Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :)

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 10 listopad 2010 - 16:46

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) no u korbanka jakies 20tysiecy roznicy bedzie dlatego oferte bralem na pneumatyka sulky a co sie wezmie to zobaczymy kuhn mi sie bardzo podoba i znajomi bardzo chwala te maszyny ale do mnie jakos ten niebieski kolorek przemawia;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Dzisiaj, 05:23
  •  

#22 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:43

Oooo dzięki Panowie :lol:

Cena na dziś Amazone 303 AD , brona KG + wał elastyczny ,siewnik z większą skrzynią na baksa ,znacznik powschodowy,redlice talerzowe bez rolek ugniatających (diler mi odradził bo to dodatkowy koszt , a konstrukcja redlicy jest tak zrobiona że nie
zapadnie się np:przy siewie rzepaku) -97000 netto .Nie wiem ile by kosztowała Integra w podobnym zestawieniu .

Czy w tych wychwalanych pod niebiosa redlicach talerzowych amazone nie będą występowały wahania głębokości roboczej na glebach mozaikowatych?

#23 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:25

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) panowie prosze o porade jaki zestaw siewny wybrac musze sie w miare szybko decydowac bo chcialbym zamowic?? do wyboru pootinger vitasem na bronie lion za okolo 70tys kuhn integra na bronie hrb303 za okolo 80tys amazone ad303 na bronie ke lub 3m zestaw sulky w cenie podobnej do amazone 80tys na co sie zdecydowac najtaniej byl by pootinger do reszty usial bym okolo 10tys dolozyc jakie jest wasze zdanie??

#24 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:21

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Ostatnio też się przymierzamy do zakupu jakiegoś agregatu uprawowo- siewnego, takiego jakie opisujecie, i faktycznie jest ciężki wybór, bo nie wiadomo co wybrać. Jedynie do postów wyżej mogę dodać, że w Kuhnie chwalą się że w agregatach HR HRB, mają lepszy (trwalszy) system mocowań noży, bo te bolce co trzymają noże i ich zabezpieczenie są schowane za odlewem, natomiast w amazonce jest to powiedzmy odsłonięte i zdarza się że te zabezpieczenia się wycierają i noże z bocami gubią się....

#25 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 08:00

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) panowie kolejny pomysł zestaw siewny lemkena jak ten siewnik sie sprawuje??saphir 7 badz 8?

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2011 - 14:53

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Za dużo to się nie dowiesz, bo to rzadka maszyna w Polsce. Dodany obrazek

#27 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 07:03

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) no zadnej pomocy na tym forum nie moge otrzymac:) w tym momencie najciekawiej wyglada amazone jesli chodzi o wyposazenie i cene a co bedzie dalej o sie dopiero okaze w przyszlym tyg maja dilerzy byc wiec zobaczymy jakk beda gadac:)

#28 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 maj 2011 - 00:39

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) I co wybrałeś? Na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę kombinację Kverneland - Accord. Znajomy ma, chwali bardzo - siał u mnie, bardzo ładnie to wyglądało.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 05:49

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Kverneland jest drogi, patrząc na to co oferuje. Dodany obrazek Zresztą firma ma problemy finansowe i jakość produktów spadła. Dodany obrazek

#30 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 08 maj 2011 - 07:04

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Ja polecam Amazone wygląda i jest najsolidniejsza z nich wszystkich przede wszystkim prosta konstrukcja i co istotne 2 kalamitki do smarowania a nie jak w lemkenie na każdej redlicy, przy dłuższym użytkowaniu troszkę to irytuje ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:46

Kverneland jest drogi, patrząc na to co oferuje.

Jak to co oferuje? za***iste maszyny.

Wysiew wczesną wiosna, maszyna wzorowo pracuje.

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 10:14

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) @kony111 Co ma brona wirnikowa do agregatu biernego z filmiku? Dodany obrazek Może jakieś konkrety. Dodany obrazek Obecnie jakość elementów roboczych spada, i bardziej opłaca kupować się zamienniki np. Unirol. Dodany obrazek @xsc pisał, że w okolicy brony wirnikowe Kverniego padły po bodaj 700ha. Dodany obrazek Pytałem o bronę wirnikową Kvernelanda i niestety wychodzi najdrożej, a i tak nie oferuje tego co tańsze Amazone. Dodany obrazek

@pawel6485 wiem, że mnogość smarowników irytuje, ale jednak lepsze to niż łożyska bezobsługowe, co by o nich nie mówić. Dodany obrazek To jest oczywiście moje zdanie, zawsze jak się smaruje to jest okazja, żeby sprawdzić czy łożysko się kreci, czy wszystko jest OK. Dodany obrazek

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 08 maj 2011 - 11:17

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) A ja mam pytanie. czy Case MX 150 da sobie rady z broną wirnikową Rabe z siewnikiem Amazone powiększonym 4 metry. Ziemie mam średnie parę ha ciężkie.Praktycznie nie mam górek. Po pługu i tak myślę uprawiać kompaktorem Ostrojem.

Mam taki na oku i się zastanawiam.Gość twierdzi że robił nim NH 130 km i jeszcze miał siłę.Według mnie nie będzie problemu? Agregat kest na podwoziu , więc z transpotrem nie będzie problemu.

#34 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 maj 2011 - 15:45

@kony111 Co ma brona wirnikowa do agregatu biernego z filmiku?

Mój błąd nie doczytałem dokładnie!:)
Kolego czy kupując nową maszynę jesteś pewny że będzie ona niezawodna? Wątpię. Każdej marce zarówno KV zdarzają się niedoróbki. Takich przykładów co ty podałeś można podawać na pewno dziesiątki dla innych marek, jednakże wydaję mi się że akurat w KV ten odsetek jest jednym z mniejszych wśród firm tego typu. Słyszałem niedawno historie o tym że facet kupił JD i nawet nie dojechał do swojego gospodarstwa bo coś mu pierdyknęło(niestety nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło....ale chyba tracił moc czy coś w ten deseń).

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 15:55

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Pewnie, że nie mam pewności... Jednak firma z Norwegii podniosła znacząco ceny swoich wyrobów, a wzrost jakości jest odwrotnie proporcjonalny. Dodany obrazek Także dziwi mnie, że nadal tak wiele osób decyduje się na tak osławionego przez ludowe bajania Kvernelada. Dodany obrazek

#36 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 maj 2011 - 16:52

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Ta-da-aaaa :) Wybrałem Amazone B)
To znaczy Ad3000+KX3000 .Fotki już wrzuciłem ale czekam na akceptację moderatora.
Powiem tylko tyle że jestem z zakupu bardzo zadowolony tym bardziej że brałem w ciemno bez oglądania
na żywo.Oglądałem za to agregaty innych firm i średnio mi pod pasowały tak jak w rozwiązaniach technicznych jak i jakości wykonania (no może Khun jeszcze trzymał jakość).
Także dzięki chłopaki za dobre rady i jak są jakieś pytania to zapraszam :)

#37 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 08 maj 2011 - 20:40

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Vril a mógłbyś zdradzić cenę ???

#38 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 maj 2011 - 07:04

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) Amazone KX3000+AD3000+wał gumowy 58cmm średnicy .
Do tego znaczniki do pionu,znaczniki po wschodowe,hydrauliczny docisk redlic,redlice talerzowe,
przegroda skrzyni do rzepaku ,na zdjęciu tego nie ma ale mają dowieść nadstawka do 860 l oraz
orginalne oświetlenie,Cena 97 000 tys netto .

Edytka: Zdjęcia już w galerii :)

Edytowany przez Vril, 09 maj 2011 - 07:05.

#39 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 maj 2011 - 08:10

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) To drogo dałeś. Ja bez nadstawki skrzyni ale z poszerzoną rolką prowadzącą i hydrauliczą zmianą ilości wysiewu i docisku zgarniacza dałem pod koniec kwietnia 92800zł netto.

Ja za KX3000 KW580 AD3000 Super,
- hydraulicznie składane znaczniki do pionu
- hydrauliczny docisk redlic
- hydrauliczny docisk zgarniacza
- hydrauliczna zmiana ilości wysiewu
- hydraulicznie opuszczane znaczniki przed wschodowe do rzepaku
- przedgroda do rzepaku
- redlice talerzowe z poszerzona rolką prowadzącą
- oświetlenie

Dodam że agromix wyskoczył z ceną 112 000zł netto co wysmiałem, techkom przez telefon dał 96 000zł, agromix wyrównał, przedstawiciel techkomu dał 94 000zł, agromix zbił do 92800zł i techkom wyrównał.
Padło na techkom bo mam złe wspomnienia z rozsiewaczem z agromixu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 maj 2011 - 08:18

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :) No to przepłaciłem :( ale co tam i tak 80 000 dostanę na zwrot z
tej Amazonki B)
Mam rozumieć że ta hydrauliczna zmiana ilości wysiewu to jest już z
Amatronem :o i to w tej cenie.