Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 10 luty 2011 - 18:27

Ceny mleka

moim zdaniem cena ktora podales jest troche zawyzona.

To ze my dostajemy powyzej 1zl jest dobra oferta ale znam kolegow ktorzy maja po 90gr i tez oplaca sie im produkowac

Nie nie kolego im sie nie oplaca tylko najczesciej kontynuuja produkcje tylko dlatego ze nie maja innego wyjscia np brak odpowiedniego wyksztalcenia słabo rozwiniety przemysl w najblizszej okolicy co za tym idzie brak miejsc pracy, specyfika posiadanych gruntów np przewaga łak albo gruntow podmoklych co bardzo utrudnia inna produkcje.

Odstawianie surowca za 90 gr do 1 zl to tylko i wyłacznie wegetacja i nic pozatym. Jak to u mnie mowią za dużo do zdechniecia za malo do zycia. W takim wypadku gospodarstwo ma tylko przychod a dochod praktycznie zerowy jesli pracuja w nim np choc tylko 2 osoby
Oczywiscie daleko nam do rekordow z 2008 roku wtedy dostawalismy przez 4 miesiace po 1,47 do 1,49 co wyrzadzilo wiecej szkody nz pozytku ale obecna cena 1,35 juz jest dobra i co najwazniejsze stabilna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 11:37
  •  

#1622 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:54

Ceny mleka a ja na spotkaniu w mleczarni miałem powiedziane że rok temu koszt wyprodukowania litra mleka był 85 groszy, a na dzień dzisiejszy przy powyzszych kryteriach uwzgledniając nakład pracy, ceny pasz i energii koszt 1,1 zł. Co do badań w OSM Łowicz podobnie jak i w innych mleczarniach za każdym razem próby są pobierane i bardzo dobrze że są wyrywkowo ponieważ jakość powinno utrzymywać się ciągle a nie kombinować bo niby 15 w miesiącu był to na bakterie już nie będą brać... owszem czasem się uda ale nie zawsze. Cena obecnie jest stabilna i za dobry surowiec da się żyć.

Teraz pytanie chciałem zadać członkom Mlekovity i Piątnicy, jak wygląda sprawa z udziałami członkowskimi ? czy cenę którą podajecie jest już po odtrąceniu udziałów członkowskich ? Ile wynoszą miesięcznie opłaty na rzecz członkowskiego ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1623 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 10 luty 2011 - 22:08

Ceny mleka Wiec sam kolego widzisz ze moje szacunki nie były przesadzone lecz na wskros realne i okolice 1 zl jako podstawowego kosztu produkcji mleka sa jak najbardziej realne

Jestesmy w Mlekowicie juz jakies 3 lata i na poczatku po przejeciu naszej mleczarni musielismy doplacac do udziałow aby je zrownac do posiomu ktory istnial pierwotnie w mlekovicie a teraz to juz nic nie potracaja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:17

Ceny mleka jestem w Mlekowicie 1,5 roku nie podpisałem umowy jestem na starej z Baranowa udziałów mi nie potrącają za styczeń 1,38 tł 4,42 biał 3,34 .nie rozumiem struktury własności w Mlekowicie ja mogę być członkiem Spółdzielni Mlekowita i mieć udział natomiast w Wysokim Maz dostawcy są udziałowcami ,całością zarządza Grupa Kapitałowa Mlekowita więc na czyje konto idą te inwestycje w Mlekowicie jak na przykład ta serownia oddana do użytku w Listopadzie zeszłego roku ,więc po co Mlekowita przejęła Baranowo zakład nastawiony na produkcję serów twardych z wielkością skupu mleka drugi po Mlekowicie stoi półpusty
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

#1625 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:38

Ceny mleka Mam pytanie czy w Łowiczu była wypłacona jakaś premia na koniec ubiegłego roku tak jak ma to miejsce w niektórych duzych mleczarniach?

#1626 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:24

Ceny mleka

jestem w Mlekowicie 1,5 roku nie podpisałem umowy jestem na starej z Baranowa udziałów mi nie potrącają za styczeń 1,38 tł 4,42 biał 3,34 .nie rozumiem struktury własności w Mlekowicie ja mogę być członkiem Spółdzielni Mlekowita i mieć udział natomiast w Wysokim Maz dostawcy są udziałowcami ,całością zarządza Grupa Kapitałowa Mlekowita więc na czyje konto idą te inwestycje w Mlekowicie jak na przykład ta serownia oddana do użytku w Listopadzie zeszłego roku ,więc po co Mlekowita przejęła Baranowo zakład nastawiony na produkcję serów twardych z wielkością skupu mleka drugi po Mlekowicie stoi półpusty

Kolego aby zrozumiec arkana działalnosci Mlekovity trzeba by znac wszystkie meandry prawa gospodarczego ale to nie takie łatwe:)

Co do przejęcia Baranowa sam sobie odpowiedziałes kolego a mianowicie był drugi po Mlekovicie, po prostu łatwiej jest wykupic takiego konkurenta niż z nim walczyc to o wiele tansze i szybsze, a ze stoi pusty to nic bo najwazniejsze jest to ze w takim ukladzie nie stanowi juz konkurencji.

#1627 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:49

Ceny mleka niestety nie była i nie wiem czemu bo przed kryzysem była co roku w grudniu
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1628 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:58

Ceny mleka za styczeń OSM Radomsko 27 tyś litrów białko 3,5 tłuszcz 4,8 1,29zł na rękę

#1629 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 luty 2011 - 15:40

Ceny mleka Mlekpol Grajewo za pow 6500l białko 3,25, tłuszcz 4,52 1,38 brutto

#1630 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 12 luty 2011 - 20:22

Ceny mleka bakoma od 01.02.2011 podwyżka o 5gr ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share Karpiu

Karpiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:30

Ceny mleka U mnie za mleko dają 1,18 zł

#1632 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:00

Ceny mleka OSM Sanok zaledwie 0.98zł

#1633 Share MOSTOWO13

MOSTOWO13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:23

Ceny mleka a co sądzicie o mleczarni ilas polonia z ciechanowa?podobnież właścicielem jest hiszpan.warto do nich odstawiać mleko?

#1634 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 12 luty 2011 - 22:41

Ceny mleka Dziś gadałem z kierowca z mleczarni z Piotrkowa Kuj. i mówił że maja dać podwyżkę o 8 groszy. ciekawe czy podniosą. Bo ostatnio czytałem w internecie że ceny mleka w tym roku maja być mozliwe :huh:
Case <3

#1635 Share VERJAR

VERJAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:42

Ceny mleka SDM Wielun 1,09zł 17500 litrów tł 4.54% mam pytanie czy warto przejsc do Łowicza?bo tam chyba teraz wyzsza cena

Edytowany przez VERJAR, 13 luty 2011 - 22:44.

#1636 Share jano147

jano147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 luty 2011 - 08:39

Ceny mleka OSM Pajęczno 0,92zł netto, 3300litrów, tł. 4,2 plus 20groszy za grudzień.

#1637 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 luty 2011 - 08:56

Ceny mleka @Verjar przy takiej ilości i parametrach powinieneś mieć ok 1,20 netto w OSM Łowicz.

#1638 Share figo

figo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 luty 2011 - 10:18

Ceny mleka Osm Jarocin 13000 l. tłuszcz 4,2 cena 1,05 netto. Cena nie za ciekawa ;[

#1639 Share leslaw00

leslaw00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:żużel

Napisany 14 luty 2011 - 21:00

Ceny mleka Mi za styczeń wyszło 1,33 brutto przy parametrach 3,2 białko,4,67 tłuszcz i 16000 litrów.Strzelecka spółdzielnia producentów mleka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share kristofweid

kristofweid

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Wóda,laski,koks!