Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:19

Ceny mleka @kala ja tez oddaje do danona i za tłuszcz 4,3% i białko 3,2 % w grudniu miałem 1,20 netto a w styczniu podwyżka 7 gr. fakt nie jest rewelacja według innych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 18:24
  •  

#1502 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:24

Ceny mleka No właśnie jak to jest. W mojej okolicy ostatnio jeździł gościu ze Spomleku i namawiał na przejście do nich z OSM Siedlce. Czy to by się opłaciło?
:)

#1503 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:41

Ceny mleka Mlekovita oddział Lubawa 15,1 tys litrow 1,35 za litr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:30

Ceny mleka

No właśnie jak to jest. W mojej okolicy ostatnio jeździł gościu ze Spomleku i namawiał na przejście do nich z OSM Siedlce. Czy to by się opłaciło?

U Nas też gość ze Spomleku był i namawiał jak powiedział cenę przy naszych litrach i parametrach to normalnie rewelacja 20 groszy więcej niż mam.

Edytowany przez zetor10045, 09 styczeń 2011 - 20:32.

#1505 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 00:40

Ceny mleka

Mlekovita oddział Lubawa 15,1 tys litrow 1,35 za litr

Baranowo teraz oddział Mlekowity ponad 10 tyś 1,38 za litr za Listopad, nie mam umowy jak nas przejeła Mlekowita to dali do podpisania wziąłem pojechałem do prawnika a on mi mówi jak to podpiszesz no to idź następnym razem do psychiatry a nie do mnie, nie podpisałem w sąsiedniej gminie Płoniawy jest mniej dostawców ale są duzi i bardziej zgrani nikt nie podpisał i pismo z protestem wysłali ale pewnie nasz prezes do szuflady je schował bo nic się nie dzieje to Sapiński go nie widział albo nie toleruje buntów na razie mleka brak to biorą a i parametry wymagają a w Baranowie nauczyli nas krowy myć, jak będzie mleczny dołek i zaczną tymi umowami szantażować to odejdę za mniejszą cenę ale bez szantażu. W moich stronach jeżdzi przedstawiciel mleczarni RENE PICOT z Ciechanowa ale tylko po dostawcach co oddają do Polindusa to mleczarnia spod Krakowa ma oddział w Gąsewie niedaleko gdzie mieszkam bo tylko ich mogą przebić cenowo jeszcze chętnych bierze Melkulian & Gąsior z Przasnysza ceny zbliżone do Picota czyli troszkę ponad 1 zł Polindus jak jesteś duży to masz stała cenę standardowo 10 tyś litrów to po 1,20 a mali a jest ich większość robią na dużych mój sąsiad ma 0,80 groszy za litr sory że się tak rozpisałem ale to pierwszy mój post dopiero się uczę pozdro z Zielonych Kurpi
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

#1506 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 09:03

Ceny mleka Spomlek za grudzień tłuszcz 4,30 białko 3,34 ilość 20000l 1,38zł brutto

#1507 Share jano147

jano147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 09:52

Ceny mleka OSM Pajęczno za grudzień 1,23zł netto, tłuszcz 4,40 powyżej 3000l

#1508 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:27

Ceny mleka Za grudzień 2010, Firma BO-RO Wilary, ponad 7 tys litrów białko 3,32 tłuszcz 4,00. 1,13gr+vat.

#1509 Share figo

figo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:16

Ceny mleka Za grudzień 2010, OSM Jarocin ponad 11000l. cena netto 1,25

#1510 Share zetorek123

zetorek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:54

Ceny mleka Mógł by ktoś poradzić jakąś mleczarnię mieszkam niedaleko Glinojecka woj. Mazowieckie. Myślałem o Piątnicy bo to pewnie najlepsza mleczarnia w Polsce ale nie wiem czy przyjeżdżają w moją okolicę bo mam do nich około 150km. Mam około 10tyś miesięcznie i do tej pory otrzymywałem 1,15zl. I więcej dla złodziej doił nie będę. Proszę o jakieś info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:32

Ceny mleka Zapomnij o Piątnicy, połączyli się z Ostrołęką a warunek Ostrołęka musi sprzedać oddział w Nidzicy. Piątnica podebrała ostatnio dostawców Mlekpolowi Grajewo ale dużych i blisko czyli między Piątnicą a Łomżo, jeszcze ci dostawcy nie odeszli bo ich trzyma umowa podobna do tej jaką dała mi Mlekowita czyli nasz jesteś albo zdechniesz, więcej o tym cyrku z odejściem można przeczytać w "Gazeta Współczesna" szukaj na Forum Grajewa. Więc Piątnica koncentruje skup blisko do mnie jest 60 kilometrów a 10 km dalej jest gmina Płoniawy zagłębie mleka jak kto ma mniej niż 1000 l dziennie to jest mikrus nawet mają grupę producencką i się nimi Piątnica nie zainteresowała

#1512 Share dan737

dan737

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:45

Ceny mleka Witam wszystkich.

Obecnie oddaję mleko do SDM Wieluń i przy tł. 4,2% i ilości 18000l dostaję cenę 1.10zł netto:/,
czyli bez rewelacji jak na tą ilość czytając wpisy co niektórych na forum.

Mam kilka pytań odnośnie mleczarni Łowicz ponieważ planuję się tam przenieś.
Czy mógłby ktoś podać aktualną cenę mleka w tej mleczarni i oczywiście parametry?
W obecnej mleczarni białko wogóle nie jest brane pod uwagę, jednak jego wartość u mnie wynosi 3,35%.
A i jeszcze jedno jak wygląda sprawa z udziałami w SM Łowicz?

pozdrawiam

#1513 Share pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 14:56

Ceny mleka Za grudzień, OSM Czarnków 1.18netto( dostawa 16000,tł4,4 bi 3,2) :rolleyes:

#1514 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:31

Ceny mleka OSM Sierpc, Tłuszcz 4,7(płaca tylko do 4,5 :D )białko 3,7 cena mleka 1,18 ilość 10000-12000l ;D

#1515 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:34

Ceny mleka SM Spomlek- białko3,10 tłuszcz 4,20 cena 1,27 wielkość 7,5tyś l

#1516 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 13:17

Ceny mleka Mlekovita oddział Baranowo za I połowę dostałem 1,33 zł za tłuszcz ok 4,30 i białko 3,49, ale za drugą dostałem tylko 1,05 bo było pozaklasowe (bakterie było ok tylko komórki skoczyły).

Czy u was też skaczą wyniki mleka, bo u mnie niemal rok temu bakterie niewiedzieć czemu skoczyły z 20 tyś do 525 tyś kol(komórki ok 300tyś), a ostatnim tygodniu sytuacja się powtórzyła i z ok 20 tyś na 480 tyś. W poprzednim miesiącu kilka godzin nie było prądu i podczas doju mleko nie było chłodzone, następnego dnia wziął mleko do badań i bakterie były w porządku a teraz na samym początku miesiąca, gdy wszystko jest wymyte, że czyściej już nie można to bakterie przewyższają poziom komórek som. Jak to możliwe. Czy, gdy rośnie poziom komórek som. to i bakterie idą w górę?

#1517 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 13:45

Ceny mleka U mnie zazwyczaj jest 10tyś bakterii i około 170 -200tyś somatycznych. Ale gdzieś tak raz na pół roku wrzucają wyniki z księżyca ostatnio chyba w czerwcu miałem 2mln bakterii zawiozłem próbę do drugiej mleczarni i było 15tyś. Trzeba walczyć o swoje. Wiem że niektórzy załatwiają próby i w próbce jest lux a w samochodzie gnój. No i wtedy lecą demokratycznie po wszystkich równo.

#1518 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:53

Ceny mleka Mi dzisiaj przywiózł wyniki i wyobraźcie sobie że tłuszcz 4,7 a białko 2,8. Normalnie złodzieje! I co z tego że nam 6 groszy premi dadzą....
:)

#1519 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:18

Ceny mleka Z tymi wynikami to jest czasami taki cyrk że szkoda gadać!Ale nie ma się co obcyndalać tylko walczyć o swoje, czasami instruktora zje..ć trzeba (ale oczywiście z umiarem ) -przeważnie pomaga. A co do wyników to jeszcze nigdy wyniki z mleczarni nie zgadzały się z wynikami z PFHBiPM -a od dwóch lat mam stado pod oceną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 21:42

Ceny mleka

Mlekovita oddział Baranowo za I połowę dostałem 1,33 zł za tłuszcz ok 4,30 i białko 3,49, ale za drugą dostałem tylko 1,05 bo było pozaklasowe (bakterie było ok tylko komórki skoczyły).

Czy u was też skaczą wyniki mleka, bo u mnie niemal rok temu bakterie niewiedzieć czemu skoczyły z 20 tyś do 525 tyś kol(komórki ok 300tyś), a ostatnim tygodniu sytuacja się powtórzyła i z ok 20 tyś na 480 tyś. W poprzednim miesiącu kilka godzin nie było prądu i podczas doju mleko nie było chłodzone, następnego dnia wziął mleko do badań i bakterie były w porządku a teraz na samym początku miesiąca, gdy wszystko jest wymyte, że czyściej już nie można to bakterie przewyższają poziom komórek som. Jak to możliwe. Czy, gdy rośnie poziom komórek som. to i bakterie idą w górę?

Oddaje do Baranowa mam krowy pod oceną miałem w tym 2010 roku problem z somatyką /za dużo młóta browarnego /ale bakterie nie podskoczyły, średnia somatyki wyszła mi dobrze a wysoką somatykę potwierdziły wyniki z wyceny. Jednak w zeszłym roku w lutym raz w jednej połowie miesiąca wyszło mi somatyka 715 tyś, póżniej mówili że to coś w laboratorium pomylili ale wyników nikt nie prostował