Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:33

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Witam panowie. Czytając wiele wypowiedzi na forach ciężko jest mi zrozumieć jak rozłożone są biegi w tych ciągnikach. Jak wiadomo mamy dwie dźwignie, na jednej są biegi 1,2,3,4 i na boku przełącznik żółw-zając. Druga dźwignia o ile się nie myle to jazda. I chodzi mi o to czy przełącznik grup AB jest w przycisku na konsoli czy jak to jest?? bo tyle czytałem jednak nie potrafie zrozumieć bo zawsze jak mam jakiś tor myślenia to jakas wypowiedź go skreśla i tak w kółko. z góry dziekuję i przepraszam za takie pytania jednak jestem ziolony w teacie tych serii MF a przymierzamy sie do zakupu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:18

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX grupa A i B jest w jednej dźwigni tak jak biegi 1-4 takie same ułożenie tylko że na miejscu 2 jest R wolne i zamiast 4 R szybkie a na konsoli masz tylko przycisk power shift który przyśpiesza lub zwalnia w zależności od ciągnika, podczas jego jazdy, możesz go załaczać pod każdym biegiem
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#3 Share mariuszsz1lez

mariuszsz1lez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:34

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX kolego w moim mf3070 i chyba we wszystkich typach jest tak pierwsza dzwignia od fotela to biegi1,2,3,4 oraz przebitka żółw, zając trzeba na luzie dopchnąć dzwignie do siedzenia chwile przytrzymać i jest zmiana, natomiast druga dzwignia to grupa biegów A,B przy przezucaniu powinieneś mieć lekki opór do przełamania z A na B i odwrotnie oraz biegi do tyłu ,przycisk na konsoli to jak kolega ci napisał power shift przy wciśniętym powinien jechać szybciej chyba że masz coś zamienione z elektryką

#4 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 22:08

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Czyli jak skrzynia jest 16x16 to jest liczba biegów bez tego jakby przyśpieszacza na konsoli?? i ten na konsoli to rozumiem ze jest to ten półbieg pod obciązeniem bez sprzęgła i do użyywania w czasie jazdy czy też zalecane w czasie postoju zmieniać??

#5 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 08:17

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Porobię dokładne foto wszystkich gałek rozjaśnie w krótcę, Chciałem napisać jak wygląda ale rozjeżdza post i nic nie widać.

#6 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 22:21

Czyli jak skrzynia jest 16x16 to jest liczba biegów bez tego jakby przyśpieszacza na konsoli?? i ten na konsoli to rozumiem ze jest to ten półbieg pod obciązeniem bez sprzęgła i do użyywania w czasie jazdy czy też zalecane w czasie postoju zmieniać??

Skrzynia 16/16 to ta skrzynia w której na drążku bliżej fotela kierowcy są biegi 1234 plus guzik na konsoli czyli powershift. Skrzynia 32/32 to ta z biegami 1234 na drążku bliżej fotela kierowcy plus grupy AB na drążku od rewersu plus guzik powershiftu.

#7 Share bercik302

bercik302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:34

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX co to są te grupy biegów A B ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2013 - 21:10

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Grupy biegów AB to tak jakby skrzynia wolna i szybka ewentualnie terenowe i szosowe jak kto woli. A jaka skrzynia jest jak jest grupa AB i bez powershiftu na konsoli 16x16 czy 32x32 bo o tym nikt nie wspomniał?

#9 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 08:38

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Spotkałem się kiedys z taką skrzynia czyli AB bez półbiegów (przycisku na konsoli) ale mi to wygladało na własna inwencje twórczą właściciela ciagnika :D chociaż zapewniał że tak ma być mimo że w miejsce elektrozaworu wkręcona była zwykła śruba i na pewno nie było to orginalne. Na pewno orginalne są skrzynie 16/16 czyli bez AB ale z przyciskiem na konsoli do półbiegów i skrzynie 32/32 czyli AB i równiez przycisk na konsoli. Niektórzy FCHOWCY po prostu zamiast zrobic rozwalony speed shift ( pólbieg) wywalali go i robili napęd bezposredni i wtedy wychodziła skrzynia 16/16 z AB ale bez przycisku na konsoli :)

#10 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2013 - 06:06

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX No i właśnie ja mam AB i bez przycisku na konsoli jest tam jedynie zaślepka i nie ma między silnikiem a sprzęgłem tej przystawki do przyśpieszacza mogło tak być oryginalnie?

#11 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2013 - 22:21

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX A ja mam przycisk na drążku 1234 a nie na konsoli. Na konsoli jest zaślepka.

#12 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 06 październik 2013 - 20:01

No i właśnie ja mam AB i bez przycisku na konsoli jest tam jedynie zaślepka i nie ma między silnikiem a sprzęgłem tej przystawki do przyśpieszacza mogło tak być oryginalnie?

tak też byłolw oryginale czyli masz skrzynie 16/16 ale masz skrzynie pośrednią a/b. (wychodziła w pierwszych wersjach w największej ilości, przycisk na konsoli praktycznie wszedł od 88 roku, póxniej wyrzucili skrzynie pośrednią A/B bo sie psuła)
Były też wersje ze skrzynią A/B + przycisk na konsoli - 32/32 biegi
Brak skrzyni A/B + przycisk na konsoli - skrzynia 16/16
no i oczywiście skrzynia Dynashift gdzie biegi są "odwrócone" czyli tam gdzie normalnie jest 4 jest 1 a gdzie 1 jest 4ka ;)

Edytowany przez Mikruss, 06 październik 2013 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:01

Układ biegów MF seria 30XX - 36XX Koledzy jestem świeży tu ,a mam takie pytanko odnośnie MF3085 mianowicie nie zawsze wchodzi mi 4 bieg .Skrzynia AB

Edytowany przez wojciechwudarczyk, 19 styczeń 2014 - 09:12.