Polecane posty

qazi    61

bo ja wiem czy cienki raczej nie jest zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Moga zrobic z mlekiem to samo co z wieprzowina. Z tym ze cena mleka skacze raz w dól raz w góre a cena swin jest pod kreska od 3 lat. Sami piszecie ze jeszcze opłacalnosc jest przy tej cenie a wiec mniej zarobicie a chodowcy swin cały czas dokładaja albo pracuja za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak zakłady mają zamiar importować żywe świnie z zachodu bo taniej to w takim kraju jak można liczyć na opłacalność, mam tylko nadzieje że nie da sie importować mleka przerzutowego, bo wtedy u nas będzie krucho, cóż mleczarie wiąże z rolnikiem umowa kontraktacyjna limit produkcyjny i zapasów z mleka na szczęście niebardzo da sie zrobić, a świnie zarzucą w chłodnie i tyle, a co z grupami producenckimi wśród producentów wieprzowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Z tego co mi wiadomo to grupie do kazdego kilograma dopłacaja 25gr a wiec to tez nie pokrywa strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
[...], mam tylko nadzieje że nie da sie importować mleka przerzutowego, bo wtedy u nas będzie krucho,[...]

Dlaczego sądzisz że się nie da? A mleko w proszku? A serwatka w proszku? Obecnie te wszystkie serki, jogurty robi sie z prochów. Jak wiadomo nie wszystko się da, mleko w workach czy UHT się nie da.

Moim zdaniem jak cena wieprzowiny nie wzrośnie (a nie wzrośnie bo podaż jest za duża) to dalej będzie to najtańsza alternatywa zywnościowa dla wyrobów mleczarskich. Nie ma nawet co mówić o wołowinie, ceny w skupach są kiepskie a na rynku jej nie ma.

Jak nie zaczniemy exportować i nie stanie euro to ceny mleka będą kiepskie.

Doszły mnie słuchy że w lubelskim prezesi mleczarni się zmówili i będą wszyscy obiżać ceny. Mleczarnie mają bardzo złe wyniki w ostatnich miesiącach i będą cięły koszty, a najlepiej na surówcu. Nawet odwieczna wojna cenowa Spomlek - reszta mleczarni został zawieszony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a cóż takiego wojna cenowa im da, nie każdy zaraz będzie uciekał, ale ograniczał żeby nie "marnować" kasy na pasze lub sprzedawać nadwyżki zboża, szczycą sie że liczba dostawców spada a surowca skupują więcej, a pocieszają nas że wizja głodu na swiecie, robi sie coraz bardziej realna i musi być przełom cenowy wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Wojna cenowa tyle im da, że zawsze miałeś prawo się przenieść do tego kto lepiej płaci, a oni mają większe moce niż przerób. A Spomlek szczególnie.

Z tą wizją głodu na świecie to bzdura. Może kiedyś, ale nie w najbliższych kilku dziesięciu latach. Globalna produkcja przez cały czas rośnie. Wystarczy sobie poczytać poważne analizy, ale dziennikarzom się nie chce, wolą napisać sensację.

W Afyce są jeszcze poważne rezerwy do wykorzystania, tylko nikt nie chce im udostępnić technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W mojej okolicy tylko biomlek z chełma i spomlek odbiera surowiec, z biomleku nikt nie odejdzie bo każe sobie zwracać z kilku lat dodatke 20sto groszowy czy coś takiego, spomlek jak to spomlek, płaci lepiej ale jak coś się dzieje na ryku od razu pierwszy tnie cene i to ostro, coraz większe rozwarstwienie produkcji w okolicy, albo naprawde duże obory które mają wydajność 400 -600 tyś ale takich jest w powiecie tylko kilka, albo tacy "wegetujący" po 10 -16 krów na sianku lub bylejakiej kiszonce, co to ani pełnoporcjówki nie kupują i zboża żałują wydajność niecasłe 3tyś od sztuki,a bydło z hf nie ma nic wspólnego, najbardziej wachania cen odczują właśnie tacy około 20 krów z niezłą wydajnością którzy dużo zainwestowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

drodzy koledzy dzis dostalem fakture i pragne przekazac wam radosna nowine za litr bialego sorowca dostaje teraz uwaga uwaga 1,04 normalnie kupa kasy ilosc 14 tys litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

po ile mialem hyba po 1,29 a oddaje do lubawy ktora jest filia mlekowity taka cena to juz wolontariat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ostro ucieli cene, u nas za białko obniżyli i za tłuszcz także ceny nie zmniejszyli ale i tak cena spadła na 1,09zł, oby nie było u nas tego co w niemczech, a markety rosną jak grzyby po deszczu, ludzie dają się nabierać że w markecie można szybciej i taniej kupić i koło się zamyka, ciekaw jestem tylko gdzie co wszyscy ludzie robili zakupy jak nie było tych wszystkich ogromnych marketów? marża jaką markety zdzierają to rozbój w biały dzien, np. chleb znajomy piekarz chciał wstawić do kauflandu to po 99gr proponowali ( a na pułkach stał by po 1,75zł) a do zwykłych sklepików po 1,25 zł wstawia a sklepikarz po 1,6zł sprzedaje), a jak sklepikarze zobaczą że do marketu wstawia też będą chcieli taniej, tak samo mają mleczarnie co z tego że ser kosztuje 27zł w tesco jak od mleczarni kupują go po 12 zł, o exporcie już nawet nie wpsominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
drodzy koledzy dzis dostalem fakture i pragne przekazac wam radosna nowine za litr bialego sorowca dostaje teraz uwaga uwaga 1,04 normalnie kupa kasy ilosc 14 tys litrow

jakie parametry mleka? Tak się zastanawiam, czy tam gdzie oddajemy mleko, mamy podobną cenę, czy niższą.


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja ostatnio dostałem nowy cennik z SM Ostrołęka Cena podstawowa 80gr + tłuszcz+białko+ duża dostawa, przy dostawie ok 10 tyś litrów cena mi wyszła 1.20, a najciekawsze jest to ze obniża działa wstecznie, czyli cennik przywieźli w zeszły piątek a obniżka obowiązuje od 1 kwietnia przecież to paranoja, a prawdopodobnie to nie ostatnia obniżka,

 

I gdzie tu opłacalność jak ceny dodatków do produkcji nie spadły a nasz produkt spadł.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

OSM Ryki 5000L faktura za marzec ,kwietniowej nie mam 1.17. białko 3.0 tłuszcz 4.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Jako ciekawostkę podam, że litr mlekowity 3,2% w Realu kosztuje 2,59. Ciekawe, że rolnik obecnie nie dostaje nawet połowy tej kwoty ;/ W OSM Radomsko ledwie po 1zl wyszło. Aż żal mi było do koszyka wkładać...


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za kwiecień 1.26zł dostawa 4000l Mlekpol Grajewo czyli jeszcze nie tak strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Nie chce nikogo martwic,ale teraz wszyscy przezucaja sie na krowy.Jaki z tego moral???Ze ceny krow spadna,bo bedzie ich za duzo.Mleko stanieje,ceny za bydlo takze.Ja hoduje swinie wiec ceny swin wzrosna-juz sa w miare dobrej cenie:).I za pare lat bedzie,ze znowu krowy beda w cenie,zas swinie i tak w nieskończoność...Takie juz jest te zycie:/


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Tylko zacząc chodować krowy to nie tak łatwo trzeba mieć pomieszczenia dojarki, zbiorniki i przedewszystkim kwote mleczna, a ja słysze że w okolicy przeważnie likwiduja krowy bo za dużo roboty jest przy nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

U nas na odwrót jest.Kazdy prawie polikwidowal swinie-my chyba jako jedyni z wioski mamy swinie na 8 gospodarstw w wiosce.Teraz kazdy w okolicy na krowy sie przezucil.Kazdy buduje obory,kupuje sprzety,ale jesli ceny bydla spadna to kiepsko to widze...Przynajmniej swinie beda w cenie:)


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że teraz raczej każdy likwiduje krowy ten co ma 5-10 sztuk.A ten co powiedział sobie że zostaje tylko przy krowach albo stawi albo powinien zacząć oborę na minimum 50 sztuk to jej moje zdanie. Tam gdzie mój wujek mieszka tak właśnie sie dzieje!!!


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle ja tam w waszych stronach ceny za mleko za maj:)?????:)


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj