Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jimmy871    27

-białko 3.5

-tłuszcz 3.8

-ilość 31 000

-cena 1.45zł

 

Lacpol Piotrków Kujawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Łwoicz 11 tys. l białko 3,72 i 3,6, tłuszcz 4,69 i 4,59 brutto 1,45 i 1,425 zł za litr niestety kwota mi się skończyła w lutym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem tu od niedawna i witam wszystkich . OSM Sierpc woj. mazowieckie . Obniżka cen mleka już w cenniku za luty o 4 grosze .

LUTY:tłuszcz 4,66,białko 3,38 ,cena brutto 1,3727 .Też już nie mam kwoty od połowy lutego .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mlekpol grajewo oddział bydgoszcz ... cena 1.50 brutto od tego 4 grosze udziały ... ale parametry słabe bialko 3.1 tłuszcz 4.1 .... pytanie do was u kogo wychodzi w badaniu po leczeniu lub zaszuszeniu antybiotyk po terminie karencji ? nawet 8 dni po karencji podaja ze jest antybiotyk .... daliśmy do zbadania osobno (leczona 1 cwiartka synulox) i z 4 cwiartek ma antybiotyk a z 3 nie ma ... 8 dni po karencji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do grzegorz132! Na początku roku ,u mnie był ten sam problem z 2 sztukami , też antybiotyk utrzymywał się w mleku u jednej ponad 10 dni u drugi trochę krócej 8 dni po terminie karencji .Jedną sztukę zasuszałam Cepravin z karencją 55dni , a antybiotyk był obecny 65dni. Druga krowa złapała zapalenie i dostała antybiotyk domięśniowo oraz 4 tubostrzykawki przez dwa dni do chorej ćwiartki .Karencja miał wynosić od podania ostatniej dozy leku od 7 do 9 dni ,a przedłużyło się jeszcze jak pisałam wyżej o plus 8 dni . Wnerwiłam się i zadzwoniłam do mojego weterynarza ,z zapytaniem co się dzieje ,ponieważ nie raz stosowałam te leki i nie było nigdy antybiotyku powyżej karencji . ;[ Weterynarz poinformował mnie,że jest to ostatnio częsty problem i zdarzają się przypadki ,że obecność antybiotyku utrzymuję się nawet i 3 tygodnie od wycielenia lub leczenia :o Taką przypadłość mają krowy które słabiej metabolizują lek w wątrobie .Był to pierwszy mój taki przypadek ,choć od kilku lata zasuszam tym lekiem krowy ,a w przypadku leczenia zapalenia tez tego nie było .Teraz niedawno ocieliła się mi nast. krowa i karencja książkowa czyli 55dni .Tak więc z mojego doświadczenia i zdobytych informacji od weterynarza za poza terminową obecność antybiotyku w mleku jest odpowiedzialny słabszy metabolizm krowy (mój weterynarz powiedział, że krowa ma pewnie już nieźle przechlaną wątrobę :D ).ps Pani z laboratorium też ,wspominała że dostawcy narzekają na przedłużoną obecność antybiotyku . :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

daj probke na 1/2 od krowy z antybiotykiem a reszta ze zbiornika jak nie bedzie to mleko do zbiornika lej bez obaw a mozesz jeszcze dac kilka probek moga w chu... walic w labolatorium i nie badaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sądzę, że laboratorium nie bada rzetelnie próbki ,bynajmniej w mojej mleczarni (zależy im na mleku ). W minione Święta Bożego Narodzenia dwóch dostawców skaziło całą cysternę 11000 litrów i zabolało oj zabolało (11000x1.40 =15400 zł do zapłaty na dwóch :wacko: )Jeden z nich się tłumaczył ,że po prostu się zapomniał i podłączył tylko na dosłownie chwileczkę leczoną krowę i myślał ,że przy takiej ilości (1000l dziennie ) nie wykaże ,a tu niestety wykazało . Także nieraz nie warto ryzykować bo teraz mleczarnie są bardziej wyczulone na antybiotyk jak kiedyś i obecnie już są wykrywane jego śladowe ilości . Osobiście przez antybiotyk 2 miesiące temu wylałam ponad 400l mleka ,no ale co zrobić :( .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

w cysternach to na pewno sprwdzaja ale jak dajesz probke z antybiotykiem do zbadania to czasami im poprostu sie nie che albo zapomna i mowia ze jest dlatego warto dawac po 2 ew jedna mieszana ze zbiornika:) a antybiotyk w cysternie drogo kosztuje tutaj masz niepodwazalna racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

witam wszystkich, na początku może pocieszę wszystkich, krórzy przeszli do ZM w Łukowie, za luty obniżyli 0,03 gr a za marzec " jedyne" 0,11 gr, ale to jeszcze nie koniec spadku cen ...., złodziejstwo w biały dzień!!! Uciekajcie od tych oszustów jak najszybciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego subiektywny ,to nie złodziejstwo akurat Twojej mleczarni tylko raczej trzeba winić umacniającego się ZŁOTEGO ,a w naszym pięknym kraju nadal więcej produkujemy jak spożywamy i trzeba to sprzedać .Widoma sprawa ,że koniec drożenia mleka i to czeka każdą mleczarnię ,tylko jedni już znacznie obniżają cennik inne wolniej .W mojej mleczarni OSM Sierpc na razie cena w dół o 4 gr. bo produkują sery żółte i białe i to jeszcze dość dobrze się sprzedaje ,ale mleczarnie produkujące masło czy mleko w proszku lub sprzedające mleko przerzutowe już mają nieciekawą sytuację .Tak to już jest ,że raz na wozie ,raz pod wozem ,tylko mam nadzieją ,że się nie powtórzy koszmar cen z 2009rczy 2010r ,bo przy obecnej cenie ON i całej reszty do produkcji niejedno gospodarstwo zobaczy widmo bankructwa . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

OSM Siedlce - cisza. Nie chcieli się pochwalić na zebraniu o ile obniżą. W Łukowie rąbneli ostro - miałem się tam przenosić. Została jeszcze mleczarnia w Korczewie - obniżyli o 8 groszy. Skupują dla Mlekovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Akurat przed chwilą słyszałem w radiu, że znowu złoty słabnie więc może to trochę przyhamować spadki cen mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

koleżanko Meg5 mam dla ciebie trochę informacji na temat mleczarni w Łukowie, ten 0,14 gr spadek cen mleka spowodowany jest nie tylko umacniającą się złotówką ale przede wszystkim kolejnym przekrętem ze strony mleczarni poprzez stosowanie tłuszczy roślinnych w swoich produktach, skoro je wykryli, zapewne nałożą teraz karę finansową albo już nałożyli a za to wszystko beknie rolnik dostarczający mleko. Mogę sobie teraz wyobrazić minę wszystkich, którzy w ostatnim czasie przeszli do Łukowa (współczuję), zachęcili ich być może jakimiś 0,05 gr a teraz stracili już 0,14 gr a to jeszcze nie wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

:blink: :blink: :blink: Byłem o krok od przejścia tam..... tyle że nie mogłem ze swojej mleczarni odejśc bo dzien za późno wymówienie złożyłem i musiałem czekać dodatkowy miesiąc. Ufff... czasami coś się samo dobrze zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@subiektywny coś więcej na temat tego przekrętu wiesz. Pytam bo to ich nie pierwsza przygoda z dodawaniem tłuszczy roślinnych do masła. Trzy lata temu zapłacili 124000zł kary za podrabianie masła. I ta kara niczego nie nauczyła. Jakoś się po kościach rozeszło. A rolnik za to zapłaci bo się obniży cennik. Interesuje się losem ZM Łuków bo jestem ich dostawcą. Jeśli nie możesz publicznie mi o tym napisać to pisz na PW lub GG.

 

<-------- 200 post

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1975    0

mlekpol pytałem w skupie to na razie cisza więc jestem dobrej myśli

 

Kolego DanielFarmer myślimy z kolegami przejść do mlekpolu z końskich ,straszą nas że uciekamy z deszczu pod rynne.Wymogi nie do przejścia a z mlekpolu już nie ma możliwości odejścia.Czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mlekpol pytałem w skupie to na razie cisza więc jestem dobrej myśli

Kierowca mi mówił ze maja obniżyć o 10 gr, tylko nie wiadomo ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

wymogi jak wszedzie, mleko musi być dobre , odejsc bardzo trudno z mlekpolu też, bez strat prawie niemozliwe no ale cena jedna z najwyzszych w kraju, zdecydowac musicie sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Mlekovita Wys Maz cena za marzec nie spadnie mozliwe ze za kwietniu bedzie jaka korekta.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj