Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niedrożne strzyki wymie u krowy

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2012 - 23:27

Niedrożne strzyki wymie u krowy siema miałem ten sam problem co ty i jak ma ci cos polecić to jak najszybciej do weterynarza ja to zaniedbałem i po czasie dopiero wezwałem weterynarza i jest o 1/4 mniej mleka bo z tego strzyka już nigdy nie poleci mleko próbowaliśmy wszystkiego ale to już było po czasie wiec jak najszybciej do weterynarza !!!!!!
:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niedrożne strzyki wymie u krowy Dzisiaj, 05:33
  •  

#22 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:10

Niedrożne strzyki wymie u krowy Dziś byłem u weterynarza i dał mi to coś co sie wkłada w strzyki i taką maść. W poczekalni rozmawiałem z gościem który radził żeby wymię wysmarować smalcem z olejem. Będe jeszcze próbował kilka dni z tymi wynalazkami ale ja sie nie poprawi to trzeba bedzie wezwać specjalistę <_<
@DARoRol z których okolic konkretnie jesteś?? :)
Prezes z wykształcenia :D

#23 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:48

Nie postępuj jak micnow92. Załóż kaniule i niech będzie w strzyku minimium trzy dni. Mleko spuszczaj podczas dojenia wyciągając zaślepkę

Też tak robiliśmy ale krowa po kilku dniach z kaniulą dostawała zapalenia.

Edytowany przez micnow92, 08 styczeń 2012 - 21:50.

#24 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:35

Niedrożne strzyki wymie u krowy ja mam podobny problem z krowom wycieliła się z wielkimi problemami głowa cielaka była przekręcona i przy ciągnięciu cofała się i blokowała zanim przyjechał lekarz i pomógł mi złapać za głowe cielaka wyciągneliśmy już nie żywegopo czasie okazało się że to nie koniec problemów krowa doi tylko przednimi dytkami.Wezwałem lekarza myśleliśmy że jest nie drożny strzyk lekarz włożył kaniure okazało się że jest OK póżniej włożył coś jeszcze dłuższego aż do tzw. komory mlecznej wszystko OK dostała dożylnie oksytocyne i jeszcze jedną rzecz coś na S ale zapomniałem wiem że to było drogie około 100zł i nie ma efektów nie przypuściła tymi dytkami mleka krowa daje bardzo znikome ilości mleka tylnimi dytkami jest już około 2 tygodni po wycieleniu i daje na jeden udój około 9 litrów i doje wszystkie cztery lekarz stwierdził wade wrodzoną -więc się już pogodziłem z tym, u mnie będzie jeszcze kilka miesięcy nabierze większej masy i niestety pojedzie na ubój

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:10

Niedrożne strzyki wymie u krowy Pierwiastka po wycieleniu ma niedrożny strzyk nie napływa mleko do strzyka. radzicie przebić czy nie ruszać?
.

#26 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:03

Niedrożne strzyki wymie u krowy mam ten sam problem i własnie czekam na weta :) Wiec jak coś zrobi to napisze ;)

@Blomi Tobie tez proponuje wezwać weta, bo moze sie okazać ze bedzie potem doić na 3 :(

przyjechał, udrożnił strzyk, mleko poleciało i pojechał ;)

#27 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2013 - 10:09

Niedrożne strzyki wymie u krowy a u mnie tej krowie z niedrożnym strzykiem przeszło, zasuszyliśmy tą ćwiartkę i w tym roku po ocieleniu już mleko leci normalnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 kwiecień 2013 - 13:47

Niedrożne strzyki wymie u krowy wycieliła mi się przed wczoraj krowa. Wymię po wycieleniu ma jak dwa wiadra, twarde, pewnie i obolałe, bo kopała i kopie dalej jak się złapie za strzyki. Chciałam ją wydoić i okazało się że nie mam czym cielaka napoić bo siary był niecały 1l. Nie pomogło ani ręczne zdajanie, ani oksytocyna. Na drugie dojenie to samo-niecały litr mleka, a wymię pęka. Ma poprostu tak głęboką i twardą opuchliznę poporodową, że nie ma szans aby choć trochę mleka oddała. Kilka razy natarłam caluśkie wymię maścią CaipanMint z wyciągiem z mięty pieprzowej, no i pomogło bo dziś już dała dużo więcej mleka.

#29 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 22:08

Niedrożne strzyki wymie u krowy mnie też dzisiaj po południu wycieliła się krowa. pierwszy udój ok,ale drugi!! aparat wylądował na ścianie.. maż sprawdził ćwiartki no i z jednej nie leci mleko.. w strzyku czuć grudkę. kaniula nic nie dała.. nasmarował wymię maścią i jutro będę dzwonić do weta. w poprzedniej laktacji nie miała w tej ćwiartce mleka, ale w tej widać że mleko jest tylko nie spływa.

#30 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 21 luty 2016 - 22:59

Dzis wycielila sie jalowka. Jeden strzyk ma nie drozny probowalem wbic kaniule ale nie dalo rady. Z pozostalych 3 strzykow udoilem 1 litr siary przez 4 godziny i tak dawalem cielakowi po 200 mil. Dalem 5 cm oksytocyny. Tego 1 strzyka raczej nie uratuje ale czy cielak wyzyje jak przez 4 godziny wypil litr siary?

#31 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 luty 2016 - 11:25

Ja cielaki poję czasami i 12h po ocieleniu i nic im się nie dzieje. A co do jednego strzyka - bywa. U mnie jałówka również od ocielenia nie doi na jeden i muszę z tym żyć. Oksytocynę daj jakieś 10 minut przed dojeniem wieczornym.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#32 Share MichaTokarczyk

MichaTokarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 15:25

witam serdecznie  jesli nie na temat to przepraszam ale jestem nowy i  zdesperowany  otuz wczoraj wycieliła się mi krówka i na pierwszy zrzut  oka wszytko ok   miała dwa cielaczki znaczy bliźniaki  po wycielaeniu została zdojona normalnie ale już  wieczorem dal tylko okoloa 0.5 l mleka a wymię jest strasznie twarde i nie przepuszca mleka

pomocy

#33 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 16:31

Nie wiem czy na forum Ci ktoś pomoże. Przyczyn i rozwiązań może być multum. Można podać oksytocynę ja nie oddaje mleka, wymię wysmarować maścią(jak masz jakąś), Sama opuchlizna o niczym nie musi świadczyć. Zaś krowa nie zawsze da mleko tak szybko, szczególnie gdy jak to się u nas mówi "oczyszcza" czyli wydala łożysko. Niestety sprawa może być poważniejsza, mogło się wdać jakieś zapalenie. Chociaż nie powinno tak szybko. Ile czasu minęło od wycielenia do tego wieczornego doju? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share antosia

antosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 20:24

a ja mam takie pytanko przy wieczornym dojeniu z jednej cwiartki poleciały grudki z lekko różowym zabarwieniem, nie wiem możne ja coś ugryzło , rano starałam sie jak zawsze do końca zdoić choć z tej ćwiartki cos mało mi sie wydawało mleka, możne zatrzymała  mleko i sie zepsuło do wieczora?jak sprawdzic czy krowa nie zatrzymuje mleka?