grzesior90

Dobry nowy ciągnik na 100 ha do 120 KM

Polecane posty

grzesior90    23

Witam. Potrzebuje rady odnosnie zakupu a narazie wyboru ciagnika. Jeszcze w tym roku bedzie nabór wnioskow na modernizacje gospodarstw, mam złożony wniosek na młodego rolnika i tam tez wpisalem ciagnik. Teraz przy składaniu wniosku na modernizacje potrzebna bedzie konkretna oferta, wiec czasu na zastanowienia jest tez niewiele. Najtaniej wyszedłby new holland t 6030 plus bo facet z brodnicy powiedzial ze 207000zl brutto. W agromie olsztyn stoi claas arion 420 za 240000zł. A na aalegro znalazlem taka oferte john deera 6430 http://moto.allegro....1302930697.html

 

Prosze o rady co najlepiej. A ciagnik bedzie głownym wołem roboczym. bedzie pracowal z plugiem kverneland zagonowym 4*50, agregatem uprawowo siewnym 3 m z wałem packer, kultywator scierniskowy kongskilde 3m+brony. Narazie chodzi w tym wszystkim pronar 1025A ale w tym roku troche zawodzil i stwierdzilismy z tata ze trzeba skladac wniosek. ziemie mam rózne od 3b do 5 klasy. Teren dosc pagórkowaty. Do lekkich prac mam john deera 2140 i zetora 5211 wiec nowy ciagnik mialby chodzic tylko w tym co wymienilem. no moze w przyszłosci jeszcze przydalby sie plug obrotowy. Prosze o rady koledzy rolnicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

A ja ci doradzę Zetora Forterre 125, kosztuje około 175000 brutto. Ciągnik ma 122km, dwa biegi pod obciążeniem, EHR w standardzie, jest cięzki i mocny. Ja polecam zatora ze względu na cenę, prostotę, i dostępność części. Ja mam forterre 9641 dwa lata. Ma 1000 mth. bezawaryjnej pracy, pracuje z pługiem 4/40 i pali 10l/ha. hektar robię w godzinę. POLECAM ZETORa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

co do zakupów w Brodnicy - zlikwidowali dział sprzedaży w Sorkwitach, kumpel tam zamawiał NH, fakturę opłacił a sprzętu jeszcze nie ma a Brodnica albo opowiada że jednego nie będą wieźli bo mają zaraz drugi wieźć i chcą wrzucić na jeden transport lub nie odbierają telefonu. Kumpel zarejestrował sprzęt w tamtym kwartale. Papiery do US i ARiMR poszły i jak przyjadą na kontrolę a sprzętu nie będzie to lipa.

 

Pytanko - ten Twój PRONAR 1025 dawał rade w tym kvernelandzie 4x50?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może Vltre z serii "T" gości w mojej okolicy ma T120 i Zetora Forterre 11441, obrabiaja one chyba ponad 300ha...

więc taka T132 Versu pewnie by wystarczyła co prawda ma nieco więcej koników...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Stajniaomega nie porównuj forterry do NH t6030 który ma 6 cylindrów. Poza tym uważam że forterra nie ma szans obrabiać 100ha ale to tylko moje zdanie poparte opiniami znajomych użytkowników tych maszyn posiadających do 30-40ha gdzie już przy tym areale 2-3letnie maszyny się psują

 

Mój kolega ma NH tylko starszy model chyba 2004 albo 2005 rok obrabia nim 120ha, moc 120KM na 6 cylindrach, do tej pory zero awarii, jest to ciągnik do takich prac do jakich ty potrzebujesz, pług 4+1 Unia TUR 5x45cm zagonowy, agregat uprawowo-siewny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kolego Syty ja mam zetora 10641 101KM (2005r) i 50ha ziemi dość ciężkiej do uprawy i ten ciągnik się nudzi u mnie praktycznie nie ma co robić jakbym miał lepszy sprzęt to 100ha dałbym rade swoją setką obrobić. Co do spalania 10L na ha to potwierdzam mój też się mieści w tych granicach przy orce. Jednak myślę ze 6cyl byłoby lepsze zawszę to inaczej pod nogą. Co do JD to mam mieszane uczucia kolega ma chyba 5080 nie pamiętam ale ma 2lata i 80KM to w orce pali jak smok 20L/ha także zapytaj się użytkowników ile on pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

U nas NH L85 koleś przez ok 5 lat 116 ha obrabiał ale w sezonie prawie nie gasł wywozil gnojowice, orał, doprawiał, ja NH 80km 40 ha obrabiam, sieje, orze, wywozi obornik, gnojowice, prasuje i spokojnie jeszcze z 20 ha bym obrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Zetor chlopaki odpada. Chce w koncu konkretny ciagnik którego nie bede musial/chcial zmieniac za kolejne piec lat tak jak pronara:(. Kolega ma forterre 112km ladnie mu chodzi ale oczywiscie zdarzaja sie drobne awarie, np sprzegło mu ostatnio siadło kiedys tam pompa wtryskowa. Pronarem 105km daje rade obrobic to i fortera bym dal ale jak juz sa te zwroty z unii to mysle ze powinno sie je dobrze wykorzystac zeby napewno nie zalowac. Trzy lata temu tata brał kilka maszyn tez na PROW i wszystko szybko szybko sie zalatwialo i kupilismy kilka bubli heh.

 

Do Nikita_Bennet: Pronar chodzil ladnie w tym plugu, pod kazda górke bez wiekszych problemow lecz podnosnik munie wytrzymuje i co chwila cos sie urywa. mój rekord to 17ha w 13godzin na polu o pwieszchni 21ha. Mysle ze ladnie. na małych kawalkach to ok 55min do godziny hektar sie robi. Oram na głebokosc ok 23-25cm. jak jest mokra ziemia to pali ok 10litrów na hektar,a jak sucho, górki i glina to najwiecej spalił mi 15litrów.

 

powiedzcie cos o tym john deerze bo mi sie bardzo podoba. Ale to 4 cyl:( A szóstka to juz podobno zre jak smok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Do pługa zagonowego i agregatu uprawowo-siewnego to aż taki ciężki ciągnik nie jest potrzebny :( 120 koni w czwórce to nie jest aż tak bardzo wyżyłowany silnik, według mnie ten 6430 powinien wystarczyc... :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z całym szacunkiem dla autora, ale jest już dużo tematów odnośnie wyboru ciągnika, szczególnie w segmencie 100-120KM. smile.gif Rozumiem, że jest dużo użytkowników i tematów, ale naprawdę najpierw poszukajcie i poczytajcie, a dopiero potem załóżcie temat. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A może valtra n121 albo 142 albo t132 versu jak kolega @MgrLukasz poleca :(

Fajny jest też DF m600 :)

A gdyby zaszaleć i kupić fendta 412 vario :D ?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Nie nie, na fendta mnie nie stac:( Niestety.

Sorry za zakładanie nowego tematu, szukalem czytalem, i nic konkretnego sie nie dowiedzialem, bo kazdy ma inne nmaszyny,inne gleby inne zadania dla ciagnika.

 

 

Do Damian1992: no akurat do agregatu to mi potrzebny, bo nienawidze skladac hydropaku na kazdym uwrociu, lub miec przednich kół w górze przy ruszaniu pod górkę, dorabianie obciazników to tez nieciekawe rozwiazanie. Co do pluga to masz 100% racji ze wystarczyłby 100km ale kto wie czy za trzy cztery lata nie kupie obrotówki, i znow ciagnik zmieniac to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o NH ja na 120ha mam T6070 PC i sprawuje się świetnie jak chcesz się więcej dowiedzieć to napisz na pw chętnie udziele odpowiedzi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A może agrotron K lub odpowiednik w innej marce SDF , oddzielny zbiornik na olej do hydrauliki zewn. pompa paliwowa smarowana olejem z silnika... i ładnie wygląda :blink:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Co do SDF to nie polecam Same bo tam sprzęgło to wada fabryczna i po 2000 mtg wysiada :blink:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

witam kolegę mam JD 6430 tylko że clasica, mam go drugi rok i sprawuje się dobrze tylko że pali sporo bo w orce to potrafi nawet ok 17l. chodzi w pługu zagonowym 5x45 i nie czuje go na ziemiach średnich na Ciężkich iłach miał co robić. Na wiosnę będzie też zaprzęgnięty do aresa 3 rzędowego z packerem i siewnik poloneza. Jedyną jego wadą jest spalanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj