Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Ursusa 1224

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 12:22

Kupno Ursusa 1224 Tuleje tłoki i pierścienie do wymiany na pewno. Trzeba było by sprawdzić w jakiej kondycji jest pompa i wtryski. Dzwoń do firm, które wykonują remonty silników to ci powiedzą ile to będzie kosztować. Samemu bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat nie jesteś w stanie nic odratować, jedynie z rdzy możesz go czyścić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Ursusa 1224 Dzisiaj, 05:45
  •  

#62 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 12:41

Kupno Ursusa 1224 To na pewno nic z tego nie będzie bo brak kasy myślałem że jeśli silnik nie był eksploatowany to będzie ok bo od czego by miało coś się popsuć ale pożyjemy zobaczymy najwyżej sprzedam na części albo coś tam wymyśle.

#63 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 13:01

Kupno Ursusa 1224 Nie popsuł się tylko skorodował i po wzięciu ciągnika w ruch zacznie ci olej brać

#64 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 13:06

Kupno Ursusa 1224 Ale czy części w silniku mogą skorodować wał korbowy itp. przecież nie powinno się to zdarzyć. A czy odpalił by po tylu latach bez generalki czy odpalenie może czymś grozić? dziękuje za wszystkie dotychczasowe opinie są mi bardzo pomocne.

#65 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 13:11

Kupno Ursusa 1224 Wał nie skorodował, ale cylindry w środku tak. Nie próbuj odpalać, bo wtedy będzie potrzebna kapitalka. Nikt ci tutaj cudów nie wywróży, trzeba to rozebrać i sprawdzić co jest do wymiany.

#66 Share MarcinBrz

MarcinBrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, informatyka, muzyka organowa.

Napisany 03 listopad 2010 - 13:17

Kupno Ursusa 1224 Co prawda mój sam (silnik benzynowy) nie może nawet równać się z Ursusem, ale też z powodzeniem odpalałem go po paru latach postoju (stał w nieogrzewanej stodole). Silnik kompletnie nieruszany stał bodajże rok, wcześniej był czasem "przekręcony" korbą. Po wlaniu paliwa i założeniu akumulatora odpalił po kilku sekundach kręcenia. Co prawda początkowo trochę kopcił, ale to przez zapieczone pierścienie olejowe. Nie chciało mi się za bardzo rozbierać silnika, więc wlałem naftę, co jakiś czas ją uzupełniałem i od tej pory mam spokój. Oczywiście nie jest powiedziane, że Ty też będziesz miał tyle szczęścia, ale IMO warto spróbować.

#67 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 listopad 2010 - 13:24

Kupno Ursusa 1224 Gdyby ten traktor stał w suchym garażowanym pomieszczeniu to może bez kapitalki by się obeszło a tak trzeba rozbierać. A tak w ogóle to ktoś bezmózgi stawia nowy ciągnik w krzaki. Szkoda ursusa :(
Zrób jego zdjęcia i potem silnika jak będzie rozebrany.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#68 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 13:27

Kupno Ursusa 1224 Nie chodzi tutaj mi o cud tylko chce dowiedzieć się najwięcej informacji. Dla mnie ten ciągnik jest zagadką ty może się na tym znasz i dla ciebie to jest proste. Nigdy czegoś takiego nie rozbierałem wiec nie wiem jak to zrobić.

Gdyby ten traktor stał w suchym garażowanym pomieszczeniu to może bez kapitalki by się obeszło a tak trzeba rozbierać. A tak w ogóle to ktoś bezmózgi stawia nowy ciągnik w krzaki. Szkoda ursusa :(

W tamtych latach zlikwidowano tam istniejąca firmę wiec ten ursus nie był nikomu potrzebny ale szkoda szkoda.

#69 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 03 listopad 2010 - 13:31

Kupno Ursusa 1224 Ty najpierw zobacz jak ten ciągnik wygląda, bo jak on 24 lata stał w tym samym miejscu pod chmurą to myślę że dużo z niego nie zostało, jak będziesz miał fotki tego ursusa to wstaw z jedno na AF :(
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#70 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 13:40

Kupno Ursusa 1224 Tak na pewno wstawię z tego co mi mówili jak go widzieli z daleka to źle nie wygląda i jest czerwony. Ale lepiej samemu dokładnie obejrzeć

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 03 listopad 2010 - 19:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 18:25

Kupno Ursusa 1224 Nie wiem kolego czy warto w taki traktor inewstować, na 100% silnik skrzynia i most od środka będzie pordzewiały a to będzie miało wpływ na dalszą eskploatację, chyba że remont nie będzie znacznie przewyższał zakupu ciągnika sprawnego technicznie (eksploatowanego)

#72 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 18:39

Kupno Ursusa 1224 szczerze mowiac, to jest zlom... silnik, skrzynia, podnosnik napewno wszystko do robebrania, czesc elementow bedzie do wymiany- wszystkie te ktore byly powyzej stanu oleju. W jakim woj on jest...
Jesli go kupisz zycze powodzenia!
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#73 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 19:06

Kupno Ursusa 1224 Powiem szczerze że trochę mnie zgasiliście myślałem że jeżeli pracował jeden rok to silnik będzie ok wiadomo że lata robią swoje ale nie myślałem że będzie aż tak źle jak mi go opisujecie. No nic zobaczymy co to będzie obejrzę go i podzielę się opinią. Jutro powinny być zdjęcia wiec wrzucę na forum.

#74 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:00

Kupno Ursusa 1224 Tak jak wcześniej pisali, silnik i skrzynia będą pordzewiałe. Jeśli ktoś zalał, skrzynię olejem pod korek to jest możliwe, że będzie ok ale tuleje w silniku na 99,9% są pordzewiałe. Opony po tylu latach nie używania też pewnie szrot.

#75 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:06

Kupno Ursusa 1224 zależy jeszcze jak tu wyżej ktoś wspomniał po roku mu zapalił ale dbał co jakiś czas robił obrót co prawda wał tylko smarował

A w tym przypadku jak stał w oleju to to będzie dobre gorzej jak ktoś ten olej spuścił albo wyparował :( . Aby był sprawny to olej trzeba było w każda pustą przestrzeń wlać

A uruchamiać spokojnie uruchamiajcie w końcu jak ma być do remontu to co tu szkodować nawet może zapali jak paliwo dojdzie

Jeszcze jedno jak stał 20 lat to nie może być czerwony tylko zielony od mchu i raczej nie kompletny

#76 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:10

Kupno Ursusa 1224 W sprawie motoro to niewiem co bym zrobiłbym musiał zobaczyć co on ma w śyrodku wstaw fotki jak kupisz. A z skrzynią i mostem to bym rozebrał i poczyścił i powina być gitara zwolnice itp tak samo bym zrobił.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#77 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:44

Kupno Ursusa 1224 Ja powiem tak, kilka lat temu kupiłem od pewnego dziadka wsk-e 86r też rok używana- 2000km ,po wymianie przerywacza chodziła jak nówka :unsure: Ale kiedyś postawiliśmy starego żuka (pod dachem) -po 6-7 latach korozja taka że aż głowicę aluminiową przeżarło w kanałach,silnik na złom. Więc myślę że stary silnik ma mnóstwo sadzy,nagarów itp które wywołują korozję więc w Twoim przypadku może nie być tak żle

#78 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 listopad 2010 - 17:49

Kupno Ursusa 1224 pod dachem? :unsure:

#79 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:52

Kupno Ursusa 1224 1 rok to nie jest duzo mojego wujka c360 stoi od listopada do wiosny jak przyjda roztopy i trzeba w pole ruszyc

ale po 10 czy tam 20 to silnik do kapitalnego napewno pompa wtryski tuleje tloki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:16

Kupno Ursusa 1224 Wiadomo cudów nie można się spodziewać, jest tylko pytanie za ile to kupić (jeżeli wchodzi w grę cena złomu to można się porywać) ale jeżeli za jakieś większe pieniądze to nie warto.

Jeżeli jest to jakiś zamożny gość to czemu nikt o niego nie zadbał.

A nikt nie bierze pod uwagę że takie rzeczy to tylko w media markt ??

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878