Polecane posty

Miroslawa    0

My oddajemy mleko do OSM Łowicz oddział Kutno za miesiąc listopad cena brutto to 1,26 przy białku 3,21 tłuszczu 4,5 ilość litrów 4400l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buncol    0

pytam jak sp lepper czy prawda jest ze producenci mleka z ryk i garwolina przechodza do zakładów mleczarskich w łukowie wabiem jest cena ????

 

Jeden dostawca oddaje na odbiorze 1000 litry do Łukowa i 1000 do Ryk i ostatnio narzekał na Łuków.

Podobno tam liczy się tylko to aby mleko było białe, nie patrzą na komórki i bakterię.

Ja odsatwiam do Ryk i przy odstawie 4000 litrów za grudzień z premią było 1.40 Jak na razie jest super :D

 

Jak zniosą kwoty. Jak Krus będzie podciągnięty do Zusu. Jak litr ropy będzie kosztował 8 zł.

To będziemy musieli iść do opieki społecznej żeby mieć za co żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank388    2

witold ! co za rozeznanie ale twoja racja premia jest bodajże do litra za XII

a kolego buncol ile wynagrodzili w osm ryki jesli nie tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIU1208    39

OSM koło wypłacili po 1.22zł to nawet w miare dobrze patrząc na poprzednie miesiące, choć w porównaniu z ropą to kpina.

U mnie Koło zapłaciło po 1.37zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jeden dostawca oddaje na odbiorze 1000 litry do Łukowa i 1000 do Ryk i ostatnio narzekał na Łuków.

Podobno tam liczy się tylko to aby mleko było białe, nie patrzą na komórki i bakterię.

Ja odsatwiam do Ryk i przy odstawie 4000 litrów za grudzień z premią było 1.40 Jak na razie jest super :D

 

Jak zniosą kwoty. Jak Krus będzie podciągnięty do Zusu. Jak litr ropy będzie kosztował 8 zł.

To będziemy musieli iść do opieki społecznej żeby mieć za co żyć.

To chyba wiem o kim mówisz.Radzyń 1,42 zl-10tys l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

W tym miesiącu 1,55zł hohland węgrów (ponad 10tys litrów)- bez świątecznych premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

he mi w listopadzie wyszlo mleko po 2.4zł za litr :D

łacznie z dopłatą, cos w stylu dewidendy :D

a przecientna cena to 1.3zł

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 U mnie w Mlekovicie Baranowo także rzucili za grudzień 0.15zł premii. Pozostałe składniki bez zmian. Szkoda, że mam mało mleka, bo nie odczuję tej premii, nawet jeśli białko i tłuszcz dalej nie spadną. 

 

Poprawiłem post , bo to nie dopłata a jednorazowa premia za grudzień.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abay    0

Ponawiam pytanie. Czy ktoś wie po ile skupuje Bakoma??? A o czymś takim jak premia świąteczna - pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daniel w dziale skupu mówili, że dadzą 10gr premii na święta. :)

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pani Krysia. Mama wczoraj dzwoniła do działu skupu w Grajewie to jej powiedzieli, że ma być dodatkowe 10gr. Upss w tamtym poście byka zrobiłem - 10gr jednak. Cały czas sobie o 20gr myślałem i w końcu napisałem. Przepraszam. Dobre i tyle. :) Teraz było u nas 16 odbiorów, białko 3,5 i tłuszcz 4,5. Myślę, że wypłata nas zadowoli. :P

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

też w grudniu będe mial duuuuzo mleka jak na ostatnie miesiące i liczyłem osobiście na te minimum 20gr ale jak piszesz dobre i to, swoją drogą tak duża mleczarnia, z takim zyskiem to dla niej te 10gr to śmiech na sali,takie ochłapy na pocieszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Inwestują w zakłady, a chłop żeby się rozwijać sam sobie niech radzi, taka to spółdzielnia, w tamtym roku 20gr a w tym 10gr przy takim popycie przetworów mlecznych to kpina, aby nie za dużo bo chłop pojedzie na narty.Mam jeszcze nadzieje że będzie co najmniej 20gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

piątnica 3 razy w ciągu roku premie daje, na wielkanoc kukurydze i swięta, z 60-80gr w sumie...toż to zysk z 2-3 wypłat i tak to można mleko oddawac , zeby nie taki debilizm i prawdopodobne skorumpowanie ludzi z rady nadzorczej mlekpolu którzy umowę tak przegłosowali że nie mam możliowści odejscia bez duzych strat to juz dawno byłbym w piątnicy ;) słyszałem że komisja europejska ma sie zająć tymi umowami ze spółdzielnaimi w całej europie bo jak wiadomo z definicji spółdzielnia to dobrowolne zrzeszenie dostawców a nie więzienie jakie jest teraz....

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak schodzimy niektorzy 20 ,15,10 maja a wielki OSM Łowicz da za grudzien 5gr premi kierowca mowił ze był sie pytac czy to podwyzka nie premia za grudzie no K...a do.ebali. Ale dobre i to ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Hochland nie płacił nigdy premii na święta (w zeszłym roku był wyjątek). Cena jest na tyle dobra, że wolimy dostawać równiej bez jakichś premii- podejrzewam że ogólnie wyjdzie na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Ponad 10.tys tłuszcz 4,85 białko 3,5 w tym miesiącu wyjdzie 1,55zl

 

Od wielu lat mamy przeciętnie wyższą cenę za litr od konkurencji o jakieś 5-20gr (sąsiedzi mają o 40gr niższą cenę)

Edytowano przez ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj