Polecane posty

pawelol111    1342

Okolice Przesmyk. U mnie kilka osób do Korczewa, Łosic oddaje ale większość do Siedlec. Mam za mało litrów aby coś zwojować - 50tys rocznie. Trasy u mnie Węgrów nie zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita oddział Baranowo po podwyżce 0,17zł wyszło średnio 1,11zł za 8000litrów i tłuszcz ok. 3,70 do 3,80 i białko ok3,05. Gdyby nie podwyżka wyszło by pewnie ok 0,95zł. Czyżby przed podwyżką była jakaś niewielka obniżka o której nie wiedziałam, bo jeszcze w maju i czerwcu dostałem średnio po 1,06 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurpiak    0

Też oddaję do Mlekowity Baranowo od czterech miesięcy wychodzi mi po 1.10 ale jeśli chodzi o podwyżkę to wynosi 5 gr. a nie 0.17 chyba że w różnych regionach inne cenniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie podwyżka 8gr/l ale co z tego jak w ost 3 próbach białko 2,68 mi odwalili :) Gadałem z paroma dostawcami to większości białko spadło o 0,5... Chamstwo i tyle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Mlekpol Grajewo ok 8000l - 1.16zł przy słabym tłuszczu i białku bo tylko odpowiednio 3,73tł i 3,0bł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A w Agrobiznesie ciągle że mleko w cenie itp... ehh przy tych cenach paszy i mleka nie jeden zakończy karierę rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Taa w agrobiznesie mówili że chłopy nauczyli się obniżyć koszty produkcji (jakby to wcześniej głupi byli i produkowali drożej) i teraz jak jest po złotówce to jest już duża opłacalność :) :) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurpiak u mnie naprawdę była podwyżka 0,17zł. Mogę wrzucić cennik jeśli nie wierzysz. Rozumiem, że różne oddziały tej samej mleczarni mogą płacić różnie ale, różnica między moją cena i twoją jest dziwna. Wcześniej się już tego domyślałem, bo gdy rozmawiałem z 4 miesiące temu z facetem z Rozóg to najniższa cena jaką dostał to było ok 0,70-80zł a ja 0,52zł i wtedy powiedziałem mu to samo, że co region to inna cena. A w zeszłym roku po przyłączeniu Baranowa do Mlekovity jaką dostałeś premię na listopad, bo jak 0,20zł?

 

Skąd jesteś Kurpiak jeśli mogę wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Ferdek-ja już zauważyłem że w Agrobiznesie (co prawda ostatnio nie oglądam ) jak chcą tak namieszają-najczęściej postawią jakiegoś barana który gada od rzeczy (pamiętam gościa który mówił swego czasu czego to on nie kupi za 8 tys dopłat  ;[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale oczywiście naszych postów w Agrobiznesie nie pokażą bo po co... Taki świniarz czy inny rolnik lub nawet miastowy myślą sobie jaki to raj mają ci co krowy hodują, a miastowy już kalkuluje ile to za tą dopłatę nad morzem można siedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurpiak    0

U nas było tak czyli w okolicach Baranowa :premia na listopad 20 gr utrzymała się do lutego włącznie , na marzec obniżka z premii o 8 gr czyli premia od marca do czerwca wynosiła 12 gr i teraz podwyżka do premii 5 gr czyli za lipiec premia 17 gr.W cenniku wszystko inne czyli zapłata za tłuszcz, białko,dodatki do litra,do kl.Extra itp. nie były zmieniane.Jak z tą premią było u Ciebie Thomas2135? Zapraszam innych dostawców aby także opisali zmiany w cennikach w ostatnich miesiącach.Dowiemy się może jeszcze innych ciekawostek o Mlekovicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Ferdek-ja już zauważyłem że w Agrobiznesie (co prawda ostatnio nie oglądam ) jak chcą tak namieszają-najczęściej postawią jakiegoś barana który gada od rzeczy (pamiętam gościa który mówił swego czasu czego to on nie kupi za 8 tys dopłat  ;[ )

ha ha pamiętam kupił kombajn traktor kilka maszyn wyremontował oborę i co tam jeszcze tylko możliwe, a prawda jest taka że za tą niskotowarówkę to chodzą i się żałują po wsi jak to MUSIELI kupić kosiarkę czy 3 krowy bo kazali w agencji a wystarczyło kupić jedną krowę a oni durne kupili 3 i tyle pieniędzy zmarnowali.

co do tematu to porażająca ostatnia premia była nie dość ze cennik jest w skali od 5 do 50 tyś l i ten co ma 50 tyś ma ze 30gr więcej jak ten co ma do 5 tyś to jeszcze na dodatek tak samo wyskalowali premię no cóż bogatemu jeszcze dołożyć a biednym ochłapy, powinien być jeden ciennik i nie ważne czy ktoś odstawia 100 tyś miesięcznie czy 2 tyś ktoś powinien się tym zając to wbrew zdrowemu rozsądkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków (wlkp) za lipiec, 10247 litrów, tłuszcz 4,14 białko 3,14. Cena 1,03 za litr. stanowczo za mało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Przecudna Mlekovita 1,20 zl za 19,5 tys litrów tłuszcz 4,6 białko 3,2 (oczywiście obniżyli parametry tak jak każdemu u nas i oszczędzili biedaczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurpiak nie chce mi się już za bardzo pisać, bo wspominałem o mojej sytuacji kilkanaście postów wcześniej, ale przypomnę Ci. Po tej podwyżce listopadowej cena utrzymywała się mniej więcej do grudnia(premi nie zabrali), ale wtedy rąbnęli mnie na białku i tłuszczu. Inaczej tej sytuacji nie da się wyjaśnić. Otóż w grudniu oddawałem mleko o zawartości ok 4,5% tłuszczu i 3,2% białka a na styczniowej fakturze, co widzę? Spadek tłuszczu o niemal 1%, było ok 3,6% i białka do poziomu ok2,8%. Jak to możliwe skoro w tym czasie nic nie zmieniłem w żywieniu, a ze szkoły rolniczej wiem, że 35% spadek zawartości białka w paszy powoduje spadek białka w mleku tylko o 0,03%? Po tym wszystkim cena utrzymywała się do wiosny na poziomie 1,15zł do 1,17zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

OSM Siedlce Białko 3,0 tłuszcz 4,05 cena 0,93gr 3300l

Miesiąc temu miałem białko 3,3 a tłuszcz 4,2, w paszy nic się nie zmieniło. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pasza na pewno się zmieniła, bo trawy nie mają już tej samej wartości co w maju. U mnie też od 2 msc. parametry mleka są coraz niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Cały maj lało, krowy niewiele chodziły na łące, potem upały. Teraz mają trawy do oporu, do tego śruta, koncentraty i siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj