Polecane posty

Ferdek07    75

@Rogeryk a ja wole 50 porzeciętnych niż 25 superwydajnych, bo przykładowo jak zdechnie 5 tych superwydajnych następne 3 się rozchoruje to wypłaty za mleko na same kredyty nie wystarczy, a przy 50 chociaż cieląt się sprzeda i ile żywca wołowego w oborze :) no ale o jakim kryzysie tu rozmawiamy jak Kolegom poniżej 1,1zł cena nie spadła :) Do zbiorników ludziom też zaglądać nie mam, ale kierowcy cystern lubią dużo gadać i że jest dosłownie połowa tego mleka co było gdy bydło chodziło na pastwisku i zakład nie ma co przerabiać, oby tak dalej przynajmniej kar nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

No u nas to z kierowcą przez spory okres czasu się nawet nie widzieliśmy bo przyjeżdżał ok 4 rano(albo w nocy jak kto woli) dopiero od jakichś 2 tygodni jest tak ok 6-6.30 rano, a co do tej liczby krów w stadzie to każdy liczy jak mu wygodniej i lepiej, więc dla jednego będzie lepiej mieć mniej krów o wysokiej wydajności a dla innego odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego Ferdek u nas akurat cielaków nie sprzedajemy tylko wszystko idzie na opas. Gdybyś żywił krowy dobrze to nie będziesz miał upadków, problemów z somatyka zalegań itp. u nas krowy dostają paszę z paszowozu i jak narazie poszła nowa kukurydza i od tych samych krów mleko rośnie w zbiorniku. W tej chwili krowy mleczne mają tak wysoką genetykę że jak jej nie dasz tego czego potrzebuje to zapomnij że zarobisz na produkcji. Pamiętasz może takie powiedzenie? ''Krowa pyskiem doi''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

@Rogeryk ma racje. Dobre żywienie to podstawa. Ja sam sprzedaje te najgorsze krowy żeby zostały tylko te które maja największa wydajność i najmniej komórek somatycznych, a trzeba pamiętać ze te 50 krów zje prawie polowe więcej niż te 25, bo to nie jest tak ze tej przeciętnej nie trzeba dawać dużo paszy, właśnie odwrotnie, daje się więcej aby otrzymać dobra wydajność.

 

 

A tak nawiązując do tematu to ile wam płacą?? Bo teraz Polmlek płaci ponad 90 gr bo przez ostatnie 2 miesiące była podwyżka o 15 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No Rogeryk Ty najniższą cenę miałeś 1.15 a ja teraz po podwyżkach mam 95 gr a najniższa cenę miałem 78 gr przy 23 tys litrów i 4,5 tł, 3,6 białko i u mnie kryzys dało się odczuć i to poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nic mi nie mów o nadprodukcji i karach bo na dniach kwota mi się kończy, a co do odczucia kryzysu to może i go tak dogłębnie nie odczuliśmy bo mleko poniżej 1zł było chyba tylko przez 2 czy 3 miesiące, a zakupów w czasie tego kryzysu też trochę było, zresztą tego kryzysu u nas tak widać nie było, bo co to za kryzys jak rolnik narzeka że kryzys a ciągnik za ponad 300 tys kupuje ;)

 

Kryzys jest/był u jednych mniej a u innych bardziej odczuwalny.

A co do nowych maszyn to wielu rolników złożyło wnioski o dofinansowanie w czasie gdy mleko było drogie i teraz im szkoda zmarnować zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

Szkoda nie szkoda jak jest kasa to szkoda, ale jak jest "kryzys" to trzeba się zastanowić czy da się radę ten ciągnik potem spłacać(w przypadku kredytu bo chyba w czasie kryzysu to by trochę brakowało gotówki na ciągnik u nie dużych rolników) tudzież na późniejsze utrzymanie owego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

gazi masz rację u mnie w okolicy już jednemu rolnikowi bank zabrał maszyny które zakupił na PROW. Sam znam kilku rolników którzy mówią że żałują że przeinwestowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Nam teraz płacą 1zł przy białku 3,05 w sm ryki

No szkoda bardzo jak ktoś ma parę hektarów i 30 krów a kupuje sprzęt za 400 tyś zł. Ktoś pisał że krowy trzeba bardzo dobrze żywić dawać koncentraty mieszanki itd. A za przeproszeniem gówno prawda, w moim przypadku gdybym chciał zrobić żywienie na tip top to nie zarobił bym na chleb. Nie jest sztuką robić wszystko według mądrych książek ale robić tak żeby zarobić i utrzymać krowy w przyzwoitej kondycji!! Co mi z tego że będę doił 900litrów mleka a zarobie mniej niż będę doił 600litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Damian jeżeli ktoś ma krowy rasy które maja 95-100% hf to trzeba je dobrze żywić nie tylko po to żeby dawały po 10tys litrów mleka tylko po to żeby były zdrowe i nie było upadków. Ja tez kiedyś oszczędzałem na witaminach itp mleka było mniej ale i nie moglem się dorobić stada powyżej 40 sztuk bo nie było roku żeby jakaś krowa nie zdechła po wycieleniu itp, teraz jak żywię zbilansowanymi dawkami(podkreślam zbilansowane to nie znaczy ze wale im wszystkiego do oporu jak popadnie) to nie dość ze mam więcej mleka to i żadnych upadków wiec na dłuższą metę warto stosować dobre dodatki paszowe. Co z tego ze dam rocznie dodatków za np 25 tys jak wystarczy ze mi jedna krowa padnie to policzyć straty krowy, niejednokrotnie cielaka i to mleko które mogla by dać to i tak się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

My też kiedyś stosowaliśmy mieszanki i inne dodatki i efekt był taki że na kredyty brakło... mleka było dużo ale co z tego jak $ mało co zostawało... mi zdechła jedna sztuka odkąd nie daje dodatków (taka przeciętna) u mnie krowy dostają tylko kuku, siano kiszonkę, słomę, młóto, śrutę owies+żyto, witaminy, kredę pastewną i tyle i są zadowolone i ja też. Zdaje sobie sprawę że moje żywienie nie jest dobre ale dla mnie liczy się to że zarabiam. Ja hodowle krów traktuje jako jedyne źródło dochodu. Nie mam stada emerytów na podwórku renty ani nic z tych rzeczy jedyne z czego żyje to krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja tez tylko z krów i jakoś daje rade, kryzys był ze dostawałem za mleko niecałe 80 gr ale z dodatków nie zrezygnowałem. Wiec tez się da tylko mówię dawki zbilansowane a nie walenie dodatków na ślepo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Zapytam w takim razie jak w takim razie u Was ze skutecznością zacieleń? W naszym stadzie gdzie jest 100 % HFa jak nie damy im dobrych pasz to wtedy nie ma mowy że się zacieli a trzymanie później 6 miesięcy zasuszonej to dopiero koszty. A druga sprawa taka że HF jak mu nie dasz dobrze w pysk to mleka dużo nie obetnie a schnie w oczach i wtedy upadków dużo więcej. Jeśli płaciło się po 6 tys za jałówkę to i trzeba o nią zadbać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatki są wskazane z tym, że w odpowiednich ilościach tak aby krowa to co dostanie odpowiednio wykorzystała w sobie.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Z zacieleniami jest nawet dobrze choć czasami są wyjątki. Ja sobie zdaje sprawę że krowy nie są żywione dobrze no ale co zrobić... nie wiem na jakich ziemiach gospodarujecie bo ja na bardzo słabych słabych pastwiska nie mam wcale więc przy mojej sytuacji koszty produkcji są wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale to jest temat o cenie mleka a nie dyskusja na różne tematy. Podajemy tylko ceny i parametry mleka. Inne zapytania w odpowiednich tematach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Mlekovita Bielsk Podlaski za Pażdziernik tłuszcz 4,5 białko 3,43 4500 litr. 0,85 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekowita oddział Baranowo(wcześniej "Kurpie" Baranowo) za tłuszcz 4,17 i białko 3,25 0,95zł. Zapłacili by 1zł, gdybym miał więcej mleka.

Za listopad planowana premia 0,20 zł.

Co dalej nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tez oddaje do mlekovity i tez słyszałem o tej premii w wysokości 20 gr i pamiętam tez ze była taka sama premia 2 lata temu tez 20 groszy a w następnym miesiącu odliczono nam ta premie z wypłaty ciekawe jak teraz będzie? Ot taka premia ale dla zasranej Mlekovity :(:):(:):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj