Polecane posty

carmine2812    2
Napisano (edytowany)

Co myślicie o URSUSIE 1224 ?? jaki ma udźwig podnośnika i czy można dokupić do niego przedni tuz ??

 

Błędy...

Edytowano przez MarcinPykuS

JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Spokojnie, już sytuacja została opanowana, użytkownikowi @carmine2812 zrobiłem dwudniowy urlop, mam nadzieję, że się poprawi... :)

 

A teraz proszę wrócić do tematu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze można, do kazdego ursusa od c385 po 1934 zamontować przedni tuz. 1224 tylny podnosnik ma chyba tez jak ursusy 1014 4 tony udzwigu.


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Opłaca się na ok 35, 40 ha ornej i 20 ha łąk kupować 1224. Tak jak kiedyś pisałem o Belarusie nowym, 914, 1014, MTZ itd. I tak dalej się tłokuje w domu sprawa kupna ciągnika, bo kiedy już kasy na niego jest, zawsze w coś innego wsadzona, a to się odciąga i nachodzą nowe pomysły. Cały czas ziemi przybywa, 360 x2 i 385 ledwo dają rade, no i tak porównaliśmy ceny Ursusów i ładnego 1224 da rade kupić w cenie 1014 czy 914 z prawie tych samych roczników. Czy nie lepiej kupić już 12 i mieć z głowy kolejny zakup, jeśli by się zwiększyła naprawdę dużo powierzchnia ziemi ??

 

Ja myślę że tak, jak u mnie jest to by się przydał ten większy na ten areał, nawet co teraz są, bo ostatnimi czasy ojciec cały czas, a to sanatorium, a to szpital i praktycznie od końca wiosny wszystko w polu robię sam i nie dość że ja padam to i ta 385 bo zaprzęgam ją do wszystkiego, żeby ładnie, solidnie, zrobić a zarazem szybko bo ledwo się wyrabiam. I jak bym 1224 miał, większe maszyny do niego to już na mnie jednego była by większa ulga, no i dla tych mniejszych ursusów.

 

Błędy i literówki.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

1224 to ciągnik z innej półki niż np. C-385, bo możesz do niego zaczepić np. 3m kultywator podorywkowy, 3-4 - skibowy pług obrotowy, czy któryś z lżejszych 3m agregatów uprawowo-siewnych. Na Twój areał to rozsądny wybór za niewielkie w sumie pieniądze. Popieram


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy się opłaca ? Odpowiedź na Twoje pytanie może być bardzo podzielna, według eksploataji i wyliczeń ciągnik ten powinien obrabiać co najmniej 300-400 ha rocznie, żeby był dobrze wykorzystany, z drugiej strony pchanie się w duże maszyny powoduje zwiększenie kosztów obsługi oraz eksploatacji, następnym mankamentem może być to, że już nie podepniesz swoich maszyn, ponieważ są one za małe, no ale dość już o tym... Biorąc pod uwagę Twoją sytuację rodzinną i to że Ci ziemi przybywa, ten ciągnik będzie jak zanlazł, ba powiedziałbym nawet, że mógłbyś spokojnie wziąć coś z seii 1614/34, (są bardziej ekonomiczne w stosunku co do swojej mocy niż serie 1224) moje zdanie jest takie, przy kupnie ciągnika należy kierować się na przyszłość, a zapas mocy nie czyni biedy, także spokojnie możesz wziąć coś większego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

Ja posiadam zetora 12045 na 30ha i trochę za duży, ale sam sieje i orkę wykonuje, brakuje mi tylko ścierniskowego i bajka by była, szybko i po robocie. Na takim areale on często się nie będzie psuł i remontów za wiele nie będzie.

 

Błędy i literówki.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Powiem że ja na twoim miejscu bym się nie oglądał i brałbym ciągnik. Na pewno zaoszczędzisz na paliwie i czasie, a te modele jak oglądałem na allegro nie są aż tak drogie. Chociaż ja polecał bym coś z zagranicznych sprzętów, sam chciałem kupić zetora 16245 i nie żałuje że go nie kupiłem, wybrałem Fendta i bardzo dobra maszyna przy stanie licznika ponad 10000 mth nie bierze nic oleju i jaka wygoda w porównaniu do Ursusa, ale wybór należy do ciebie.

 

Literówka

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma 1224 też na coś około 40 ha i zdecydowanie mu się opłacało. Do agregata czy pługów jest to dobry ciągnik, tylko trochę mało komfortowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Tylko ja nie chce nic zachodniego, jeżeli zachodni to nowy, a używanego nie. Co do sprzętu do 1224 to nie ma problemu bo i tak i tak jaki ciągnik bym nie kupił to szykuje się wymiana tych najważniejszych rzeczy, typu pług, agregat, jakaś większa talerzówka albo agregat ścierniskowy. Mi się właśnie wydaje, tak jak piszecie, ciągnik nie będzie przeciążany u mnie, wiec i psuć się za bardzo nie powinien. Szybciej zrobię, nie to co teraz, śnieg spadł, a ja jakiś hektar nie zaorany, bo się ledwo wyrobiłem w dzień, robota której nie da się w nocy robić (oranie). Gdybym nawet nie miał sprzętu to pług bardzo prosto do 4*35 doczepić kolejną skibę, bo mam dwa pługi 4*35, a agregat to coś by kupił albo samemu zrobił. Na razie to nie ma jeszcze kasy na ciągnik. Teraz to się tylko myśli, co i jak i cały czas nowe pomysły hehe.

Błędy i literówki.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ja mam 1614 na 35ha, wszystko sie szybko robi, na spokojnie. Przy dzisiejszej pogodzie, ktora się bardzo szybko zmienia dobrze jest zrobić szybko robote. Ciągne agregat upr.-siewny i robota jest super. 1224 lub 1614 dużo konkurencyjniej wychodzą cenowo w porównaniu do 1014, które kosztuja około 40 tys. ;) Ja uważam, że spokojnie możesz brać takiego. Mój aktualnie jest na sprzedarz(ogłoszenie w dziale giełda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jeśli cały czas powiększasz areał to jasne że kiedyś to 1224 będzie miał za dużo roboty na karku i myślę, że powinieneś pomyśleć o przyszłości i od razu kupić 1614 albo 1634. I nie musisz od razu kupować całego osprzętu do niego, chyba ze zamierzasz sprzedać 385, a jeśli nie to kupisz teraz plug, a za jakiś czas agregat czy talerzówkę.

Edytowano przez MarcinPykuS

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Ja bym też się nie zastanawiał i 12 brał, jednak to już ciężki ciągnik jest, a nie to co 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

1614 to za duże dla mnie. Na razie gdzie się da tam się dzierżawy bierze, jest jak jest, zwiększa się itd, a nie wiadomo jak długo będzie się gospodarzyć, wiadomo jak jest na wsi. Jak skończę szkole to nie mówię że tyłkiem się od gospodarki odwrócę, ale jakąś robotę trzeba znaleźć, a nie całe życie tyrać na tych darmozjadów i oszustów, którzy cały czas aby tylko wykorzystać chłopa. Przykład mego ojca, zdrowy, całe życie tyrał, robił i co 45 lat zawał, który ledwo przeżył, zabieg koronografia i ani robić nie wolno, ani żadnej renty nie dadzą, ani zwolnienia i co takiemu, z czego żyć, jak pracować, żadnej renty chorobowej, nie tylko siedzieć. No i tak ciągnę prawie wszystko sam, piękne wejście w prawdziwą dorosłość dostałem heh 18 skończyłem i od razu człowiek ujarzmiony. A ja jak dalej będzie, co najwyżej pole, ale żadnej hodowli i jakaś robota i ziemi tyle żebym sobie spokojnie mógł po pracy obrobić. A ten ciągnik potrzebny mi jest praktycznie po to, żeby dawać rade obrobić się, bo jak by ojciec mógł pracować i robić tak jak przed chorobą, to spokojnie ciągnik 80 koni by wystarczył, no a co z tego ze ciągników będzie na podwórko 4, jak jeden kierowca, to lepiej dwa lub trzy, a większe.

Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Nie zaznaczałem na czerwono, bo bym musiał połowę posta zaznaczyć, weź i zacznij się starać, żeby post w miarę dobrze wyglądał :) .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

arassso dobrze piszesz, tylko aż oczy bolą od patrzenia jak kaleczysz mowę polską, a konkretnie ortografię. MODERATOR śpisz?!


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My gdyby nie PROW to bysmy sobie tez dokupili 1224,lub 1234,bo mamy ursusa szostke i jak narazie jestesmy bardzo zadowoleni z ciagnika. I jesli ktos nie chce kupowac nowego ciagnika to smialo moge polecic wlasnie ursusa. Szkoda tylko,ze fabryka nie zmodernizowala tych modeli,bo moze wtedy by duzo wiecej ludzi je kupowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Zwolnienia przysługuje 180 dni, te 180 dni już mu się skończyło i nie może więcej żaden lekarz mu dać, bo coś tam przepisy. Lekarka powiedziała, że nie ma szans na rentę. Chociaż papiery złożył. Pracować po takim czymś też mu nie można, więc ani zwolnienia, ani renty, ani pracy. A wiadomo jak to na wsi jest, pracować nie wolno, ale coś tam robi, wiadomo że nie tak jak wcześniej, ale wsiądzie w ciągnik i gdzieś tam pojedzie, podwiezie, przyciągnie coś, robić całymi dniami nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

ja bym ci polecił 1224 z cała pewnoscia nie bedziesz żałował , moj dwunstka pracuje na 120ha , sieje , orze itp . nie narzekam na brak mocy , idzie dobrze , ze spalaniem tez w normie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Co jak co ale na takiej powierzchni jak u mnie to mógłbym tylko narzekać na nadmiar mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Jaką masz kosiarkę? A nadmiar mocy się czasami przydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

dwie rotacyjne 165cm. Wiem że sie przyda nadmiar i dla tego zastanawiam się nad 12 z powodu takiego że cenowo podobnie i teraz wszystko sam prawie robie i na takiej pow jak u mnie szybko bym zrobił i miał swiety spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj