Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ta ilość noży mi wystarczy

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 12:02

czy ta ilość noży mi wystarczy witam wszystkich na af

mam do was pytanie czy 14 noży w przyczepie samozbierającej mi wystarczy żeby była dobrze pocieta trawa na kiszonke?
prosze o odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ta ilość noży mi wystarczy Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 03 listopad 2010 - 16:31

czy ta ilość noży mi wystarczy Wszystko zależy jaka to przyczepa i ile ma mocowań na noże oraz jaki jest ostęp miedzy nimi No i zależy jaka u ciebie jest ta trawa dobrze pocięta :) :(

#3 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 23:14

czy ta ilość noży mi wystarczy ja chce tą przyczepe kupić dopiero a miejsc na noże to są wszystkie założone nie można wiecej to jest mengele przyczepa
a pociecie trawy to mi się wydaje im krócej pocięta tym lepiej co jak to jest?

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 10:06

czy ta ilość noży mi wystarczy Ja w krone mam 35 noży. 14 to trochę mało....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:40

czy ta ilość noży mi wystarczy witam ponownie już mam przyczepę KRONE 35 szt noży ład. 4 tony
dzieki "andrzej2110" za podpowiedz była trochę daleko do odbioru ale udało się

pozdrawiam

Edytowany przez andrzej2110, 06 listopad 2010 - 20:18.
Cytowanie poprzedniego posta

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:17

czy ta ilość noży mi wystarczy Jaki model i za ile kopiłeś?? Jaki stan??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:35

czy ta ilość noży mi wystarczy stan bdb w porównaniu co do innych widziałem w okolicy cenna 5000 zł wszystkie noże 35 szt., wałek, szerokie koła, fajna zadowolony jestem z zakupu warto było jechać

jeszcze się zapytam sypiesz jakieś "zakiszacze" do sieczki z trawy czy nicjak robisz?
czy to prawda że jak ich się dodaje to "lepiej" się ukisi i się nie psuje?

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 20:50

czy ta ilość noży mi wystarczy Nie stosowałem jeszcze żadnych dodatków do zakiszania. Może w następnym roku dodam tak na próbę.
A jaki to jest dokładnie model?? Taki jak mój??

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 08 listopad 2010 - 08:28

czy ta ilość noży mi wystarczy przdewszystkim ilość noży najlepiej gdy jest jak największa ale w praktyce to jeśli masz paszowóz to lepiej gdy masz wszystkie noże włączone np.35 (szybciej wymieszasz i zarówno traktor jak i paszowóz będzie miał lżej) ale jeśli byś musiał widłami roznosić krówkom to lepiej połowe ich wyłączyć bo ciężko będzie nosić (będzie się strasznie rozwalać) przy wyborze przyczepy wybierać lepiej przyczepe z wałkami.

#10 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 18:18

czy ta ilość noży mi wystarczy nie inny model turbo 2200 a nie psuje się Ci ona przy wysokich temperaturach?

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 18:56

czy ta ilość noży mi wystarczy Kiszonkę daje w okresie zimowym.
2200 jest mniejsza od mojej.

bullet_black.png

#12 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 20:13

czy ta ilość noży mi wystarczy andrzej ja patrzałem na mój nagarniak i tam na tych widełkach nie ma żadnej smarowniczki!? czy to jest na panewkach czy nie wiem na czym weż zobacz jak u ciebie jest? u mnie są 4 sworznie mają lekki luz czyli są wyrobione już odp

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 21:13

czy ta ilość noży mi wystarczy Tak. Niema smarowniczki. Ja polewam olejem z obu stron przed wyjazdem w pole. Pamiętaj o tym. Części są strasznie drogie. Korbowód kosztuje ponad 700 zł. Te widełki są tańsze trochę. Mały luz zawsze będzie. Ale jeśli masz przerobiono panewkę to zaraz się wyrobi i pęknie. Wymiana nie jest łatwa ;/ Wiem z doświadczenia...

bullet_black.png

#14 Share pawelrolnik89

pawelrolnik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 19:42

czy ta ilość noży mi wystarczy jeszcze jedna sprawa twoje noże masz montowane na takim pręcie spłaszczonym? masz też taki lekki luz
bo ja na zime wyjołem moje noże i przy wyjmowaniu oni mają taki luz bo są lekko dziury w nożach podgnite i myślałem że przerobić ich grubszy pręt ale dokładnie nie patrzałem czy to pójdzie!?!?
odp czy czasami ci nie wyskakują i jak sie sprawuje to zabezpieczenie to do noży( to na lewej stronie taka sprężyna)nie cofa się przy cieciu trawy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 20:05

czy ta ilość noży mi wystarczy Nic tam nie kombinuj. Tak one muszą być. Ta sprężyna to zabezpieczenie przed kamieniami. jak coś trafo to słychać niezły huk :)
Jeden nuż kosztuje ponad 100 zł.

bullet_black.png