Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Ursusa 1224

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 18:15

Kupno Ursusa 1224 chcesz sprzedam ci mojego 1224 chce go sprzedać ponieważ dobrałem ziemni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Ursusa 1224 Dzisiaj, 04:59
  •  

#42 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 10:20

Kupno Ursusa 1224 1614 nie chce. Ziemi może dojdzie i ten ciagnik miałby byc narazie żeby lżej było. Gdybym był nastawiony że na 100 % na gospodarce zostane to bym coś nowego z wyższej pułki brał ale nie chce sie za bardzo porywac bo jeszce nie wiem jak to w życiu będzie może uda mi sie oderwać od tej gospodarki i zostawić sobie kilka ha tak aby tylko dać radę po robocie sobie brobić. I dla tego narazie cos w miare za rozsądną kase czyli ursus albo odpowiednik zetorowski wystarczy a czy bedzie 4 gary czy 6 to sie jeszcze zobaczy do 4 przekonuje mnie to że z Turem lepiej się zgra

#43 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 15:31

Kupno Ursusa 1224

nie tylko silnik a skrzynia to co ????????????????

Takie same skrzynie moglybyc zarowno w 12xx jak i w 16xx. Zalezalo od widzimisie kupujacego badz tego co bylo na stanie (Polska PRL ). Rodzaj skrzyni nie jest wyznacznikiem w tym przypadku

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#44 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 15:38

Kupno Ursusa 1224

ale zauważ że "podobno" ja mam szostke bez turbo i sa traktory w okolicy z turbo to co troche reomonty maja;)

Ja poprzednio miałem 3 1614 obecnie jeszcze mam 16145 i niema problemu z silnikiem choć robi ok 900-950 mtg rocznie zauważ że so to ciągniki bez intercolera i wnich z turbiną musisz przy gaszeniu obchodzić się inaczej niż w większosci zachodnich

#45 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 16:29

Kupno Ursusa 1224 A mógłbyś kolego wytłumaczyć jak trzeba się obchodzić z turbiną przy gaszeniu w 1614 i jaka jest róznica w obchodzeniu sie z turbiną przy gaszeniu "większości zachodnich ciągników"?

#46 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 grudzień 2008 - 19:16

Kupno Ursusa 1224 Ja też przyłączam się do tego pytania.
Jak do tura to rzeczywiscie 6 cyl ursus byłby mało zwrotny i w dodatku nieekonomiczny ;) a 385 by została , czy nie ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#47 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 22:45

Kupno Ursusa 1224 Widocznie polskie turbiny korzystaja z innych praw fizyki niz zachodnie ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#48 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:34

Kupno Ursusa 1224

A mógłbyś kolego wytłumaczyć jak trzeba się obchodzić z turbiną przy gaszeniu w 1614 i jaka jest róznica w obchodzeniu sie z turbiną przy gaszeniu "większości zachodnich ciągników"?

Więc tak podstawowa róznica w ciągnikach bez intercolera jest taka że prz pełnym obciążeniu temperatura turbiny sięga ok 150 stopni i nagłe zgaszenie cągnika np na polu powoduje zanik oleju w turbinie a przy takiej temp wiadomo co w środku turbiny będzie się działo wystarczy przeczytać instrukcje ciągnika np u1014 i jest tam napisane abu po pracy silnika przy pełnym obciąrzeniu przed wyłączeniem odczekać ok 5 min dla porównania w ciągnikach z intercolerem turbo rozgżewa siędo ok 110 stopni ale i dzięki chłodniejszemu powietżu doładowującemu które przy okazji hłodzi turbine wystarczy odczekać ok 1 min i stąd ta różnica

#49 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:36

Kupno Ursusa 1224

Widocznie polskie turbiny korzystaja z innych praw fizyki niz zachodnie ;)

Jak widzisz tu się mylisz :P

#50 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:50

Kupno Ursusa 1224 Kolego Ty rozpatrujesz roznice pomiedzy gola turbina a turbina z powietrzem chlodzonym jako czynnik roboczy a nie turbiny polskie vs turbiny zachodnie. Wszystkie turbiny montowane na zachodzie posiadaja intercooler? Nie sadze. Wiec powiedz nam czy z turbina bez intercoolera "zachodnia" nalezy obchodzic sie inaczej niz z taka montowana w Ursusach? Masz racje w tym co mowisz tylko zle wyodrebniles rodzaje turbin. Pozdro

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:02

Kupno Ursusa 1224 Teraz ja musze przyznać ci racje pozdro

#52 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 12:11

Kupno Ursusa 1224 385 zostaje do prasy transportu i jak trzeba by pogonic na dwa to i w ciężką robotę czasami. Jeden z małych pójdzie na sprzedaż. Tura już dawno bym założył do 385 jakiegos wiekszego 3 sekcyjnego ale nie ma napędu i woleliśmy narazie do 360. Bo nie wie jeszcze człowiek co kupi a taki do 385 to juz by kosztował z osprzętem ze 30 kilka tysi. Gdybym był pewny że kupie znów 4 gary ursusa albo zetora to by sie kupiło a potem przełożyło ale nic jeszcze nie wiadomo wiec lepiej sie wstrzymać. Opinie juz zebrane Jak będzie kasa i zaczniemy się rozglądć to się kupi taki jaki trafi się najleprzy czyli stan cena itd.

#53 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 16:35

Kupno Ursusa 1224 chclopie, bez wahania bierz ta szostke. sam mam 1224 i nie moge na niego zlego slowa powiedziec. przeszkadzac moze jedynie skrzyna bez rewersa ale za to ten glosik 1224 mmmm muzyka dla uszu :) ale z tym intercolerem to sie chyba mylicie. intelcorel jest po to aby schladzal powietrze dostajace sie do turbiny ktora nastepnie wtlacza je do cylindrow. po co? otoz im chlodniejsze powietrze tym zawiera wiecej tlenu. a wiecej tlenu to lepsze spalanie. a lepsze spalanie to wieksza moc :)

#54 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 11:51

Kupno Ursusa 1224 Ja jestem za 12stką ponieważ dużo prac robię sam i na mojej powierzchni gdybym kupił w dobrym stanie 12stke to raz że by się nie narobiła drugie że odciążył bym sam siebie szybciej bym zrobił no i wiadomo ciągnik by tak nie dostawał po tyłku co za tym idzie posłużył by mi dłużej a i nawet jak bym zwiększył powierzchnię gospodarstwa to juz bym nie musiał znowu wymieniać ciągnika tylko dał bym radę 12stką. Tylko pozostaje przekonanie ojca do tego kupna ale mam czas do marca przyszłego roku i cały czas go katuje i myślę że się uda go namówić. Chociaz pozostaje kwestia ładowacza czołowego 4rka lepiej by się w tym sprawdziła

#55 Share witekarol

witekarol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:14

Kupno Ursusa 1224 co do ladowacza to polecilbym jakis ciagnik z rewersem bo zaden ursus czy to 1014 czy 1224 nie sprawdzi sie zadowalajaco w turze:/ po porostu szkrzynia w ursusach nie jest przystosowana do tego typu prac. podejrzewam ze po dni pracy takim zestawem reka by ci odpadla. po drugie ursusy nie sa zwrotne co znow przemawia na niekorzysc zakladania tura do takich ciagnikow. takie jak moje zdanie ;)

#56 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:50

Kupno Ursusa 1224 nie chce żadnich zachodnich uzywek pisałem juz. Jeśli zachodni ciagnik czy kombajn to tylko nowy a na nowy narazie mnie nie stać znaczy się kupic bym kupił i dał rade spłacić ale musiał bym sobie wielu rzeczy odmawiać i przez ciagnik ctał bym w miejscu cały czas bo jego spłata nie pozwoliła by mi zbytnio inwestować.

#57 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:15

Kupno Ursusa 1224 Jak masz duże podwórko to tur z 1224 nie robi różnicy a takim ładowaczem można już trochę więcej zrobić. Inna sprawa, 12 będzie stabilniejsza z ładowaczem niż 10. Na torfowych łąkach też inaczej zachowuje się 1224.

#58 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 11:26

Kupno Ursusa 1224 Znalazłem ursusa 1224 który nie był odpalany może nazwę to bardziej precyzyjnie nie był użytkowany od 1986r. Stoi on cały czas na dworze od tamtej pory. Został wyrejestrowany w 86r. i od tamtej pory stoi, a rok produkcji tego ciągnika to 1985. Koleś sprzedaje go za bardzo małą kasę wręcz śmieszną (jest bardzo zamożny) chce się go pozbyć bo jest mu do niczego niepotrzebny papiery wszystkie ma. Właśnie chciałem się zapytać jak po tak długim okresie odpalić go, co przeczyścić itp. Jestem zielony w tych sprawach nie wiem gdzie jest wlew oleju itp. Jestem miłośnikiem ursusa i postanowiłem go po prostu kupić. Nie mam gospodarstwa ale takie cacko nie zdarza się codziennie przecież praktycznie silnik jest jak nówka przecież pracował on rok, korozja mogła się wdać bo tyle czasu stoi na dworze w zaroślach. W czwartek mam dostać zdjęcia a w weekend jadę na oględziny jak gościu będzie miał czas.

#59 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 12:13

Kupno Ursusa 1224 mysle ze kapitalny silnika bedzie potzrebny po tylu laach przestoju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Aldi

Aldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 12:21

Kupno Ursusa 1224 Myślę że nie będzie mnie na to stać, ale przecież nie powinno być tak źle przecież silnik jest jak nówka wiec wydaje mi się ze kapitalka nie będzie potrzebna ale zobaczymy co jeszcze inni napiszą. Ja się na tym za bardzo nie znam wiec proszę o jak najwięcej porad opinii wszystko się przyda nawet dla was błahostki mogą mi pomóc.