Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#141 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:22

Ceny mleka wyszliście na ulice i co zdziałaliście???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 19:18
  •  

#142 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:26

Ceny mleka Aco moglismy inego zrobic tylko ze wszyscy wypieli nanas łacznie z ta nby chłopska partia PSL
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#143 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:32

Ceny mleka tak samo jest ze wszystkim teraz nikt nic nie zrobi bo nie wolno bo jest wolny rynek, jak się nie opłaca to nie produkuj czy to wieprzowina czy mleko, trzeba ciąć koszty i zaciskać pasa i przetrwać trudny okres

ale co tu porównywać obecną sytuację na rynku mleka z tym co było na rynku wieprzowiny, z mlekiem jeszcze nie jest źle

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 maj 2008 - 15:43

Ceny mleka Jakie macie ceny za tłuszcz i za białko?
Nowy cennik za tłuszcz 3zł/kg za białko 9zł/kg a w praktyce jak mówił instruktor przy słabym białku to nawet 25gr za litr może być mniej

#145 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2008 - 15:50

Ceny mleka cen ci nie powiem bo u nas jest od jednostki płacone i chyba za białko 12gr za jednostkę a za tłuszcz ok 7 ale nie pamiętam więc tym się nie sugeruj co napisałem pamiętam tylko ze za tłuszcz płaca nam bez ograniczeń a za białko tylko do 3.7 jednostek,

a jakie masz białko i tłuszcz bo może w tym leży przyczyna słabej ceny

#146 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 maj 2008 - 15:52

Ceny mleka tłuszcz mam dobry ale białko cienkie, a dobre lub przeciętne białko to jakie>?

#147 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2008 - 15:56

Ceny mleka nie wiem jakie ale u nas wychodzi średnio białko 3.5 a tłuszcz 4.3-4.6, a raz rekord mieliśmy białko 4.1 a tłuszcz ponad 6

#148 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 maj 2008 - 15:57

Ceny mleka jak można poprawić szybko białko?

#149 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2008 - 16:03

Ceny mleka nie jestem pewien ale chyba kiszonkami, czy to siano kiszonką czy kiszonka z kuku

#150 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 maj 2008 - 16:13

Ceny mleka u mnie białko 3,16 - 3,24 to cienki czy przeciętny wynik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2008 - 16:14

Ceny mleka bo ja wiem czy cienki raczej nie jest zły

#152 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 09:18

Ceny mleka za kwiecien w spomleku 5 tyś l 1,1zł/l

#153 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 maj 2008 - 11:53

Ceny mleka Moga zrobic z mlekiem to samo co z wieprzowina. Z tym ze cena mleka skacze raz w dól raz w góre a cena swin jest pod kreska od 3 lat. Sami piszecie ze jeszcze opłacalnosc jest przy tej cenie a wiec mniej zarobicie a chodowcy swin cały czas dokładaja albo pracuja za darmo.

#154 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 12:22

Ceny mleka jak zakłady mają zamiar importować żywe świnie z zachodu bo taniej to w takim kraju jak można liczyć na opłacalność, mam tylko nadzieje że nie da sie importować mleka przerzutowego, bo wtedy u nas będzie krucho, cóż mleczarie wiąże z rolnikiem umowa kontraktacyjna limit produkcyjny i zapasów z mleka na szczęście niebardzo da sie zrobić, a świnie zarzucą w chłodnie i tyle, a co z grupami producenckimi wśród producentów wieprzowiny?

#155 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 maj 2008 - 17:20

Ceny mleka Z tego co mi wiadomo to grupie do kazdego kilograma dopłacaja 25gr a wiec to tez nie pokrywa strat.

#156 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 maj 2008 - 21:29

Ceny mleka

[...], mam tylko nadzieje że nie da sie importować mleka przerzutowego, bo wtedy u nas będzie krucho,[...]

Dlaczego sądzisz że się nie da? A mleko w proszku? A serwatka w proszku? Obecnie te wszystkie serki, jogurty robi sie z prochów. Jak wiadomo nie wszystko się da, mleko w workach czy UHT się nie da.
Moim zdaniem jak cena wieprzowiny nie wzrośnie (a nie wzrośnie bo podaż jest za duża) to dalej będzie to najtańsza alternatywa zywnościowa dla wyrobów mleczarskich. Nie ma nawet co mówić o wołowinie, ceny w skupach są kiepskie a na rynku jej nie ma.
Jak nie zaczniemy exportować i nie stanie euro to ceny mleka będą kiepskie.
Doszły mnie słuchy że w lubelskim prezesi mleczarni się zmówili i będą wszyscy obiżać ceny. Mleczarnie mają bardzo złe wyniki w ostatnich miesiącach i będą cięły koszty, a najlepiej na surówcu. Nawet odwieczna wojna cenowa Spomlek - reszta mleczarni został zawieszony...

#157 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 21:59

Ceny mleka a cóż takiego wojna cenowa im da, nie każdy zaraz będzie uciekał, ale ograniczał żeby nie "marnować" kasy na pasze lub sprzedawać nadwyżki zboża, szczycą sie że liczba dostawców spada a surowca skupują więcej, a pocieszają nas że wizja głodu na swiecie, robi sie coraz bardziej realna i musi być przełom cenowy wkrótce

#158 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 maj 2008 - 23:50

Ceny mleka Wojna cenowa tyle im da, że zawsze miałeś prawo się przenieść do tego kto lepiej płaci, a oni mają większe moce niż przerób. A Spomlek szczególnie.
Z tą wizją głodu na świecie to bzdura. Może kiedyś, ale nie w najbliższych kilku dziesięciu latach. Globalna produkcja przez cały czas rośnie. Wystarczy sobie poczytać poważne analizy, ale dziennikarzom się nie chce, wolą napisać sensację.
W Afyce są jeszcze poważne rezerwy do wykorzystania, tylko nikt nie chce im udostępnić technologii.

#159 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2008 - 08:31

Ceny mleka W mojej okolicy tylko biomlek z chełma i spomlek odbiera surowiec, z biomleku nikt nie odejdzie bo każe sobie zwracać z kilku lat dodatke 20sto groszowy czy coś takiego, spomlek jak to spomlek, płaci lepiej ale jak coś się dzieje na ryku od razu pierwszy tnie cene i to ostro, coraz większe rozwarstwienie produkcji w okolicy, albo naprawde duże obory które mają wydajność 400 -600 tyś ale takich jest w powiecie tylko kilka, albo tacy "wegetujący" po 10 -16 krów na sianku lub bylejakiej kiszonce, co to ani pełnoporcjówki nie kupują i zboża żałują wydajność niecasłe 3tyś od sztuki,a bydło z hf nie ma nic wspólnego, najbardziej wachania cen odczują właśnie tacy około 20 krów z niezłą wydajnością którzy dużo zainwestowali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 13 maj 2008 - 10:51

Ceny mleka drodzy koledzy dzis dostalem fakture i pragne przekazac wam radosna nowine za litr bialego sorowca dostaje teraz uwaga uwaga 1,04 normalnie kupa kasy ilosc 14 tys litrow