Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 05:22

Ceny mleka Taa w agrobiznesie mówili że chłopy nauczyli się obniżyć koszty produkcji (jakby to wcześniej głupi byli i produkowali drożej) i teraz jak jest po złotówce to jest już duża opłacalność :) :) ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 03:44
  •  

#1262 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 05:38

Ceny mleka Kurpiak u mnie naprawdę była podwyżka 0,17zł. Mogę wrzucić cennik jeśli nie wierzysz. Rozumiem, że różne oddziały tej samej mleczarni mogą płacić różnie ale, różnica między moją cena i twoją jest dziwna. Wcześniej się już tego domyślałem, bo gdy rozmawiałem z 4 miesiące temu z facetem z Rozóg to najniższa cena jaką dostał to było ok 0,70-80zł a ja 0,52zł i wtedy powiedziałem mu to samo, że co region to inna cena. A w zeszłym roku po przyłączeniu Baranowa do Mlekovity jaką dostałeś premię na listopad, bo jak 0,20zł?

Skąd jesteś Kurpiak jeśli mogę wiedzieć?

#1263 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 06:02

Ceny mleka @Ferdek-ja już zauważyłem że w Agrobiznesie (co prawda ostatnio nie oglądam ) jak chcą tak namieszają-najczęściej postawią jakiegoś barana który gada od rzeczy (pamiętam gościa który mówił swego czasu czego to on nie kupi za 8 tys dopłat  ;[ )

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 06:21

Ceny mleka Ale oczywiście naszych postów w Agrobiznesie nie pokażą bo po co... Taki świniarz czy inny rolnik lub nawet miastowy myślą sobie jaki to raj mają ci co krowy hodują, a miastowy już kalkuluje ile to za tą dopłatę nad morzem można siedzieć...

#1265 Share kurpiak

kurpiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 10:51

Ceny mleka U nas było tak czyli w okolicach Baranowa :premia na listopad 20 gr utrzymała się do lutego włącznie , na marzec obniżka z premii o 8 gr czyli premia od marca do czerwca wynosiła 12 gr i teraz podwyżka do premii 5 gr czyli za lipiec premia 17 gr.W cenniku wszystko inne czyli zapłata za tłuszcz, białko,dodatki do litra,do kl.Extra itp. nie były zmieniane.Jak z tą premią było u Ciebie Thomas2135? Zapraszam innych dostawców aby także opisali zmiany w cennikach w ostatnich miesiącach.Dowiemy się może jeszcze innych ciekawostek o Mlekovicie.

#1266 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 13:22

Ceny mleka A gdzie oddajecie mleko???
Ja do Wegrowa Hohland ;[

#1267 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 17:49

Ceny mleka

@Ferdek-ja już zauważyłem że w Agrobiznesie (co prawda ostatnio nie oglądam ) jak chcą tak namieszają-najczęściej postawią jakiegoś barana który gada od rzeczy (pamiętam gościa który mówił swego czasu czego to on nie kupi za 8 tys dopłat  ;[ )

ha ha pamiętam kupił kombajn traktor kilka maszyn wyremontował oborę i co tam jeszcze tylko możliwe, a prawda jest taka że za tą niskotowarówkę to chodzą i się żałują po wsi jak to MUSIELI kupić kosiarkę czy 3 krowy bo kazali w agencji a wystarczyło kupić jedną krowę a oni durne kupili 3 i tyle pieniędzy zmarnowali.
co do tematu to porażająca ostatnia premia była nie dość ze cennik jest w skali od 5 do 50 tyś l i ten co ma 50 tyś ma ze 30gr więcej jak ten co ma do 5 tyś to jeszcze na dodatek tak samo wyskalowali premię no cóż bogatemu jeszcze dołożyć a biednym ochłapy, powinien być jeden ciennik i nie ważne czy ktoś odstawia 100 tyś miesięcznie czy 2 tyś ktoś powinien się tym zając to wbrew zdrowemu rozsądkowi

#1268 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 13 sierpień 2010 - 20:04

Ceny mleka OSM Czarnków (wlkp) za lipiec, 10247 litrów, tłuszcz 4,14 białko 3,14. Cena 1,03 za litr. stanowczo za mało!

#1269 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 14 sierpień 2010 - 07:05

Ceny mleka Mlekpol Grajewo
Cena za litr 1.29 tłuszcz 3.8 i białko 3.2, w ciągu miesiąca oddane 16 tys. mleka. ;[

#1270 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 sierpień 2010 - 21:32

Ceny mleka Przecudna Mlekovita 1,20 zl za 19,5 tys litrów tłuszcz 4,6 białko 3,2 (oczywiście obniżyli parametry tak jak każdemu u nas i oszczędzili biedaczki)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:48

Ceny mleka Węgrów Hochland tłuszcz 4.20, białko 3.50 cena 1,15zł za prawie oddane 17 tys litrów mleka

#1272 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 16:04

Ceny mleka Kurpiak nie chce mi się już za bardzo pisać, bo wspominałem o mojej sytuacji kilkanaście postów wcześniej, ale przypomnę Ci. Po tej podwyżce listopadowej cena utrzymywała się mniej więcej do grudnia(premi nie zabrali), ale wtedy rąbnęli mnie na białku i tłuszczu. Inaczej tej sytuacji nie da się wyjaśnić. Otóż w grudniu oddawałem mleko o zawartości ok 4,5% tłuszczu i 3,2% białka a na styczniowej fakturze, co widzę? Spadek tłuszczu o niemal 1%, było ok 3,6% i białka do poziomu ok2,8%. Jak to możliwe skoro w tym czasie nic nie zmieniłem w żywieniu, a ze szkoły rolniczej wiem, że 35% spadek zawartości białka w paszy powoduje spadek białka w mleku tylko o 0,03%? Po tym wszystkim cena utrzymywała się do wiosny na poziomie 1,15zł do 1,17zł.

#1273 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 09:38

Ceny mleka OSM Siedlce Białko 3,0 tłuszcz 4,05 cena 0,93gr 3300l
Miesiąc temu miałem białko 3,3 a tłuszcz 4,2, w paszy nic się nie zmieniło. :) :) :)

#1274 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 10:31

Ceny mleka Pasza na pewno się zmieniła, bo trawy nie mają już tej samej wartości co w maju. U mnie też od 2 msc. parametry mleka są coraz niższe.

#1275 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 12:49

Ceny mleka Cały maj lało, krowy niewiele chodziły na łące, potem upały. Teraz mają trawy do oporu, do tego śruta, koncentraty i siano.

#1276 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 12:51

Ceny mleka A u mnie parametry wzrastają :)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1277 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:14

Ceny mleka

Ale oczywiście naszych postów w Agrobiznesie nie pokażą bo po co... Taki świniarz czy inny rolnik lub nawet miastowy myślą sobie jaki to raj mają ci co krowy hodują, a miastowy już kalkuluje ile to za tą dopłatę nad morzem można siedzieć...

Nie narzekaj, bo nikt z was do produkcji mleka nie dopłaca bo jeśli by tak było to byście zmniejszali hodowle tak jak to robią hodowcy świń (a nie świniarze) kiedy musza dopłacać a nie zwiekszali hodowle tak jak to robią hodowcy krów i tłumaczą się, że to jedyny sposób na zachowanie opłacalności, bardzo ciekawy wniosek. A z opłacalnością też chyba nie jest tak żle bo mam kilku znajomych którzy produkują mleko i w czasie tzw. kryzysu w branży potrafili ziemię po 20 tys. zł za ha kupować nowe maszyny, stawiać nowe budynki i do tego jeszcze przecież producenci mleka dostali rekompensaty, za niską cenę skupu, ciekawe kto taką rekompensate da hodowcy świń kiedy w skupie ceny wynosiły 2,8-3,0 zł

#1278 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:28

Ceny mleka Wg. ciebie to była rekompensata??? To tak jakbyś 5 groszy podzielił na 10 osób :)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1279 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:46

Ceny mleka Kolega Daniel dobrze gada.
Jak u ciebie hodowcy się zadeklarowali że np złożyli wniosek na prow to musieli kupować maszyny a jak dostali zwrot to zaczęli stawić budynki bo raczej były im potrzebne i kupowali ziemie bo mieli na to pieniądze ze zwrotu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:53

Ceny mleka Dostałem 600zł rekompensaty kolego.... To że budują nie znaczy że mają kase... Kredyty. Wiele osób brało wcześniej na rozwój, cena mleka spadła więc musieli powiększać stado aby zachować zyski czyli kolejny kredyt bo się samo nie powiększy. Ciekawy wniosek Ci wytłumaczę np: na 1 krowie miesięcznie mam 100zł zysku, aby przeżyć potrzebuje 1000zł więc trzymam 10 sztuk. Cena mleka spadła u mnie z 1,4zł na 0,8zł Czyli zamiast 100zł mam 50 więc aby przeżyć muszę mieć 20krów. Rozumiesz? (dane przykładowe)
Koleś postawił oborę na kredyt na 80 sztuk i stawi drugą na kolejne 80 bo nie ma jak spłacić kredytu.
Porównaj pracochłonność w obu produkcjach. Ciebie cielenie, i dojenie 2x dziennie nie obchodzi. Lochę wsadzasz w kojec i po sprawie. Tucznikowi paszę w karmik i świnia zadowolona. Siejesz zboże i tyle w temacie "pasze" kiszonek 3x w roku nie robisz, każdej belki nie przewracasz po 7 razy. 100 sztuk świn jedna osoba obskoczy. To że wam nie płaca to nie moja wina.