Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niedrożne strzyki wymie u krowy

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:16

Niedrożne strzyki wymie u krowy Witam
Dzisiaj ocieliła się krowa (pierwiastka) i z jednego strzyku nie leci mleko. Strzyk jest pusty a wymię pełne czyli zatkane jest coś w wymieniu. Próbowaliśmy przebić taką plastikową igłą i wchodzi ona daleko ale mleko nie leci. Czy da się coś zrobić z tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niedrożne strzyki wymie u krowy Dzisiaj, 10:23
  •  

#2 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:25

Niedrożne strzyki wymie u krowy Są takie dreny do jakby spuszczania mleka w takich sytuacjach, ale to nie jest żadne przyszłościowe wyjście, najlepiej to porada weterynarza.

#3 Share jozef3

jozef3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:27

Niedrożne strzyki wymie u krowy Chyba bez zastrzyków się nie obędzie.

#4 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:44

Niedrożne strzyki wymie u krowy Weterynarz powiedział żeby przebić strzyk tak głęboko jak się da bo może być zarośnięty kanał w wymieniu. Kanał zadaje się być drożny ale mleko do jego nie napływa.

#5 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 02 listopad 2010 - 19:58

Niedrożne strzyki wymie u krowy Pewno małe cielaki w kojcu się ssały i teraz jest nie drożny strzyk też miałem dwie takie zepsute jałówki doiłem je z 3 strzyków tą nie drożną ćwiartkę zasuszały z czasem a mleka dawały normalnie jak z 4 weterynarz mówił że nie przebije kateterem bo jak trafi w naczynie krwionośne to się wykrwawi

#6 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 20:31

Niedrożne strzyki wymie u krowy Po prostu cycki popsute i tu chyba mało co można zrobić złe zacielanie ja mam połowę takich krów :)

#7 Share szurik

szurik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 23:25

Niedrożne strzyki wymie u krowy Miałem taki sam przypadek weterynarz przekłuł stryk, następnego dnia jałówka padła. Doszło do zakażenia lub skrzep krwi dostał się do serca. Trzeba było nie ruszać słowa weterynarza, który wykonywał zabieg.
Ku przestrodze innym.

#8 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 01:42

Niedrożne strzyki wymie u krowy No tak i teraz cała wina na doktora.
A jałówka padła najprawdopodobniej na coś innego.
Bo od cyca to chyba naprawdę musiało być coś poważnego a nie zatkany strzyk...

#9 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 08:33

Niedrożne strzyki wymie u krowy U mnie też krowa tak ma. To dojarkę podłączamy na 3 strzyki, a czwarty przewód się zagina

#10 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 09:11

Niedrożne strzyki wymie u krowy Jeżeli nie pomógł dren, to nic nie wskórasz, zacznij doić na 3 strzyki. Ta ćwiartka początkowo obrzęknie, a po pewnym czasie zasuszy się. Aby ulżyć krowie, smaruj ćwiartkę maścią rozgrzewającą.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:15

Niedrożne strzyki wymie u krowy Miałem podobny przypadek tylko że krowa przydepnęła sobie strzyk w poprzedniej laktacji bardzo jej się to paprało ale została zdojona i ta ćwiartka została zasuszona i doiliśmy z 3 strzyków. W tym roku po ocieleniu w strzyku wyczuwalne było takie zgrubienie nie szło tego przebić chyba że mocniej by pchnął dren więc daliśmy spokój nic nie robiliśmy tylko krowa dostała jakiś antybiotyk domięśniowo ochronny i tyle nic się nie dzieje :P
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#12 Share szurik

szurik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:23

Niedrożne strzyki wymie u krowy Adam vet 1 nie zganiam winy na weterynarza, ale on sam powiedział, ze taka była przyczyna. Zabieg był wykonany po około miesiącu po wycieleniu przy okazji jakiejś tam wizyty weta. Po jego oględzinach krowy przedtem doiliśmy na 3 strzyki.

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 09:37

Niedrożne strzyki wymie u krowy U nas krowa była cielna 3 raz i poroniła w 6 miesiącu. Szkoda mi jej było i zacieliłem jeszcze raz. Była zasuszona około 5 miesięcy bo już nic nie dawała. Po ocieleniu okazało się że tylko jeden kanał jest drożny. 3 były zarośnięte w środku tak że nie dało się nic zrobić. Po miesiącu poszła do rzeźni.

#14 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:59

Niedrożne strzyki wymie u krowy Witam. Otórz w ostatnim okresie ocieliła mi się krowa. Wszystko było by okej gdyby nie ten fakt iż z jednego strzyka nie chce lecieć mleko. Próbowałem dojarką, ale nie idzie. Ręcznie trzeba nieżle się "naciągnać" żeby choć odrobinę poszło. :( Wyczuwam ręką tak, jakby na końcu strzyka coś było t tamowało przepływ :huh: Co to może być i ewentualnie jak to leczyć :huh:

Pozdro @zetor14
Prezes z wykształcenia :D

#15 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:02

Niedrożne strzyki wymie u krowy może jakiś żłów czy coś w tym rodzaju (są takie zastrzyki kóe aplikuje się do strzyka). Tak czy inaczej musisz próbować ściągnąć to co się tam zastało, być może jakieś zapalenie

#16 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:24

Niedrożne strzyki wymie u krowy Są specjalne kaniule, które zakłada się do kanału strzykowego, ale jeżeli nie masz wprawy o obeznania to lepiej zawołaj weterynarza, który zaleci stosowne leczenie i ew. założy w/w kaniulę i wyjaśni Ci jak się z tym ustrojstwem obchodzić.Lepiej się pospiesz, bo jeżeli będziesz zwlekał to stracisz tę ćwiartkę, albo gorzej.Powodzenia.

#17 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 996 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:26

Niedrożne strzyki wymie u krowy http://www.agrofoto....-wymie-u-krowy/
tu masz podobny temat poczytaj może pomoże to w rozwiązaniu twojego problemu

#18 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:37

Niedrożne strzyki wymie u krowy Też mamy podobny problem z krową, weterynarz mówi że to jest zapalenie końcówki strzyka, przed dojeniem ojciec wsadza krowie w strzyk taki jakby dren(kawałek rurki) i mleko samo zlatuje, po dojeniu go wyjmuje. Trwa to już chyba dwa miesiące i żadnej poprawy.Musisz obejrzeć dokładnie końcówkę strzyka czy nie jest zgrubiona. Jeśli to nie zapalenie to możesz mieć jeszcze jakąś brodawkę w strzyku. Jak był u nas wet. to mówił że kiedyś krowie taką brodawkę ze strzyka wycisną.

#19 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:31

Niedrożne strzyki wymie u krowy Miałem ten sam problem, na trzy dni założyłem wspomniane wcześniej kaniule i się poprawiło.
Wkładasz w uszkodzoną ćwiartkę sączek, przy udoju trzech pozostałych , chorą odsączasz w oddzielny zbiorniczek i powinno pomóc. U mnie wystąpiło to przy zapaleniu, myślałem, że strzyk jest na starty ale udało się. Życzę powodzenia i przede wszystkim reaguj szybko.

Nie postępuj jak micnow92. Załóż kaniule i niech będzie w strzyku minimium trzy dni. Mleko spuszczaj podczas dojenia wyciągając zaślepkę

Edytowany przez erciak, 06 styczeń 2012 - 22:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:52

Niedrożne strzyki wymie u krowy

Witam. Otórz w ostatnim okresie ocieliła mi się krowa. Wszystko było by okej gdyby nie ten fakt iż z jednego strzyka nie chce lecieć mleko. Próbowałem dojarką, ale nie idzie. Ręcznie trzeba nieżle się "naciągnać" żeby choć odrobinę poszło. :( Wyczuwam ręką tak, jakby na końcu strzyka coś było t tamowało przepływ :huh: Co to może być i ewentualnie jak to leczyć :huh:

Pozdro @zetor14

Witam Kolegę z okolic, więc jeśli chodzi o Twój problem to w tamtym roku miałem podobny przypadek u jednej sztuki, dojarka ćwiartki nie dawała rady ściągnąć, a ręcznie tata musiał sporo się nad tym napracować, i wyczuwalny był w strzyku tak jakby guzek, wezwaliśmy weterynarza, krowa dostała ogólne znieczulenie, i lekarz przetorował jej strzyk odpowiednim narzędziem (niestety nie znam jego nazwy)ale po tym zabiegu udało się wydobyć ten "guzek" i reszta mleka została zdojona. Dodatkowo krowa dostała ogólny antybiotyk na zwalczenie infekcji, jedynie była wyłączona z produkcji na okres działania leków, i miała założoną kaniulę ale po ok tygodniu wszystko wróciło do normy i jak do tej pory jest z nią wszystko w porządku. Pozdrawiam