Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#841 Share maseratti

maseratti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:12

Ceny mleka Darkpanter dobrze że chociaż tyle dodali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 01:51
  •  

#842 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:34

Ceny mleka Chociaż koszty oceny się częściowo zwracają

#843 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 06:28

Ceny mleka

Wreszcie podwyżka w Spomlek Radzyń Podlaski!!! Dali 1 grosz dla tych co mają ocenę :)

Jaka podwyżka!!! :) białko teraz siada co jest naturalne w tym okresie to na najnowszej fakturze mam po 83,9gr brutto :) :) :) :) :) :) :) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 06:59

Ceny mleka To musisz mieć naprawdę słabe białko

#845 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:02

Ceny mleka 3,25 białko 4,16 tłuszcz, 8 tyś L

#846 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:04

Ceny mleka Białko jeszcze nie takie złe, nieźle mleczarnia wa traktuje z taką ceną

#847 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:13

Ceny mleka Jak tam qazi cena u nas ?

#848 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:28

Ceny mleka Jeszcze nie wiem bo faktury nie mam

#849 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 08:41

Ceny mleka Mi wyszło po 72 gr.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#850 Share maseratti

maseratti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 08:48

Ceny mleka To u mnie Ferdek wyszło po 87 groszy i białko coś małe tylko 3,12 i tłuszcz 4,32.
Ferdek a jeszcze mam do ciebie pytanie, czy u ciebie też są takie wahania parametrów mleka w Spomleku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 12:01

Ceny mleka 8109 litrów, tłuszcz 4,28 białko 3,25 i całe 79gr za litr :)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#852 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 20:10

Ceny mleka

Jaka podwyżka!!! :) białko teraz siada co jest naturalne w tym okresie to na najnowszej fakturze mam po 83,9gr brutto :) :) :) :) :) :) :) :)

Ja mam podobne parametry co ty tylko trochę więcej mleka i mam 93 gr. Podwyżka nie podwyżka ale choć ocenę warto trzymać dalej bo część kosztów się zwraca.

#853 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 08:38

Ceny mleka Koledzy z tego co gdzieś słyszałem to koszt produkcji 1 litr mleka to ok. 50 gr.. Co wy na to ?????

Bo jeżeli koszt produkcji na poziomie 50 gr a cena litra mleka 93 gr, 79 gr, 84 gr, 87 gr to nie należało by narzekać wiadomo nigdy za dużo, ale w przypadku każdej ceny jest to więcej jak 50 % zysku.

Jestem teoretykiem w temacie mleka mam trzodę w cyklu zamkniętym.

Proszę o opinię???????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#854 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 08:55

Ceny mleka U każdego koszt produkcji mleka będzie inny, dlaczego?? A dlatego że każdy ma inne technologie inne maszyny inne zbiory koszta i wydatki, więc blednę jest określenie ze wyprodukowanie litra mleka kosztuje tyle czy tyle, nie można tego jednoznacznie sprecyzować, tak koszt to jest indywidualna sprawa każdego rolnika

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#855 Share matek1109

matek1109

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 09:38

Ceny mleka Ale nie przesadzajmy że koszty mleka kształtują się w granicach 50 gr/ l, jest na pewno więcej chociażby ze względu na wysokie ceny pasz białkowych, wysokie ceny energii elektrycznej a także ze względu na wysokie koszty wyprodukowania ubiegłorocznych pasz objętościowych (przypominam w wielu regionach wystąpiła susza, znacznie zmniejszyła ilość wyprodukowanych pasz przy praktycznie takich samych nakładach )

#856 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:26

Ceny mleka A jest tu ktoś kto odstawia mleko do Michowa? Po ile wam wyszło? U mnie tłuszcz 4,15 białko 3,29, cena 1,02 zł/litr

#857 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 czerwiec 2009 - 12:04

Ceny mleka Kolego @ Sadek weź mnie nie rozśmieszaj jeszcze nikt w tych czasach nie wyprodukował litra mleka za 50 gr chyba ze stal by się cud ale te wydarzenia są bardzo rzadkie lub wcale ich nie ma hehe
Ja produkuje mleko i myślę ze koszt wyprodukowania litra mleka to gdzieś około 84- 95 groszy w normalnym gospodarstwie taniej raczej się nie da
wiesz ja jestem teoretykiem w produkcji żywca wieprzowego wiec tez napisze ze kilogram żywca można wyprodukować za 1,5 zl co ma się tak samo do rzeczywistości jak produkcja mleka za 50 gr litr

#858 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 12:12

Ceny mleka Sadek
Może masz jakieś dane historyczne lub zakładające ze rolnik nic nie inwestuje w maszyny i budynki i do tego wytwarza wszystką pasze w gospodarstwie jaką potrzebuje lub robili to specjaliści z SGH, jest tam taka uprzejma pani profesor stara blondyna :) która parę razy występowała w "tygodniu" (okropnie się słuchało tego babiszona) :) .
Jak ktoś pamięta to raz powiedziała ze:

państwo nie powinno wspierać rolników bo i tak dużo zarabiają a jak już mogą oszczędzać np. nie robiąc wesel swoim dzieciom.

Osoba z tytułem profesora czy doktora a tak chamsko się zachowuje i do tego nic nie wie o tym co mówi, a takie rady świadczą o poziomie inteligencji takiej osoby.
No cóż takie takie osoby piszą jakieś pseudo prace a w telewizji jest nagonka na rolnika co to taki nie ma, a najlepiej jak by wszystko było niemieckie :) bo polskie niewydajne i niedobre.

W 2002 jak był rok kwotowy i odchodziliśmy z danone to dostawaliśmy po w granicach 54-60 gr. (klasa ekstra) i kasy by za bardzo nie było gdyby nie bydło i trzoda. Nie zatrudniamy nikogo, tylko płacimy za koszenie zboża wydajność mamy przeciętna ze względu na ilość i jakość paszy ale żeby nie skłamać za mniej jak 70gr. wyprodukować litr mleka na pewno nie damy rady gospodarując się tak żeby przetrwać czyli nic nie inwestując w maszyny budynki itp.

coś nas w tym miesiącu na parametrach oskubali aż się wierzyć nie chce białko 2,8 a tłuszcz 3,3 czy trochę więcej :P , wcześniej białko 3,9 tłuszcz 4,3. Takie parametry mleka ma może u mnie co 4 krowa jak zaczęły wychodzić na lakę wiem na podstawie kontroli użytkowości rolnej. Na szczęście to tylko za jedna polowe miesiąca ale druga bez rewelacji

#859 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:03

Ceny mleka I po raz kolejny producent żywca wieprzowego, zazdrości że za mleko coś płacą, kolega też produkuje żywiec i się śmieje że i tak dobrze że za mleko po 80gr płacą bo niby ile byśmy chcieli, krowy i tak i tak się pasą a mleko to jakby to niby był zbędny produkt przy hodowli bydła, a nikt nie rozumie że trzeba zainwestować w chłodnie i dojarkę za cenę dobrego samochodu, nie wspominając o budynkach nakładach pracy itd, kolega przy świniach raz w tygodniu taśmociąg włączy i się żali że się musi namęczyć bo ma cały rozrzutnik gnoju z tygodnia, przy krowach mam codziennie rozrzutnik gnoju i taczką to wywożę na płytę, przy świniach jedyny koszt to pasza przy krowach jest dużo więcej wydatków, ale nikt nie przeskoczy kosztu produkcji 85-90gr litra mleka, a 50gr /litr mleka to prawdopodobnie koszt ale samej paszy, bo jeśli dobrze pamiętam instruktor robił takie zestawienia i wychodził cały koszt produkcji na poziomie 87gr w 2007r co i tak wtedy było niezłym wynikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:24

Ceny mleka Przy koszcie 90 gr, zostaną grosze za mleko. Taka mamy rzeczywistość. Ciekawe jak u Was mają się przy takich cenach mleka wynagrodzenia członków zarządu mleczarni do których odstawiacie mleko?
O naszej można przeczytać w TAP 6 / 2009, top bydło str. 2
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."