Skocz do zawartości

Zdjęcie

świeca żarowa

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:49

świeca żarowa Patrzyłem i u mnie mam kolektor blaszany bez tego nadlewu jak u Ciebie- ciekawe czy można w nim wspawać kołnierz na płomieniówkę? Nie ma obawy, że płomień świecy zbyt silnie nagrzeje blachę?
Widziałem w fabrycznej kompletacji kolektor pod płomieniówkę to była duża aluminiowa pucha.
Ewentualnie mogę w kolektorze wspawać 3 tulejki pod typowe świece żarowe od Ursusa na każdy garnek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
świeca żarowa Dzisiaj, 17:09
  •  

#22 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:53

świeca żarowa Wspawaj tylko nakrętkę pod świece. Tam nie ma takiego płomienia jak z palnika żeby przegrzać kolektor :P Poza tym jak już kręcisz rozrusznikiem to tłoki zaciągają płomień i kolektor prawie nic się nie nagrzewa.

#23 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:18

świeca żarowa Nie obawiacie się, że bezpośrednie połączenie świeca-filtr paliwa może zepsuć silnik?
Pewnego razu świeca ulegnie awarii, nie zamknie dopływu paliwa, stale będzie podawać do kolektora i remont gotowy.

#24 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 05 luty 2012 - 11:32

świeca żarowa Dlatego trzeba montować świece porządnej firmy-Iskra,Beru

#25 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:45

świeca żarowa W ciągnikach, w których zbiornik paliwa jest powyżej świecy w takim przypadku ON cały czas będzie się sączyć do kolektora i rozcieńczać olej (na postoju i w czasie pracy) .
W tych ze zbiornikiem poniżej pompy będzie przeciekać tylko podczas pracy i to się da wyczuć- silnik kopci niespalonym paliwem. Przynajmniej tak było w dwóch znanych mi sprzętach (3P oraz ZETOR).

#26 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:32

świeca żarowa

Nie obawiacie się, że bezpośrednie połączenie świeca-filtr paliwa może zepsuć silnik?
Pewnego razu świeca ulegnie awarii, nie zamknie dopływu paliwa, stale będzie podawać do kolektora i remont gotowy.

Jeśli to takie kiepskie rozwiązanie to dlaczego perkins stosuje je już od 30 czy 40 lat do tej pory?

#27 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:03

świeca żarowa Kiepskie jest nie tyle samo rozwiązanie co świeca płomieniowa za nieco ponad 10 złotych w hurcie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 luty 2012 - 19:59

świeca żarowa w 5211 mam założoną oryginalną zetora coś koło 40zł dałem, kolektor był odkręcany wywiercony otwór, nagwintowany, świeca wkręcona, działa już 1 rok, włącznik do świecy od żuka diesla co załącza świece żarowe, paliwo dochodzi z filtra, koszt 100 zł, świeca 40, uszczelka pod kolektor 10, włącznik 15, kable swoje, wężyk 5 zł i 30 zł u tokarza zalety - 25 stopni wczoraj, palenie o 5 rano, 4-5 obrotów silnika i maszyna pali, warunek akumulator tak żeby dał rade obrócić, teraz kombinuje do 7341 ale do niego zrobię na 2 świece

#29 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 05 luty 2012 - 22:09

świeca żarowa Przede wszystkim kolego Arek moim skromnym zdaniem nieporozumieniem jest porównywanie części z przed 20, 30 czy nawet 40 lat do wyrobów z tego wieku (z pewnością nie wszystkich ale chyba jednak większości).
Po drugie mam przy sieczkarni Forschritt świecę płomieniową sprawną ale z jakiegoś powodu jest ona odłączona od zasilania paliwa.
Korci mnie żeby ją podłączyć ale właśnie mam obawy, czy przypadkiem tym stałym podłączeniem nie zaszkodzę silnikowi.
Pomagam sobie w ten sposób że strzykawką wlewam trochę paliwa do cylinderka. Oczywiście zauważam polepszenie rozruchu, ale to jest praktycznie jedno pierwsze odpalenie silnika w jesienne chłodne dzionki.

Gdybym miał zakładać zasilanie płomieniówki to tak jak mam w renówce.
Zbiorniczek ok 80 ml z dwoma wejściami od spodu i 1 u góry. Umiejscowiony między przelewem z wtryskiwaczy a zbiornikiem paliwa.
Jedno z wejść jest właśnie do zasilania płomieniówki. Różnica między tym zasilaniem a zasilaniem jak w sieczkarni polega na tym, że tutaj ciśnieniem paliwa które podawane jest do świecy jest ciężar paliwa znajdującego się w przewodzie doprowadzajacym.

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:36

świeca żarowa Perkins nowej serii 1000 to silnik stosowany we współczesnych i nowoczesnych maszynach :P A świeca płomieniowa jest w nim podłączona tak samo jak w starych perkinasach z lat 70tych czy 80tych.

Poza tym ile jest maszyn, które mają smarowane pompy wtryskowe magistralą silnika i w przypadku uszkodzenia pompy paliwo tez może przeciekać do oleju.

#31 Share lazarski34

lazarski34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:56

świeca żarowa -- połączono --

Witam mam pytanie ile jest świec żarowych w zetorze 5320 i czy w ogóle są tam takie ?? a jeżeli tak to podpowiedzcie gdzie się znajdują ?

Edytowany przez Marcin91, 05 styczeń 2013 - 16:59.
dublowanie tematów

#32 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:47

świeca żarowa Z tego co kojarzę to nie mają żadnej świecy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:19

świeca żarowa Zgadza się, w Zetorach tej serii nie ma świec żarowych, ale dla ułatwienia rozruchu przy niskich temperaturach warto zamontować grzałkę płynu chłodzącego.
Moc 1000W, 230V, cena ok. 85zł - a efekt super.