Polecane posty

AWEJ    0

Mlekovita oddział Lubawa 15,1 tys litrow 1,35 za litr

Baranowo teraz oddział Mlekowity ponad 10 tyś 1,38 za litr za Listopad, nie mam umowy jak nas przejeła Mlekowita to dali do podpisania wziąłem pojechałem do prawnika a on mi mówi jak to podpiszesz no to idź następnym razem do psychiatry a nie do mnie, nie podpisałem w sąsiedniej gminie Płoniawy jest mniej dostawców ale są duzi i bardziej zgrani nikt nie podpisał i pismo z protestem wysłali ale pewnie nasz prezes do szuflady je schował bo nic się nie dzieje to Sapiński go nie widział albo nie toleruje buntów na razie mleka brak to biorą a i parametry wymagają a w Baranowie nauczyli nas krowy myć, jak będzie mleczny dołek i zaczną tymi umowami szantażować to odejdę za mniejszą cenę ale bez szantażu. W moich stronach jeżdzi przedstawiciel mleczarni RENE PICOT z Ciechanowa ale tylko po dostawcach co oddają do Polindusa to mleczarnia spod Krakowa ma oddział w Gąsewie niedaleko gdzie mieszkam bo tylko ich mogą przebić cenowo jeszcze chętnych bierze Melkulian & Gąsior z Przasnysza ceny zbliżone do Picota czyli troszkę ponad 1 zł Polindus jak jesteś duży to masz stała cenę standardowo 10 tyś litrów to po 1,20 a mali a jest ich większość robią na dużych mój sąsiad ma 0,80 groszy za litr sory że się tak rozpisałem ale to pierwszy mój post dopiero się uczę pozdro z Zielonych Kurpi


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Spomlek za grudzień tłuszcz 4,30 białko 3,34 ilość 20000l 1,38zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

Mógł by ktoś poradzić jakąś mleczarnię mieszkam niedaleko Glinojecka woj. Mazowieckie. Myślałem o Piątnicy bo to pewnie najlepsza mleczarnia w Polsce ale nie wiem czy przyjeżdżają w moją okolicę bo mam do nich około 150km. Mam około 10tyś miesięcznie i do tej pory otrzymywałem 1,15zl. I więcej dla złodziej doił nie będę. Proszę o jakieś info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Zapomnij o Piątnicy, połączyli się z Ostrołęką a warunek Ostrołęka musi sprzedać oddział w Nidzicy. Piątnica podebrała ostatnio dostawców Mlekpolowi Grajewo ale dużych i blisko czyli między Piątnicą a Łomżo, jeszcze ci dostawcy nie odeszli bo ich trzyma umowa podobna do tej jaką dała mi Mlekowita czyli nasz jesteś albo zdechniesz, więcej o tym cyrku z odejściem można przeczytać w "Gazeta Współczesna" szukaj na Forum Grajewa. Więc Piątnica koncentruje skup blisko do mnie jest 60 kilometrów a 10 km dalej jest gmina Płoniawy zagłębie mleka jak kto ma mniej niż 1000 l dziennie to jest mikrus nawet mają grupę producencką i się nimi Piątnica nie zainteresowała


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan737    0

Witam wszystkich.

 

Obecnie oddaję mleko do SDM Wieluń i przy tł. 4,2% i ilości 18000l dostaję cenę 1.10zł netto:/,

czyli bez rewelacji jak na tą ilość czytając wpisy co niektórych na forum.

 

Mam kilka pytań odnośnie mleczarni Łowicz ponieważ planuję się tam przenieś.

Czy mógłby ktoś podać aktualną cenę mleka w tej mleczarni i oczywiście parametry?

W obecnej mleczarni białko wogóle nie jest brane pod uwagę, jednak jego wartość u mnie wynosi 3,35%.

A i jeszcze jedno jak wygląda sprawa z udziałami w SM Łowicz?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Za grudzień, OSM Czarnków 1.18netto( dostawa 16000,tł4,4 bi 3,2) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita oddział Baranowo za I połowę dostałem 1,33 zł za tłuszcz ok 4,30 i białko 3,49, ale za drugą dostałem tylko 1,05 bo było pozaklasowe (bakterie było ok tylko komórki skoczyły).

 

Czy u was też skaczą wyniki mleka, bo u mnie niemal rok temu bakterie niewiedzieć czemu skoczyły z 20 tyś do 525 tyś kol(komórki ok 300tyś), a ostatnim tygodniu sytuacja się powtórzyła i z ok 20 tyś na 480 tyś. W poprzednim miesiącu kilka godzin nie było prądu i podczas doju mleko nie było chłodzone, następnego dnia wziął mleko do badań i bakterie były w porządku a teraz na samym początku miesiąca, gdy wszystko jest wymyte, że czyściej już nie można to bakterie przewyższają poziom komórek som. Jak to możliwe. Czy, gdy rośnie poziom komórek som. to i bakterie idą w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

U mnie zazwyczaj jest 10tyś bakterii i około 170 -200tyś somatycznych. Ale gdzieś tak raz na pół roku wrzucają wyniki z księżyca ostatnio chyba w czerwcu miałem 2mln bakterii zawiozłem próbę do drugiej mleczarni i było 15tyś. Trzeba walczyć o swoje. Wiem że niektórzy załatwiają próby i w próbce jest lux a w samochodzie gnój. No i wtedy lecą demokratycznie po wszystkich równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Mi dzisiaj przywiózł wyniki i wyobraźcie sobie że tłuszcz 4,7 a białko 2,8. Normalnie złodzieje! I co z tego że nam 6 groszy premi dadzą....


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Z tymi wynikami to jest czasami taki cyrk że szkoda gadać!Ale nie ma się co obcyndalać tylko walczyć o swoje, czasami instruktora zje..ć trzeba (ale oczywiście z umiarem ) -przeważnie pomaga. A co do wyników to jeszcze nigdy wyniki z mleczarni nie zgadzały się z wynikami z PFHBiPM -a od dwóch lat mam stado pod oceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

Mlekovita oddział Baranowo za I połowę dostałem 1,33 zł za tłuszcz ok 4,30 i białko 3,49, ale za drugą dostałem tylko 1,05 bo było pozaklasowe (bakterie było ok tylko komórki skoczyły).

 

Czy u was też skaczą wyniki mleka, bo u mnie niemal rok temu bakterie niewiedzieć czemu skoczyły z 20 tyś do 525 tyś kol(komórki ok 300tyś), a ostatnim tygodniu sytuacja się powtórzyła i z ok 20 tyś na 480 tyś. W poprzednim miesiącu kilka godzin nie było prądu i podczas doju mleko nie było chłodzone, następnego dnia wziął mleko do badań i bakterie były w porządku a teraz na samym początku miesiąca, gdy wszystko jest wymyte, że czyściej już nie można to bakterie przewyższają poziom komórek som. Jak to możliwe. Czy, gdy rośnie poziom komórek som. to i bakterie idą w górę?

Oddaje do Baranowa mam krowy pod oceną miałem w tym 2010 roku problem z somatyką /za dużo młóta browarnego /ale bakterie nie podskoczyły, średnia somatyki wyszła mi dobrze a wysoką somatykę potwierdziły wyniki z wyceny. Jednak w zeszłym roku w lutym raz w jednej połowie miesiąca wyszło mi somatyka 715 tyś, póżniej mówili że to coś w laboratorium pomylili ale wyników nikt nie prostował


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Mlekpol Grajewo cena za grudzień 1,51zł netto łącznie z "premią" 20 gr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

MLEKPOL Grajewo, grudzień 1,59 i 1,60 plus vat wraz z premią 20gr


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

OSM Piątnica za grudzień 1.45 zł netto + 40 gr premia na święta = 1.85 zł za litr przy dostawie około 15 000l :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

I to się nazywa premia, a już się cieszyłem z tych 1.5 netto tylko ze u mnie dostawa poniżej 6500l

 

@SIEWCA a ta cena to przy jakiej dostawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Proszkownia Piotrków Kujawski 1,02

Za styczeń ma być dopłata 0,05


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj