Polecane posty

Duzy1    13

Jesteś pewny że spadnie?

Bo narazie to spadły dostawy mleka i to znacznie teraz to im mleka brakuje

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tam bym obstawal przy utrzymaniu dotychczasowych cen mleka hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil666p    0

Witam, moglby ktos podac mleczarnie w wojewodztwie slaskim kolo Żywca-Bielska Bialej. I po jakiej cenie chodzi za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

No właśnie-@ Siewco skąd masz takie informacje ?

U samego źródła t.j. wtyczka w ośrodku dowodzenia Mlekpolem.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-w sumie też mam taką wtyczkę :D (baaardzo wysoko) i mógłbym zasięgnąć języka-ale po co mam sobie psuć humor ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja też słyszałem, że w Mlekpolu już niedługo 5gr. w dół ale od kiedy dokładnie niestety już nie wiem :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a Łowicz za czerwiec 5gr w góre


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja prawie lapie sie w granicach rzeczonego miasta. Do mleczarni mam jakies 3,2 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pewnie to nie ten temat ale może tu mi ktoś pomoże. Mam problem z mikrobiologią w mleku- znacie może jakieś sprawdzone sposoby na skuteczne zmniejszenie mikrobiologi w mleku? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

mikrobiologii? ;o może chodzi Ci o bakterie w mleku jeśli tak to duża ilość bakterii w mleku świadczy o braku higieny, zle myjesz dojarkę, zbiornik, może słabych płynów używasz... a może chodzi Ci o komórki somatyczne jeśli tak to, to jest długi temat bo wiele czynników może wpływać na wzrost komórek somatycznych w mleku, zaczynając od złej jakościowo paszy, niepoprawnym doju, stanach zapalnych, oraz genetyka bo podobno ta cecha jest dziedziczona

a mikrobiologia to taki dział biologii o mikroorganizmach, ileż ja się z nią omęczyłem na studiach ;o

a i żeby nie offtopować bo to jednak nie odpowiedni temat do takich pytan to napisze że OSM krasnystaw netto coś koło 1,35 przy ilości 35tys + za maj

Edytowano przez adrianoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jak tam u was cena mleka ?

-spada?

-pozostaje na niezmienionym poziomie ?

- czy wzrasta?

U mnie pozostaje na niezmienionym poziomie ale cos slysze o mozliwoisci malej korekdy w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Łowicz za czerwiec podniósł 5 gr ale wyniki wszytskim spadły na jedno wyszło chyba


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Piszcie cenę ale również ilość tego mleka i parametry bo nie ma jak tego porównać bez litrażu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo za białko 2,92% i tłuszcz 3,80% z I połowy i białko 3,1% i tłuszcz 3,71% zapłaciła odpowiednio 1,35 zł i 1,32 zł brutto, przy dostawie 8500l. Za msc lipiec dopłata 0,05zł.

 

Dziwię się tylko, że mam tak niskie parametry mleka w porównaniu do zeszłego roku, kiedy to mleka miałem o 30% więcej niż w tym przy białku ok 3,3% i tłuszczu ok 4,5%. Doję te same krowy, które jedzą to samo. Tyko wtedy cena mleka przy tych wartościach nie przekraczała 1,20zł.

 

Może ktoś się wypowiedzieć jaką cenę dostaje obecnie w tej mleczarni?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Doję te same krowy

Przez ten rok żadna sztuka nie ubyła ani nie przybyła?Przecież jedne krowy się wycielają a inne zasuszasz więc wydaje mi się że nie doisz tych samych krów ;)

które jedzą to samo

Te same pasze o takich samych parametrach? To samo siano/sianokiszonka co w tamtym roku? Może w tym roku po prostu masz gorszej jakości pasze.

 

Ja też widzę że w ciągu 3 lat doję przeciętnie tyle samo szt. a co rok to kwota w coraz mniejszym stopniu wykorzystana ale co się dziwić jak w tym roku miałem do tej pory połowę sianokiszonek gorszej jakości i zostało mi jeszcze 40 tych gorszych do rozpoczęcia tegorocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj