Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 21:02

Ceny mleka

Mlekpol Grajewo
Cena za litr 1.29 tłuszcz 3.8 i białko 3.2, w ciągu miesiąca oddane 16 tys. mleka. :)

A jakiś cennik możesz pokazać albo fakturę?? bo rozmawiałem z dość dużym dostawcą (ponad 50tys miesięcznie) i mówił że 1,20 średnio płacą, rozważał przejście gdzieś indziej ale te umowy.... ;P
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 20:03
  •  

#1282 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 07:54

Ceny mleka

Dostałem 600zł rekompensaty kolego.... To że budują nie znaczy że mają kase... Kredyty. Wiele osób brało wcześniej na rozwój, cena mleka spadła więc musieli powiększać stado aby zachować zyski czyli kolejny kredyt bo się samo nie powiększy. Ciekawy wniosek Ci wytłumaczę np: na 1 krowie miesięcznie mam 100zł zysku, aby przeżyć potrzebuje 1000zł więc trzymam 10 sztuk. Cena mleka spadła u mnie z 1,4zł na 0,8zł Czyli zamiast 100zł mam 50 więc aby przeżyć muszę mieć 20krów. Rozumiesz? (dane przykładowe)
Koleś postawił oborę na kredyt na 80 sztuk i stawi drugą na kolejne 80 bo nie ma jak spłacić kredytu.
Porównaj pracochłonność w obu produkcjach. Ciebie cielenie, i dojenie 2x dziennie nie obchodzi. Lochę wsadzasz w kojec i po sprawie. Tucznikowi paszę w karmik i świnia zadowolona. Siejesz zboże i tyle w temacie "pasze" kiszonek 3x w roku nie robisz, każdej belki nie przewracasz po 7 razy. 100 sztuk świn jedna osoba obskoczy. To że wam nie płaca to nie moja wina.

Dobra co do dopłat to moge się zgodzić faktycznie nie byłem zorienowany ile wynoszą, ale ciąglę słyszałem jak była niska cena że hodowcy musza dokładać do produkcji, to po co ja się pyam pchać się w kredyty, kupować krowy i dokładać jeszcze więcej, jak była niska cena na tuczniki to pogłowie spadło do najniższego poziomu od kilkunastu lat nikt nie zwiekszał produkcji żeby dokładać jeszcze więcej, a z twojego postu wnioskuje że jak cena spadła o połowę to podwoiłeś hodowlę aby zachować tzw. płynność finansową, lub standard życia, czyli nie dokładasz do hodowli tylko zyski masz mniejsze, czyli jesli zostawisz te 20 krów a cena wzrośnie to twoje zyski sporo wzrosną, czego nie można powiedzieć o tucznikach bo w tej produkcji dość często trzeba naprawdę do hodowli dokładać, nikt się nie martwi tym że przetwórcy sprowadzają jakieś odpady z zachodu po wyższej cenie. A jeszcze powiem tylko że mam kumpla który kupił w czasie niskich cen nowy ciągnik za gotówkę. A co do pracy to rzeczywiście mogę się zgodzić że przy krowach tej pracy jest więcej, ale mechanizacja też jest coraz wieksza, więc nie jest aż tak tragicznie.

#1283 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 08:06

Ceny mleka To że kupił ciągnik akurat w czasie kryzysu to nie znaczy że te pieniądze zdobył w czasie 2 miesięcy. Zbierał kasę na niego przez długi czas a że akurat wtedy nadszedł kryzys w mleczarstwie to nie znaczy że stracił cały swój dorobek. Po prostu uzbierał kasę i go kupił.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 08:40

Ceny mleka @kubus55 w świniach jak zmniejszysz pogłowie to możesz bez większych utrudnień je zwiększyć w następnym sezonie, z krowami tak nie jest, zmniejszysz pogłowie to musisz sprzedać kwotę mleczną abo ci ją zbiorą, a zwiększyć ponownie to też jest ogromny koszt bo te krowy co się sprzedało trzeba kupić a to nie mały wydatek i do tego jeszcze kwota mleczna której już nie masz

i nie oszukujmy się przy cenie ok 1zł jeszcze coś zostaje z tej produkcji może nie wiele ale jeszcze jest się do przodu, o braku opłacalności to można mówić jak cena spadnie poniżej 90gr

#1285 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 08:44

Ceny mleka Sąsiad ma 6-7 krów (nie po inseminacji tylko wszystko zacielane swoim bykiem) i oddaje od nich mleko do mleczarni w Łosicach za 50-60gr :) Jak u nas było już 1,60-1,70 to on się cieszył że ma 0,7-0,8 :)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1286 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 sierpień 2010 - 15:51

Ceny mleka A widzisz ludzie z małych rzeczy potrafią się cieszyć :) :) a ja jestem taki pazera :) i jak w kryzysie miałem po 93 gr w najgorszym miesiącu to już mnie szlag trafiał :)

#1287 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 16:42

Ceny mleka Ale te krowy to nie jedyny jego dochód. Teraz nie wiem ale jeszcze 2 lata temu miał pare świń, Dostaje różne pomoce z GOPSu, renta matki i dorabia przy pieczarkach. Jak na zimę dostanie z gminy węgiel to siedzi zadowolony bo do swojego lasu nie musi jeździć a jak pojedzie to tylko zetnie to co grubsze a gałęzie grubości nogi leżą i chodzi opowiadając jaki to on biedny a jak my kupimy jakąś maszynę to jemu tak szkoda że wymyślają różne plotki i to jego powiedzenie "Jeszcze im mało"

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1288 Share jarek18

jarek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 18:48

Ceny mleka A ta mleczarnia w Łosicach to jak płaci ile tam wyjdzie tak mniej więcej ??

#1289 Share kurpiak

kurpiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:09

Ceny mleka W kryzysie najniższą cenę miałem 58gr za litr mleka a przez długi czas po 60 kilka. Wtedy oddawałem do Ostrołęki. Obliczyłem w/g cen skupu lepszych mleczarni że straciłem ok.20 tyś zł w ciągu roku.Teraz dostałem 500 zł tzw.rekompensaty. Czysty interes. No ale rolnikom oczywiście dają. A tak naprawdę to wszyscy jedziemy na tym samym wózku, czy to producent mleka, świń, marchwi lub zboża. Zapłacą w skupie tyle aby wyjść na plus, duży plus bo im musi się opłacać, nam niekoniecznie.

#1290 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:19

Ceny mleka

A ta mleczarnia w Łosicach to jak płaci ile tam wyjdzie tak mniej więcej ??

Kiedyś jak dokupowaliśmy kwotę to proponowano nam przejście do nich ale jak wtedy u nas (Hochland oddz. Węgrów) płacili ponad 1,15zł (nie pamiętam dokładnie) to oni 1,02-1,05. Wiadomo, im większy dostawca tym większą cenę zaoferują a takiemu jak pasożyt o którym pisałem wcześniej to ile chcą bo 10-12tys. rocznie im różnicy nie robi. Tylko tam były pogłoski że nie zawsze wypłata była na czas.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 21:06

Ceny mleka :)

+10% za spam

Edytowany przez andrzej2110, 26 sierpień 2010 - 11:13.

#1292 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:51

Ceny mleka Z tym niepłaceniem na czas to prawda :) nie zawsze im na wypłaty starczyło...

#1293 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:51

Ceny mleka Mlekpol za sierpień 0,08 do góry; 1,35 wyjdzie po potrąceniu udziału... B)

#1294 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 21:40

Ceny mleka No ładnie ryki po 1.10 za spory litraż

#1295 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 20:49

Ceny mleka Hochland oddział w Węgrowie:
tłuszcz 4,30%
białko 3,11% (słabiutko ostatnio)
przekroczone 10 000l
1,20zł/l
Przewidywane przekroczenie kwoty mlecznej nastąpi w dniu 23.06.2011 B)

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1296 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 13:59

Ceny mleka Mlekovita oddział Kurpie w Baranowie w cenniku na wrzesień będzie premia, podniesiona z 0,17zł na 0,20zł. Kurpiak a u ciebie ile podnieśli?

#1297 Share kurpiak

kurpiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 10:30

Ceny mleka Tak samo, premia od września wynosi 20gr.

#1298 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 11:17

Ceny mleka A więc tak, nie wiem jaka będzie cena za sierpień bo jeszcze nie mam faktury ale za czerwiec i lipiec zamieszczam cennik
cennik mleka w OSM Łowicz obowiązujący od 1 czerwca dla członków mleczarni (dla nie członków ceny są niższe o kilka groszy)

za jednostkę białka 0,17 zł
za jednostkę tłuszczu 0,05 zł

dopłaty do litra za wielkośc dostawy
do 3 tys. litrów - 0,12 zł
od 3 do 5 tys. litró - 0,13 zł
od 5 do 7 tys. litrów - 0,14 zł
od 7 do 10 tys. litrów - 0,15 zł
od 10 do 20 tys. litrów - 0,18 zł
od 20 do 30 tys. litrów - 0,23 zł
powyżej 30 tys. litrów miesięcznie - 0,26 zł

dopłaty do litra mleka za:
schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 40 litrów dziennie w miesiącu XI-IV - 0,06 zł
schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 60 litrów dziennie w miesiącu V-X - 0,06 zł
za kontrolę użytkowości 0,02 zł
dopłata miesięczna 0,10 zł

potracenie za fałszowanie mleka wodą lub substancjami stymulującymi lub hamujacymi - 0,50 zł do litra

co ceny mlek adolicza się 6% VAT lub 3% jesli ktoś jest na opodatkowaniu na zaqsdach ogólnych

tak więc przykładowe wyliczenie dla mleka o paramterach 3,3 % białko i 4,5 % tłuszcz przy dostawie 10 tys. litrów:
0,17 x 3,3 + 0,05 x 4,5 + 0,18 + 0,06 + 0,10=0,561+0,225+0,34 to w przybliżeniu 1,13zł za litr netto

a właśnie się dowiedziałem że za sierpień podwyżka 5 gr czyli 1,18 netto
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1299 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 15:03

Ceny mleka O co chodzi z tym schłodzeniem?

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 16:56

Ceny mleka W Mlekpolu za nie schłodzone mleko potrącają a nie dopłacają za schłodzenie