Polecane posty

Ferdek07    75
Myślę że teraz raczej każdy likwiduje krowy ten co ma 5-10 sztuk.A ten co powiedział sobie że zostaje tylko przy krowach albo stawi albo powinien zacząć oborę na minimum 50 sztuk to jej moje zdanie. Tam gdzie mój wujek mieszka tak właśnie sie dzieje!!!

u nas właśnie Ci co się kilka lat temu rzucili na 30-50 krów na nowe obory i nowe maszyny cieniutko teraz mają, niektórzy już nawet nie mają na pasze a jest taki jeden co mu wypłaty za mleko na same kredyty brakuje, przetrwac przetrwają ale właśnie nie jest tak jak to pięknie w gospdarce rynkowej i jej prawom tzn prawom rynku mają się podporządkowywać rolnictwo, bo właśnie te najlepiej rozwyjające sie doinwestowane gospdarstwa mają teraz najciężej, a co bedzie jak uwolnią kwoty mleczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że teraz raczej każdy likwiduje krowy ten co ma 5-10 sztuk.A ten co powiedział sobie że zostaje tylko przy krowach albo stawi albo powinien zacząć oborę na minimum 50 sztuk to jej moje zdanie. Tam gdzie mój wujek mieszka tak właśnie sie dzieje!!!

selekcja naturalna- przetrwają tylko najsilniejsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Trzeba liczyć koszty, nie kupować zbędnych maszyn, tylko wynajmować a kredyty brać z umiarem a nie na hura! Jak widzę ciągnik 180 KM ciągnący przyczepkę jednoosiową a właściciel narzeka że mu dużo pali !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dokładnie albo pełny osprzęt do tura przerośnięty pokrzywami, lub inne graty które stoją nieużywane prawie, ale to już kwestia indywidualna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1
Nie chce nikogo martwic,ale teraz wszyscy przezucaja sie na krowy.Jaki z tego moral???Ze ceny krow spadna,bo bedzie ich za duzo.Mleko stanieje,ceny za bydlo takze.Ja hoduje swinie wiec ceny swin wzrosna-juz sa w miare dobrej cenie:).I za pare lat bedzie,ze znowu krowy beda w cenie,zas swinie i tak w nieskończoność...Takie juz jest te zycie:/

 

 

Wszyscy przeżucają sie na krowy?????Pierwsze słysze!!!Myślisz ze to tak hop siup przezucic sie na krowy??Mylisz sie bardzo a pogłowie bydła w polsce spada jakbys chciał wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A u nas mleko wyszło po 1,00 staniało o 15 gr :f I dali nam kartkę że to z powodu trudnej sytuacji na rynku mleka :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

rozmawialem ze znajomym oddaje do tej samej mleczarni co ja i za 6 tys litrow kl ex dostal po 84 gr za litr poprostu zgroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gdzie i co wy oddajecie że nawet po 1.1zł nie macie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My oddajemy do Krotoszyna (dość duża mleczarnia w Wielkopolsce) i premie są za powyżej 3 000 kg 5 000 kg 10 000 kg 20 000

My za powyżej 5 000 kg dostajemy 98 gr gdy mamy powyżej 10 000 to jakieś 1.06 :) Ale to i tak bardzo mało


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1
Wszyscy przeżucają sie na krowy?????Pierwsze słysze!!!Myślisz ze to tak hop siup przezucic sie na krowy??Mylisz sie bardzo a pogłowie bydła w polsce spada jakbys chciał wiedziec

 

 

W naszym regionie to praktycznie wszedzie,gdzie nie spojrzysz to tylko obory stoja.W okolicznych spedach swin to z 15-20 ciagnikow jak zawsze byly to polowa teraz przyjezdza.Na bydlo przezucaja sie Ci co trzymali i swinie i bydlo.

Byc moze w Twoich okolicach jest inaczej.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja oddaje do mlekowity oddzial lubawa mi wyszlo po 1,04 mamy poprostu przesrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

odstawiam do LACPOL-u w Piotrkowie Kujawskim i na ten miesiąc znów przysłali obniżkę o 0,10zł więc wychodzi mi przy 8 tyś. litrów po 0.96zł. Słyszałem że ma być jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ale mi kasy nawalili odstawa 13 tys litrow 1,05 normalnie bogaty jestem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

o szczęście niepojętne spomlek podniósł cene za mleko 2zł za kilogram białka i 1 zł za tłuszcz i do tego od ilości kilka groszy za litraż może będzie ponad 1,3zł !!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
o szczęście niepojętne spomlek podniósł cene za mleko 2zł za kilogram białka i 1 zł za tłuszcz i do tego od ilości kilka groszy za litraż może będzie ponad 1,3zł !!! ;)

To jak to z tym spomlekiem raz 1.14 a teraz 1.30 ?

przenosic się?

Mi wyszło ok. 1.20 za maj - osm krasnystaw


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zes pomlekiem to jest tak że jak coś się dzieje na rynku to pierwszy przed wszystkimi tnie ceny, ale i podniesie ale nei prędko, sam nie wiem jak to będzie i ile podniosą przyszło pismo że podniosą, pewnie jakieś protesty już były to podnieśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

bora a przy jakim litrazu bo 1,40 to sporo a nawet dużo przy dzisiejszych cenach mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja mam 26-27 tys litrów miesiecznie i dostaje 1,08 czy to nie tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

w maju dostawa - 9953 litrów , białko - 3,18, tłuszcz - 4,1 90gr/ litr, mleczarnia - Polmlek Olsztyn

aż ch.. strzela :angry:

ja mam 26-27 tys litrów miesiecznie i dostaje 1,08 czy to nie tragedia

Do jakiej mleczarni oddajesz mleko?


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj