Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2008 - 12:03

Ceny mleka w poprzednim miesiącu po ile miałeś? do jakiej mleczarni oddajesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 09:26
  •  

#162 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 13 maj 2008 - 12:32

Ceny mleka po ile mialem hyba po 1,29 a oddaje do lubawy ktora jest filia mlekowity taka cena to juz wolontariat

#163 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2008 - 13:18

Ceny mleka ostro ucieli cene, u nas za białko obniżyli i za tłuszcz także ceny nie zmniejszyli ale i tak cena spadła na 1,09zł, oby nie było u nas tego co w niemczech, a markety rosną jak grzyby po deszczu, ludzie dają się nabierać że w markecie można szybciej i taniej kupić i koło się zamyka, ciekaw jestem tylko gdzie co wszyscy ludzie robili zakupy jak nie było tych wszystkich ogromnych marketów? marża jaką markety zdzierają to rozbój w biały dzien, np. chleb znajomy piekarz chciał wstawić do kauflandu to po 99gr proponowali ( a na pułkach stał by po 1,75zł) a do zwykłych sklepików po 1,25 zł wstawia a sklepikarz po 1,6zł sprzedaje), a jak sklepikarze zobaczą że do marketu wstawia też będą chcieli taniej, tak samo mają mleczarnie co z tego że ser kosztuje 27zł w tesco jak od mleczarni kupują go po 12 zł, o exporcie już nawet nie wpsominam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 14 maj 2008 - 09:02

Ceny mleka

drodzy koledzy dzis dostalem fakture i pragne przekazac wam radosna nowine za litr bialego sorowca dostaje teraz uwaga uwaga 1,04 normalnie kupa kasy ilosc 14 tys litrow

jakie parametry mleka? Tak się zastanawiam, czy tam gdzie oddajemy mleko, mamy podobną cenę, czy niższą.
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#165 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 maj 2008 - 09:21

Ceny mleka Ja ostatnio dostałem nowy cennik z SM Ostrołęka Cena podstawowa 80gr + tłuszcz+białko+ duża dostawa, przy dostawie ok 10 tyś litrów cena mi wyszła 1.20, a najciekawsze jest to ze obniża działa wstecznie, czyli cennik przywieźli w zeszły piątek a obniżka obowiązuje od 1 kwietnia przecież to paranoja, a prawdopodobnie to nie ostatnia obniżka,

I gdzie tu opłacalność jak ceny dodatków do produkcji nie spadły a nasz produkt spadł.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#166 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 maj 2008 - 22:04

Ceny mleka OSM Ryki 5000L faktura za marzec ,kwietniowej nie mam 1.17. białko 3.0 tłuszcz 4.0

#167 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 maj 2008 - 16:52

Ceny mleka Jako ciekawostkę podam, że litr mlekowity 3,2% w Realu kosztuje 2,59. Ciekawe, że rolnik obecnie nie dostaje nawet połowy tej kwoty ;/ W OSM Radomsko ledwie po 1zl wyszło. Aż żal mi było do koszyka wkładać...
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#168 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 maj 2008 - 17:08

Ceny mleka mi wyszło po 0,94 zł przy białku 3.1 i tłuszczu 4.1 mleczarnia Polindus Gąsewo

#169 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 17:42

Ceny mleka za kwiecień 1.26zł dostawa 4000l Mlekpol Grajewo czyli jeszcze nie tak strasznie

#170 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 24 maj 2008 - 20:54

Ceny mleka Białko 3,6 Tłuszcz 4,7 dostawa 7500l cena 1,20 zł w OSM Mońki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 04 czerwiec 2008 - 21:08

Ceny mleka Nie chce nikogo martwic,ale teraz wszyscy przezucaja sie na krowy.Jaki z tego moral???Ze ceny krow spadna,bo bedzie ich za duzo.Mleko stanieje,ceny za bydlo takze.Ja hoduje swinie wiec ceny swin wzrosna-juz sa w miare dobrej cenie:).I za pare lat bedzie,ze znowu krowy beda w cenie,zas swinie i tak w nieskończoność...Takie juz jest te zycie:/
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#172 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 21:11

Ceny mleka Tylko zacząc chodować krowy to nie tak łatwo trzeba mieć pomieszczenia dojarki, zbiorniki i przedewszystkim kwote mleczna, a ja słysze że w okolicy przeważnie likwiduja krowy bo za dużo roboty jest przy nich.

#173 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 04 czerwiec 2008 - 21:22

Ceny mleka U nas na odwrót jest.Kazdy prawie polikwidowal swinie-my chyba jako jedyni z wioski mamy swinie na 8 gospodarstw w wiosce.Teraz kazdy w okolicy na krowy sie przezucil.Kazdy buduje obory,kupuje sprzety,ale jesli ceny bydla spadna to kiepsko to widze...Przynajmniej swinie beda w cenie:)
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#174 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 05 czerwiec 2008 - 17:54

Ceny mleka Myślę że teraz raczej każdy likwiduje krowy ten co ma 5-10 sztuk.A ten co powiedział sobie że zostaje tylko przy krowach albo stawi albo powinien zacząć oborę na minimum 50 sztuk to jej moje zdanie. Tam gdzie mój wujek mieszka tak właśnie sie dzieje!!!
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#175 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 05 czerwiec 2008 - 17:57

Ceny mleka A tak wogóle ja tam w waszych stronach ceny za mleko za maj:)?????:)
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#176 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 20:37

Ceny mleka

Myślę że teraz raczej każdy likwiduje krowy ten co ma 5-10 sztuk.A ten co powiedział sobie że zostaje tylko przy krowach albo stawi albo powinien zacząć oborę na minimum 50 sztuk to jej moje zdanie. Tam gdzie mój wujek mieszka tak właśnie sie dzieje!!!

u nas właśnie Ci co się kilka lat temu rzucili na 30-50 krów na nowe obory i nowe maszyny cieniutko teraz mają, niektórzy już nawet nie mają na pasze a jest taki jeden co mu wypłaty za mleko na same kredyty brakuje, przetrwac przetrwają ale właśnie nie jest tak jak to pięknie w gospdarce rynkowej i jej prawom tzn prawom rynku mają się podporządkowywać rolnictwo, bo właśnie te najlepiej rozwyjające sie doinwestowane gospdarstwa mają teraz najciężej, a co bedzie jak uwolnią kwoty mleczne?

#177 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:00

Ceny mleka

Myślę że teraz raczej każdy likwiduje krowy ten co ma 5-10 sztuk.A ten co powiedział sobie że zostaje tylko przy krowach albo stawi albo powinien zacząć oborę na minimum 50 sztuk to jej moje zdanie. Tam gdzie mój wujek mieszka tak właśnie sie dzieje!!!

selekcja naturalna- przetrwają tylko najsilniejsi :)

#178 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 07 czerwiec 2008 - 12:47

Ceny mleka Trzeba liczyć koszty, nie kupować zbędnych maszyn, tylko wynajmować a kredyty brać z umiarem a nie na hura! Jak widzę ciągnik 180 KM ciągnący przyczepkę jednoosiową a właściciel narzeka że mu dużo pali !

#179 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 15:41

Ceny mleka dokładnie albo pełny osprzęt do tura przerośnięty pokrzywami, lub inne graty które stoją nieużywane prawie, ale to już kwestia indywidualna :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2008 - 15:50

Ceny mleka

Nie chce nikogo martwic,ale teraz wszyscy przezucaja sie na krowy.Jaki z tego moral???Ze ceny krow spadna,bo bedzie ich za duzo.Mleko stanieje,ceny za bydlo takze.Ja hoduje swinie wiec ceny swin wzrosna-juz sa w miare dobrej cenie:).I za pare lat bedzie,ze znowu krowy beda w cenie,zas swinie i tak w nieskończoność...Takie juz jest te zycie:/

Wszyscy przeżucają sie na krowy?????Pierwsze słysze!!!Myślisz ze to tak hop siup przezucic sie na krowy??Mylisz sie bardzo a pogłowie bydła w polsce spada jakbys chciał wiedziec