Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#861 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 14:36

Ceny mleka 50 gr to lekka przesada z tymi kosztami, ja u siebie liczyłem nie wliczając robocizny to jakieś 75 gr. A 50 groszowe koszty produkcji to można by było uzyskać gdyby krowy przebywały cały rok na pastwisku jak w nowej Zelandii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 08:02
  •  

#862 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 15:04

Ceny mleka

I po raz kolejny producent żywca wieprzowego, zazdrości że za mleko coś płacą, kolega też produkuje żywiec i się śmieje że i tak dobrze że za mleko po 80gr płacą bo niby ile byśmy chcieli.

Kolego grubo się mylisz że zazdroszczę że za mleko coś płacą (około 18 lat do tyłu trzymaliśmy ok. 15 krów dojnych + opasy), jestem za stabilizacją rynku. Ostatnio mleko było w cenie a żywiec nie, teraz jest odwrotnie, wolałbym aby całym rokiem była stała opłacalność tak samo na mleku jak i na żywcu oraz w całej gospodarce.

Bo w aktualnej sytuacji żadne plany długoterminowe nie wchodzą w grę (duże ryzyko zmiany opłacalności, nic nie można sobie zaplanować to jest tak jak trafić 6 w totolotka).

do darek91
Sadek
Może masz jakieś dane historyczne lub zakładające ze rolnik nic nie inwestuje w maszyny i budynki i do tego wytwarza wszystką pasze w gospodarstwie jaką potrzebuje lub robili to specjaliści z SGH, jest tam taka uprzejma pani profesor stara blondyna tongue.gif która parę razy występowała w "tygodniu" (okropnie się słuchało tego babiszona) biggrin.gif .

Kolego takie dane ostatnio usłyszałem w mediach i dlatego zadałem tutej takie pytanie żeby nie żyć w błędzie!!!!

Serdeczne dzięki za informacje.

Jeszcze raz jestem za stabilizacją rynku i godnych zysków dla każdej grupy ludzi.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#863 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 czerwiec 2009 - 16:48

Ceny mleka @Sadek widzisz twoja wypowiedz dowiodła jakie dyrdymały wygadują w telewizji ludzie zwani znawcami tematu pewnie jeszcze prowadzący działalność naukowa w tym kierunku
I później dziwić się ze w mieście narasta nienawiść bo ktoś kto jest laikiem w danej gałęzi usłyszy iż koszty są niskie obojętnie czy to w produkcji mleka czy w produkcji wieprzowiny i myśli ze kokosy wieśniaki sobie trzepią.
Po prostu radze z wielka rezerwa odnosić się do rewelacji które słyszymy w telewizji bo bardzo często wypowiadają się tam kompletni ignoranci zęby nie powiedzieć imbecyle bardzo często z tytułami naukowymi typy doktor lub profesor moim zdaniem dowodzi to tylko jednego głupi doktor lub profesor będzie sobie zarabiał dobra kasę bez względu na to co za dyrdymały będzie opowiadał i robił mało tego będzie jeszcze zbierał pochwały (rzecz jasna są wyjątki i cale szczęście )a głupi i gnuśny rolnik nic nie będzie miał i szybko zakończy swa działalność ot taka mała różnica

ps nie mam do kolegi Sadka żadnych pretensji przecież każdy może się mylić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 17:21

Ceny mleka OSM Rawicz spadek z 95gr na 90gr za litr

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#865 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 07:52

Ceny mleka msm mońki białko 3,44 tłuszcz 4,58 litry 8200 0,90 gr netto czyli bez zmian

#866 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 07:56

Ceny mleka Jakie parametry somatycznych i bakterii są w klasie superextra?

#867 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 17:35

Ceny mleka Ferdek kiedyś w tym temacie pisałem te parametry. Jeśli dobrze pamiętam to 300 i 50

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#868 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 18:18

Ceny mleka O to jeszcze da się zrobić :P ale czy to tez leci średnia geometryczna tak samo jak dla klasy extra tak? A mi coś się wydawało że chodzi o 200 tyś somatycznych, a tak wogóle to chyba sama mleczarnia to ustala tak?

#869 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 18:55

Ceny mleka Kto ustala to nie wiem. Możliwe ze mleczarnia. Zapewne super extra jest ustalana tak samo jak pozostałe klasy.

U mnie ze somatycznymi nie ma problemu. Jedynie bakterie nie zawsze się zmieszczą w 50...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#870 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 13 czerwiec 2009 - 13:10

Ceny mleka Witam
Cena w tym miesiącu Mlekowita oddział Lubawa cale 96 groszy za litr odstawa tylko 12 tys litrów bo po co więcej jak takie grosze płacą :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share sawek

sawek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 18:41

Ceny mleka Ceny skupu spadają bo za dużo jest mleka na rynku i tyle. Mleczarnie nie mają gdzie tego upłynnić. Podobnie było z trzoda ceny spadły i większa część zaprzestała chowu to samo będzie z mlekiem. Czy ktoś może podać cennik skupu mleka z mlekovity

#872 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 19:58

Ceny mleka Spomlek podobno 8 gr w górę od lipca lub sierpnia :D

#873 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:23

Ceny mleka Nie licz kolego @Sawek ze mleczarze zaprzestana produkcji wiem z doświadczenia ze to specyficzna grupa najważniejsze są dla nich krówki i poza nimi większość świata nie widzi a poza tym w pierwszych 4 miesiącach tego roku produkcja mleka zamiast spadać wzrasta wiec nie ma co marzyć ze będzie lepiej

#874 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:32

Ceny mleka Oj timasz w tym roku już pogoda zrobi swoje, bo pasz objętościowych będzie duuuużo mniej i złej jakości przez te deszcze

#875 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:45

Ceny mleka Oj @Ferdek nie byłbym tego taki pewny w zeszłym roku miała miejsce susza miało być tez mało mleka a tu niespodzianka nasi bohaterscy rolnicy wykorzystali kwotę mleczna w 99%

#876 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:06

Ceny mleka Nikt nie zmniejsza bo kredyty trzymają i trzeba jeszcze zwiększyć żeby z wypłaty dla banku starczało, ale ciekawie to wygląda gdy w 96 tym roku chyba spomlek miał 14 tyś dostawców a teraz tysiąc kilkunastu a mleka jest więcej

#877 Share maseratti

maseratti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:27

Ceny mleka @Ferdek ja słyszałem o podwyżce 5 groszy z tym że chyba miałaby ona obowiązywać od czerwca, ale nie przyszło żadne potwierdzenie pismem.

#878 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:30

Ceny mleka Wiesz 12 lat temu wypłaty było 3 tysiące a teraz jest 10 tysi(czyli strasznie malo) wiec tez zwiększyliśmy produkcje u nas tez jest sporo sporo mniej dostawców ciekawe kto się ostanie jak tak dalej będzie
Co do zwiększania obsady aby spłacić kredyt przy tak strasznie niskiej cenie to dla mnie jekieś blednę kolo i tak gówno z tego jest czyli za mało do życia za dużo do zdechnięcia

#879 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:32

Ceny mleka U źródła się dowiedziałem :D ma być 8gr ale od lipca lub w najgorszym razie od sierpnia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share maseratti

maseratti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 08:57

Ceny mleka No to chyba @Ferdek musisz być w radzie nadzorczej :D , ale nie mam nic przeciwko temu i oby stało się tak jak napisałeś.