Zaloguj się, aby obserwować  
pawelrolnik89

czy ta ilość noży mi wystarczy

Polecane posty

witam wszystkich na af

 

mam do was pytanie czy 14 noży w przyczepie samozbierającej mi wystarczy żeby była dobrze pocieta trawa na kiszonke?

prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka to przyczepa i ile ma mocowań na noże oraz jaki jest ostęp miedzy nimi No i zależy jaka u ciebie jest ta trawa dobrze pocięta :):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chce tą przyczepe kupić dopiero a miejsc na noże to są wszystkie założone nie można wiecej to jest mengele przyczepa

a pociecie trawy to mi się wydaje im krócej pocięta tym lepiej co jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja w krone mam 35 noży. 14 to trochę mało....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie już mam przyczepę KRONE 35 szt noży ład. 4 tony

dzieki "andrzej2110" za podpowiedz była trochę daleko do odbioru ale udało się

 

pozdrawiam

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jaki model i za ile kopiłeś?? Jaki stan??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stan bdb w porównaniu co do innych widziałem w okolicy cenna 5000 zł wszystkie noże 35 szt., wałek, szerokie koła, fajna zadowolony jestem z zakupu warto było jechać

 

jeszcze się zapytam sypiesz jakieś "zakiszacze" do sieczki z trawy czy nicjak robisz?

czy to prawda że jak ich się dodaje to "lepiej" się ukisi i się nie psuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie stosowałem jeszcze żadnych dodatków do zakiszania. Może w następnym roku dodam tak na próbę.

A jaki to jest dokładnie model?? Taki jak mój??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

przdewszystkim ilość noży najlepiej gdy jest jak największa ale w praktyce to jeśli masz paszowóz to lepiej gdy masz wszystkie noże włączone np.35 (szybciej wymieszasz i zarówno traktor jak i paszowóz będzie miał lżej) ale jeśli byś musiał widłami roznosić krówkom to lepiej połowe ich wyłączyć bo ciężko będzie nosić (będzie się strasznie rozwalać) przy wyborze przyczepy wybierać lepiej przyczepe z wałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiszonkę daje w okresie zimowym.

2200 jest mniejsza od mojej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

andrzej ja patrzałem na mój nagarniak i tam na tych widełkach nie ma żadnej smarowniczki!? czy to jest na panewkach czy nie wiem na czym weż zobacz jak u ciebie jest? u mnie są 4 sworznie mają lekki luz czyli są wyrobione już odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak. Niema smarowniczki. Ja polewam olejem z obu stron przed wyjazdem w pole. Pamiętaj o tym. Części są strasznie drogie. Korbowód kosztuje ponad 700 zł. Te widełki są tańsze trochę. Mały luz zawsze będzie. Ale jeśli masz przerobiono panewkę to zaraz się wyrobi i pęknie. Wymiana nie jest łatwa ;/ Wiem z doświadczenia...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa twoje noże masz montowane na takim pręcie spłaszczonym? masz też taki lekki luz

bo ja na zime wyjołem moje noże i przy wyjmowaniu oni mają taki luz bo są lekko dziury w nożach podgnite i myślałem że przerobić ich grubszy pręt ale dokładnie nie patrzałem czy to pójdzie!?!?

odp czy czasami ci nie wyskakują i jak sie sprawuje to zabezpieczenie to do noży( to na lewej stronie taka sprężyna)nie cofa się przy cieciu trawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nic tam nie kombinuj. Tak one muszą być. Ta sprężyna to zabezpieczenie przed kamieniami. jak coś trafo to słychać niezły huk :)

Jeden nuż kosztuje ponad 100 zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ahme999
      Czy ktoś kupował już rolki podporowe do noży przycepy samozbierającej KRONE od tego producenta? Wydają się wygladać na porzadnie zrobione a i cena to połowa oryginału.
      https://www.olx.pl/d/oferta/rolka-noza-rotora-przyczepy-samozbierajaca-krone-rx-mx-zmontowana-CID757-IDZlpNj.html
       
    • Przez Moscov
      Witam. Mam problem z przyczepą Claas CARGOS 9400, przy ciągniku fendt 936.Przyczepa jest sterowana z isobusa. Po podłączeniu kabla, coś się jakby wyświetla, ale w ustawieniach ciągnika, w opcjach isobusa, pole Pobierania programu przyczepy jest puste i stoi na 0%. Iso-messages na poziomie 185-195.Jakies pomysły gdzie w ogóle zacząć szukać? 
    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj