Skocz do zawartości

Zdjęcie

świeca żarowa

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 10:34

świeca żarowa jak myślicie czy da radę załorzyć do zetora 5211 świee żarową albo płomieniowa zawsze by to było lżej palić a nie musiałbym grzać go podczas dużych mrozów tak bardzo długo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
świeca żarowa Dzisiaj, 07:45
  •  

#2 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 13:03

świeca żarowa Jak się dobrze kombinuje to się wszystko da, ale z obu zaproponowanych najłatwiej założyć żarową.

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 16:57

świeca żarowa Albo podgrzewacz płynu w bloku silnika. Koszt około 80 zł.
KPK Kumurun Team

#4 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 19:52

świeca żarowa Jutro zakładam świecę płomieniową w miejscu przewodu do sprężarki. Świeca z perkinsa ok 40zł, przetoczenie na gwint M20x1,5 żeby pasowała w kolektor ok 10zł u tokarza, zasilanie paliwem z filtrów, przekaźnik, włącznik, kilka kabelków do podłączenia i gotowe.
Podgrzewanie w bloku mam już od dawna ale mam nadzieję, że ze świecą nie będzie trzeba już podgrzewać :(

#5 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:38

świeca żarowa podgrzewacz w bloku jest ale trzeba długo grzać co do płomieniówki to dużo przeróbek bo paliwo trzeba dostarczyc myślałem nad żarowymi i czy tylko wystarczy jedna żarowa czy na każdy cylinder myślałem nad żarowymi od żuka bo tam są połączone na listwie grzejnej i nie ma tam przekaźnika tylko prosto z akulumatora przez stacyjke na włącznik myslałem nad włącznikiem od wycieraczki od 7341 bo tam jest nie blokowalny tylko sam odbija a jakby wkręcił je w kolektor to trzeba by jakoś chyba dobrze uszczelnić. robił kto takie przeróbki. do -15 odpale go normalnie ale tak przy ponad -20 to długo trzeba kręcić w 7341 świec też nie mam ale tam jest jakoś inaczej tam pokręce pokręce i pali, potrzebny mi mały aby palił dobrze stoi w przechowalni tam ma w zimie koło 3-5 stopni ciepła ale jak wyjadę i wywioze np towar do płukania do garażu to jak go postawię na polu to po paru godzinach to już ciężko. a pod kolektor idą uszczelki jak w ciapku bo chyba trzeba by go odkręcić żeby nie wpadły opiłki nie

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 22:41

świeca żarowa Jakie duże przeróbki trzeba do płomieniówki??
Świeca żarowa żeby coś pomogła to napewno nie jedna musi być, pobór prądu jednej świecy to coś koło 20A (płomieniowa 10A), zakładając 4 świece to już trochę prądu potrzeba, żaden włącznik tego nie wytrzyma a i tyle prądu szkoda marnować przy dużym mrozie bo do rozrusznika może braknąć :(

#7 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 04 listopad 2010 - 04:47

świeca żarowa Kolega Arek ma racje lepsza będzie płomieniowa, te stare żarowe to już przeżytek. Żarowa najlepiej działa blisko komory spalania.

#8 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:18

świeca żarowa ja mam zarowe,ale i tak ciezko pali-taki typ.co do swiecy płomieniowej mozna miec do niej osobny zbiorniczek na gurze na paliwo.oczywiscie trzeba bedzie zakrecac albo zalozyc eletrozawur np.od pralki-tanszy koszt-czasami w zetorach sa juz dziury na swiece ,ja mam kolo alternatora.nad zarowymi troche roboty by bylo
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#9 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:11

świeca żarowa ja wiem czy żarowe ciągną dużo prądu żuk ma 4 akulumator mniejszy niż w ciągniku a i tak da rade zakręcić. kupiłem rozrusznik z przekładnią orginalny magnetona dałem 350 zł plus stary rozrusznik załorzyłem i stwierdzam że do ciapka też muszę kupić, ciągnik kręci jak szalony sekunda i łapie

#10 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:37

świeca żarowa Sama świeca żarowa w dolocie nie da tyle co płomieniowa, choć pewnie nikt nie próbował wkręcić 4 świec boscha takich ceramicznych co się do 1300* rozgrzewają w 3 sekundy :unsure: Może by startował na tym lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:43

świeca żarowa Ceramiczne świece żarowe takie jak są w samochodach osobowych nie nadają się do podgrzewania powietrza w kolektorze. Stosuje się je w silnikach z komorą spalania w głowicy i one podgrzewają powietrze właśnie bezpośrednio tam.
Świeca wkręcona w kolektor musi mieć konstrukcję spirali z drutu oporowego.
Chyba że są ceramiczne, wkręcane w kolektor.
KPK Kumurun Team

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:55

świeca żarowa @zetores
Świeca z perkinsa ma swój zaworek, jak się rozgrzeje to puszcza, jak stygnie to zamyka i nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych zbiorniczków.

Fotki chciałem wrzucić do galerii ale mod nie chce zaakceptować ich :/
Więc wrzucam tutaj:
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Tak wygląda świeca po wizycie i tokarza i dostosowaniu jej do kolektora.
Dodany obrazek

#13 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 21:19

świeca żarowa fajna przeróbka powiedz jak to zrobiłeś czy świee jakoś dotoczyłeś a i zakładałeś jakiś włącznik do tej świecy

#14 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 21:31

świeca żarowa Świeca w perkinse ma gwint calowy M22, do zetora trzeba przetoczyć na M20x1,5 + dodatkowo lekko podtoczyć sześciokąt na klucz żeby dała dalej się wkręcić albo jeśli ktoś używa sprężarki to można w kolektorze nowy otwór wywiercić i nagwintować pod calowy gwnit świecy ale do tego trzeba wyjąć kolektor.
Włącznik oczywiście jest, ja zastosowałem przekaźnik i mały włącznik chwilowy ale można zastosować mocniejszy włącznik (np. od rozrusznika do c-360) i wtedy nie trzeba przekaźnika.

#15 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:25

świeca żarowa Jak długo podajesz napięcie na świece? Rozumiem, że przed włączeniem rozrusznika przez włącznik podajesz napięcie na świecę i po jakimś czasie kręcisz rozrusznikiem- wtedy pompka podaje paliwo na świecę. Tak to działa?

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 15:29

świeca żarowa Jest tak jak piszesz. Długość nagrzewania zależy od temperatury na zewnątrz. W okolicy 0stopni wystarczy 10sekund, a na dużym mrozie trzymam ok 30s.

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 15:39

świeca żarowa A jak ogólnie pali na mrozie z tą świecą? Mam mtz-ta ale w nim świeca żarowa to niezbyt udany patent. Warto przerobić na tą którą ty masz zamontowaną lub podobną ale działającom na tej samej zasadzie co u ciebie?
KPK Kumurun Team

#18 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 18:13

świeca żarowa Ja mam w 5211 żarowe na każdym wlocie w cylinder i pali dużo lepiej niż bez, zawsze to od razu ciepłe powietrze ciągnie.

#19 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 18 grudzień 2011 - 18:48

świeca żarowa

Jest tak jak piszesz. Długość nagrzewania zależy od temperatury na zewnątrz. W okolicy 0stopni wystarczy 10sekund, a na dużym mrozie trzymam ok 30s.

Czyli te 10 sekund wystarczy aby element grzejny rozgrzał się do temperatury, przy której zapali się ropa? Czy jakoś organoleptycznie "na słuch" można się zorientować czy zadziałała prawidłowo?
Mam obiekcję czy w tanich świecach zaworek nie będzie przepuszczał paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:33

świeca żarowa

A jak ogólnie pali na mrozie z tą świecą? Mam mtz-ta ale w nim świeca żarowa to niezbyt udany patent. Warto przerobić na tą którą ty masz zamontowaną lub podobną ale działającom na tej samej zasadzie co u ciebie?

Jak tylko rozrusznik ma siłę kręcić to i przy -15 odpala bez problemu, przy -20 trzeba podłączyć grzałkę w bloku bo rozrusznik nie ma siły kręcić ale wystarczy lekko podgrzać blok + świeca i pali bez problemu oczywiście jeśli paliwo nie stanie :D

Czyli te 10 sekund wystarczy aby element grzejny rozgrzał się do temperatury, przy której zapali się ropa? Czy jakoś organoleptycznie "na słuch" można się zorientować czy zadziałała prawidłowo?
Mam obiekcję czy w tanich świecach zaworek nie będzie przepuszczał paliwa.

Wystarczy zdjąć rurę od filtra i widać jak paliwo się zapala, na początku jedna osoba grzała, druga patrzyła kiedy się zapala i stąd mniej więcej wiem ile trzeba podgrzać ale zawsze lepiej dłużej przytrzymać niż za krótko.
Dobre świece wcale nie kosztują dużo.
Iskre kupiłem w zwykłym sklepie z częściami rolniczymi do perkinsa chyba za 33zł.
http://allegro.pl/sw...1949962274.html
http://allegro.pl/sw...2005815666.html
Nawet oryginalna zetorowska nie jest droga (gwint taki sam jak w perkinsie).
Nawet w opisie aukcji jest napisane, że to iskra więc po co przepłacać za napis zetor skoro można mieć taki sam towar za 35zł :)

Edytowany przez Arek, 18 grudzień 2011 - 20:34.