Polecane posty

micro303    33

Witam w moim mccormicku pod czas używania halogenów roboczych w kabinie czuć zapach spalenizny. Czuć bezpieczniki które czasem sie palą. Pytanie co może być przyczyną tego i jak temu zaradzić.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor9585    0

no ja miałem podobny problem w JD 6320 , ale umnie przyczyną była wilgoć przy bezpiecznikach i w przewodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

przewody nie były wymieniane przynajmniej u mnnie nie wiem jak u poprzedniego włascisiele.Halogeny ścieca normanlnie tylko bezpieczniki sie dość szybko palą. Może zmiana zarówek w halogenach na mniejsza moc pomoże musze zobaczyć.Bo jest to troche flustrujace jak chwile działają a za chwile czuć zapach spalenizny najprawdopodopniej palących sie bezpieczników.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek2    0

Proponuje założyć bezpieczniki ceramiczne 16A i będzie po sprawie bo ja podobnie miałem na tych badziewnych plastikowych bezpiecznikach :unsure: no chyba ze kolega ma zwarcie gdzieś w instalacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Kolego @Maniek2

raczej nie trafiłeś z poradą bo w tym ciągniku są bezpieczniki płytkowe a nie topikowe.

A do autora: jeśli często palą się bezpieczniki to stawiałbym na to, że gdzieś robi się zwarcie. Radzę posprawdzać przewody, bezpieczniki, przekaźniki i połaczenia.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak dla ścisłości, to bezpieczniki płytkowe stosowane w samochodach i nowszych ciągnikach też są bezpiecznikami topikowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

no jak dla mnie to raczej zwarcie chyba nie bo wszystko swieci tak jak powinno. Ale raczej trzeba zobaczyc moc zarówek gdyż mogą byc za duże. I bezpieczniki mam te małe wsuwane.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaki amperaż masz tych bezpieczników i policz ile żarówek zasilają. Może ktoś wsadził mocniejsze żarówki i bezpieczniki a teraz nie wytrzymuje tego instalacja, styki, kable się nagrzewają itd. Musisz to rozebrać i wszystko organoleptycznie sprawdzić, tak z fusów to nic nie wywróżysz. No chyba, że masz miernik i umiesz się nim posługiwać, albo masz jakiegoś kolegę elektryka, to bez rozbierania jesteś w stanie sprawdzić czy gdzieś nie ucieka prąd na masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

No elektryka to mam w rodzinie tylko ze teraz w domu to go nie ma ale go do tego namówie. Ale puki co sam zobacze jakie są zarówki może ktoś włożył większe. Miernik posiadam tylko pytanie co mam nim zmierzyć i jak. I tak samo z amperazem bezpieczniki 2 25A i jeden 15A.Jeden zaśila dolne swiatła.Drugi kabiny.I ta 15A jest od 2 na błotnikach z tyłu.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25 A * 12 V = 300 W

15 A * 12 V = 180 W

 

Ja stawiam zwarcie, albo za cienkie kable w instalacji. Musisz rozebrać i zobaczysz gdzie się coś grzeje. Miernikiem sprawdzisz czy gdzieś nie ma zwarcia na linii - daj to komuś kto się zna to ci szybko sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wciągnij bezpiecznik i sprawdź miernikiem jakie jest obciążenie styków.

Dla dwóch żarówek 55watt nie powinno być więcej jak 10Amper.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

No i najprawdopodobiej znalazłem problem tylko bez elektryka sam nie dojde do tego jak to naprawic.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

Znalazłem bezpiecznik poza gniazdem który sie grzeje i to on tak smierdzi. Tylko ze bez elektryka to nic nie zrobie.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Jeżeli chodzi o obwody elektryczne i ich nagrzewanie się, to wytłumaczenie jest tylko jedno- OPÓR. 

 

Wyjścia są 2.

 

1. Gniazdo bezpiecznika jest zabrudzone. Tlenki, kurz, lub inne ustrojstwo. Styk ma slaby i przepływ prądu nagrzewa wszystko. Jedynym sposobem jest albo dokładne wyczyszczenie tego styku, albo wymiana na nowy.

 

2. Gniazdo bezpiecznika ma swoja wytrzymałość prądową. Może być tak, ze obwód który jest zabezpieczany bierze za dużo prądu. Wtedy trzeba sprawdzić czy to anomalia ( np. w tym przypadku za mocne żarówki, lub za dużo odbiorników), albo dostosować gniazdo bezpiecznika i sam bezpiecznik do odpowiedniego obciążenia prądowego. Czyli wymienić gniazdo na nowe o odpowiedniej obciążalności prądowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj