Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik najlepszy do tura?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 listopad 2010 - 22:10

Jaki ciągnik najlepszy do tura? witam wszystkich :(

Zamierzam zakupić ciągniko mocy 80 -90km w cenie od 30 - 40 tys. ciągnikma spełniać funkcje pomocnicze. Głównie ma pracować z ładowaczem czołowym. Myślałem nad Massey Ferguson 3060. Proszę wszystkich użytkowników o poradę na temat zakupu a także o inne możliwe propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik najlepszy do tura? Dzisiaj, 16:21
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 listopad 2010 - 23:12

Jaki ciągnik najlepszy do tura? MF to mało spotykany ciągnik do tura także nie wiem czy będzie się nadawał. :( U nas znajomy ma do tura case 856xl i dobrze sobie radzi. Myślę że jeszcze może byc zetor to najwięcej spotykane traktory do tura także radził bym się zastanowic nad zetorem. :)

#3 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 23:20

Jaki ciągnik najlepszy do tura? niema najlepszego ciągnika są tylko lepsze :(

#4 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 03 listopad 2010 - 23:27

Jaki ciągnik najlepszy do tura? Jeśli miałby być do niego ładowacz czołowy, i miałby być dużo używany to podstawą takiego ciągnika jest rewers. Do ładowacza jest to bardzo praktyczny dodatek, tylko trudno w tej cenie będzie znaleźć coś z ładowaczem. :(

#5 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 00:44

Jaki ciągnik najlepszy do tura? W tej cenie to chyba tylko Same i Renault mają rewers, same przekonuje większą zwrotnością renówka lepszym silnikiem.
Ten Ferguson to fajna maszynka ale w tej cenie nie kupisz zadbanego, no i zdarza się, że kupno tego modelu to dopiero początek kolejnych kłopotów.

#6 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 13:23

Jaki ciągnik najlepszy do tura? ja bym ci proponowal jakiegos JD lub NH dlatego ze sa bardzo zwrotne a ale chyba w tej cenie to nie da rady nic dobrego na bajerze kupic, wiec polecam jakiegos case

#7 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 14:21

Jaki ciągnik najlepszy do tura? W taj cenie to NH nie kupi, prędzej Fiata, który też może mieć rewers. Silniczek w nim również spoko, tylko trochę blacha gnije. Ale fiat jak najbardziej dobra maszyna, bo każdy serwis NH części załatwi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 04 listopad 2010 - 15:42

Jaki ciągnik najlepszy do tura? Np. Case 955XL ma synchro skrzynie i rewers fajna maszynka :unsure: ( ten model ma 6 cylindrów i 95km )
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#9 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:50

Jaki ciągnik najlepszy do tura? Zetora to ja nie che gdyż już mam i są z nim same kłopoty :unsure: . głownie potrzebny jest traktor zwrotny na rewersie i najlepiej jak by to była szybka skrzynia. wiem nie jest to za zrobić cięzko będzie znależ więcej kasy na kupno. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i mówili że nie sa złe ciągniki Fergusona tym bardziej te starsze seri 3060

#10 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 17:10

Jaki ciągnik najlepszy do tura? Znajomy zakupił mf 3060 za 30tys rocznik 1989 bodajże(mówił że cena okazyjna),założył do niego tura i sobie chwali.Ciągnik był zakupiony od polskiego rolnika.Zapomniałem zapytać czy ma rewers(sam nie mam pojęcia bo sie nie znam na mf-ach).

#11 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:45

Jaki ciągnik najlepszy do tura? seria mf 3060 mają rewers niazaleznie czy to jest skrzynia 16x16 czy 32x32. wydaje mi się ze mf 3060 to są fajne ciągniki wieć dlatego przymierzam się do takiego ale wole sie dowiedzieć coś wiecej od użytkowników a także o innych propozycjach

#12 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:09

Jaki ciągnik najlepszy do tura? Ja tam użytkownikiem nie jestem, ale mój tato miał 3080. Na początku się troszkę psuł, jakieś koła w skrzyni i pierdoły z elektroniką. Ale po okresie częstych napraw awarie ustały. Po prostu ciężko będzie trafić zadbaną maszynę. Przynajmniej ja bym sobie odpuścił poszukiwania w Polsce tego modelu, bo 90% to odpicowane zajeżdżone trupy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:16

Jaki ciągnik najlepszy do tura? ale to nie ma wyjątku. nie ważne jakiej marki ciągnik bym kupił jesli będzie miał swoje zrobione i nie będzie zadbany to może się psuć atym bardziej wiem że za tą kwotę ciągniki mogą miec swoje zrobione i mogą występować jakieś komplikacje. wiadomo nie będzie to nowy ciągnik chociaż i takie potrafią się psuć

Dodaj odpowiedź