Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 08:19

Ceny mleka Nic mi nie mów o nadprodukcji i karach bo na dniach kwota mi się kończy, a co do odczucia kryzysu to może i go tak dogłębnie nie odczuliśmy bo mleko poniżej 1zł było chyba tylko przez 2 czy 3 miesiące, a zakupów w czasie tego kryzysu też trochę było, zresztą tego kryzysu u nas tak widać nie było, bo co to za kryzys jak rolnik narzeka że kryzys a ciągnik za ponad 300 tys kupuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 15:45
  •  

#1022 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 08:25

Ceny mleka No tak kolega z Podlasia, u Was troszkę lepiej płacą :) ale przyznasz że i na Podlasiu jest duży spadek mleka?

#1023 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 08:30

Ceny mleka Czy duży spadek tego Ci nie powiem bo u nas spadku nie ma, wręcz przeciwnie, a innym rolnikom do zbiorników nie zaglądam, jedno jest pewne skupujący bydło na brak towaru nie narzekają

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 10:07

Ceny mleka A propo dodatków do paszy... Jeśli nie będziesz ich dawał przy tej jakości paszy to lepiej od razu zlikwiduj stado i sprzedaj kwotę. Po co trzymać 50 krów i harować przy nich jak można mieć 25 dobrze dopilnować, dać co trzeba i mieć tyle samo mleka co od 50. Właśnie przy niższej cenie trzeba inwestować w takie specyfiki by wydajność od sztuki była czym najwyższa, a wtedy za prąd czy wodę będziesz płacił tyle samo ale od tych samych sztuk możesz mieć nie 10 a 20 litrów dziennie. U mnie ojciec oddaje mleko do Mlekpolu i najniższa cena jaką miał to 1,15 po potrąceniu udziału 6 gr. Ale mamy dobre parametry wydajność od sztuki ponad 9000 litrów i tak prawde mówiąc tego kryzysu praktycznie się nie odczuło. Jak coś robić to robić dobrze albo wcale takie jest moje zdanie.

#1025 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 listopad 2009 - 11:19

Ceny mleka A moim skromnym zdaniem drodzy koledzy nie będzie czegoś takiego jak cena oscylująca w granicach 1,8 zl lub nawet 1,5 zl max to pewnie będzie 1,3 zl a to z prostej przyczyny mianowicie mentalność producentów jest taka ze jak cena podskoczy o 5 -10 groszy to zaraz jest wielka euforia i wielu czuje się tak jak by Boga za nogi złapali (wiem bo chciałem sprzedać 5 jałówek i jak nie było podwyżek to pies z kulawa łapą się nie spytał a jak cena podskoczyła chyba o 5 groszy to telefony się urywały ale żadna łajza nie chciała dać więcej jak 2,5 tys za jałówkę matki wydajność to 8 tysi i z papierami a ja chce 4 tysie i ani grama mniej a jak coś to sam se będę je doił)
Wiec do czego zmierzam
Mianowicie po zwiększeniu cen surowca znajdzie się i kasa na pasze treściwą i na materiał hodowlany i na opiekę weterynaryjna a tez na inwestycje w nawozy co zwiększy ilość dostępnej paszy i może w dużym stopniu polepszyć jej parametry co w konsekwencji doprowadzi pewnie nie do braku surowca lecz w połowię przyszłego roku do kolejnej nadprodukcji i tyle będzie z podwyżki(a insynuacje o braku surowca pojawiają się w telewizji gdy troszkę cena na jakiś towar wzrośnie wic nie nabijał bym sobie głowy takimi bredniami bo z tych wielkich podwyżek może być zero czyli nic i żeby to nie było tak jak w roku 2007 tez im mleka brakowało a efekty mamy teraz)
Takie jest moje skromne zdanie
Pozdrawiam serdecznie

#1026 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 12:13

Ceny mleka @Rogeryk a ja wole 50 porzeciętnych niż 25 superwydajnych, bo przykładowo jak zdechnie 5 tych superwydajnych następne 3 się rozchoruje to wypłaty za mleko na same kredyty nie wystarczy, a przy 50 chociaż cieląt się sprzeda i ile żywca wołowego w oborze :) no ale o jakim kryzysie tu rozmawiamy jak Kolegom poniżej 1,1zł cena nie spadła :) Do zbiorników ludziom też zaglądać nie mam, ale kierowcy cystern lubią dużo gadać i że jest dosłownie połowa tego mleka co było gdy bydło chodziło na pastwisku i zakład nie ma co przerabiać, oby tak dalej przynajmniej kar nie będzie :)

#1027 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 12:45

Ceny mleka No u nas to z kierowcą przez spory okres czasu się nawet nie widzieliśmy bo przyjeżdżał ok 4 rano(albo w nocy jak kto woli) dopiero od jakichś 2 tygodni jest tak ok 6-6.30 rano, a co do tej liczby krów w stadzie to każdy liczy jak mu wygodniej i lepiej, więc dla jednego będzie lepiej mieć mniej krów o wysokiej wydajności a dla innego odwrotnie

#1028 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 12:55

Ceny mleka Kolego Ferdek u nas akurat cielaków nie sprzedajemy tylko wszystko idzie na opas. Gdybyś żywił krowy dobrze to nie będziesz miał upadków, problemów z somatyka zalegań itp. u nas krowy dostają paszę z paszowozu i jak narazie poszła nowa kukurydza i od tych samych krów mleko rośnie w zbiorniku. W tej chwili krowy mleczne mają tak wysoką genetykę że jak jej nie dasz tego czego potrzebuje to zapomnij że zarobisz na produkcji. Pamiętasz może takie powiedzenie? ''Krowa pyskiem doi''. :)

#1029 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 13:04

Ceny mleka @Rogeryk ma racje. Dobre żywienie to podstawa. Ja sam sprzedaje te najgorsze krowy żeby zostały tylko te które maja największa wydajność i najmniej komórek somatycznych, a trzeba pamiętać ze te 50 krów zje prawie polowe więcej niż te 25, bo to nie jest tak ze tej przeciętnej nie trzeba dawać dużo paszy, właśnie odwrotnie, daje się więcej aby otrzymać dobra wydajność.

A tak nawiązując do tematu to ile wam płacą?? Bo teraz Polmlek płaci ponad 90 gr bo przez ostatnie 2 miesiące była podwyżka o 15 gr.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#1030 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 14 listopad 2009 - 16:38

Ceny mleka No Rogeryk Ty najniższą cenę miałeś 1.15 a ja teraz po podwyżkach mam 95 gr a najniższa cenę miałem 78 gr przy 23 tys litrów i 4,5 tł, 3,6 białko i u mnie kryzys dało się odczuć i to poważnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 15 listopad 2009 - 18:47

Ceny mleka Milkpol Czarnocin 0,94 gr. przy tłuszczu 4,25% i 3,05% białka

#1032 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 11:10

Ceny mleka

Nic mi nie mów o nadprodukcji i karach bo na dniach kwota mi się kończy, a co do odczucia kryzysu to może i go tak dogłębnie nie odczuliśmy bo mleko poniżej 1zł było chyba tylko przez 2 czy 3 miesiące, a zakupów w czasie tego kryzysu też trochę było, zresztą tego kryzysu u nas tak widać nie było, bo co to za kryzys jak rolnik narzeka że kryzys a ciągnik za ponad 300 tys kupuje ;)

Kryzys jest/był u jednych mniej a u innych bardziej odczuwalny.
A co do nowych maszyn to wielu rolników złożyło wnioski o dofinansowanie w czasie gdy mleko było drogie i teraz im szkoda zmarnować zwrot.

#1033 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 11:29

Ceny mleka Szkoda nie szkoda jak jest kasa to szkoda, ale jak jest "kryzys" to trzeba się zastanowić czy da się radę ten ciągnik potem spłacać(w przypadku kredytu bo chyba w czasie kryzysu to by trochę brakowało gotówki na ciągnik u nie dużych rolników) tudzież na późniejsze utrzymanie owego ciągnika

#1034 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 18:10

Ceny mleka gazi masz rację u mnie w okolicy już jednemu rolnikowi bank zabrał maszyny które zakupił na PROW. Sam znam kilku rolników którzy mówią że żałują że przeinwestowali.

#1035 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:54

Ceny mleka Nam teraz płacą 1zł przy białku 3,05 w sm ryki
No szkoda bardzo jak ktoś ma parę hektarów i 30 krów a kupuje sprzęt za 400 tyś zł. Ktoś pisał że krowy trzeba bardzo dobrze żywić dawać koncentraty mieszanki itd. A za przeproszeniem gówno prawda, w moim przypadku gdybym chciał zrobić żywienie na tip top to nie zarobił bym na chleb. Nie jest sztuką robić wszystko według mądrych książek ale robić tak żeby zarobić i utrzymać krowy w przyzwoitej kondycji!! Co mi z tego że będę doił 900litrów mleka a zarobie mniej niż będę doił 600litrów

#1036 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:02

Ceny mleka Damian jeżeli ktoś ma krowy rasy które maja 95-100% hf to trzeba je dobrze żywić nie tylko po to żeby dawały po 10tys litrów mleka tylko po to żeby były zdrowe i nie było upadków. Ja tez kiedyś oszczędzałem na witaminach itp mleka było mniej ale i nie moglem się dorobić stada powyżej 40 sztuk bo nie było roku żeby jakaś krowa nie zdechła po wycieleniu itp, teraz jak żywię zbilansowanymi dawkami(podkreślam zbilansowane to nie znaczy ze wale im wszystkiego do oporu jak popadnie) to nie dość ze mam więcej mleka to i żadnych upadków wiec na dłuższą metę warto stosować dobre dodatki paszowe. Co z tego ze dam rocznie dodatków za np 25 tys jak wystarczy ze mi jedna krowa padnie to policzyć straty krowy, niejednokrotnie cielaka i to mleko które mogla by dać to i tak się opłaca.

#1037 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:17

Ceny mleka My też kiedyś stosowaliśmy mieszanki i inne dodatki i efekt był taki że na kredyty brakło... mleka było dużo ale co z tego jak $ mało co zostawało... mi zdechła jedna sztuka odkąd nie daje dodatków (taka przeciętna) u mnie krowy dostają tylko kuku, siano kiszonkę, słomę, młóto, śrutę owies+żyto, witaminy, kredę pastewną i tyle i są zadowolone i ja też. Zdaje sobie sprawę że moje żywienie nie jest dobre ale dla mnie liczy się to że zarabiam. Ja hodowle krów traktuje jako jedyne źródło dochodu. Nie mam stada emerytów na podwórku renty ani nic z tych rzeczy jedyne z czego żyje to krowy

#1038 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:35

Ceny mleka Ja tez tylko z krów i jakoś daje rade, kryzys był ze dostawałem za mleko niecałe 80 gr ale z dodatków nie zrezygnowałem. Wiec tez się da tylko mówię dawki zbilansowane a nie walenie dodatków na ślepo.

#1039 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:52

Ceny mleka Zapytam w takim razie jak w takim razie u Was ze skutecznością zacieleń? W naszym stadzie gdzie jest 100 % HFa jak nie damy im dobrych pasz to wtedy nie ma mowy że się zacieli a trzymanie później 6 miesięcy zasuszonej to dopiero koszty. A druga sprawa taka że HF jak mu nie dasz dobrze w pysk to mleka dużo nie obetnie a schnie w oczach i wtedy upadków dużo więcej. Jeśli płaciło się po 6 tys za jałówkę to i trzeba o nią zadbać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 17 listopad 2009 - 12:10

Ceny mleka Wszystkie dodatki są wskazane z tym, że w odpowiednich ilościach tak aby krowa to co dostanie odpowiednio wykorzystała w sobie.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!