Polecane posty

wiesaw    3

Kolego zgadzam się ze powinno się zmniejszyć pensje pracowników w mleczarniach(jeśli rolnik dostaje grosze) ale nie szeregowym wyrobnikom tylko prezesom i ich przydupasom bo to oni spijają cala śmietankę

 

 

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że spółdzielnia jest własnością spółdzielców, czyli w tym wypadku rolników. Więc teoretycznie Ci wszyscy prezesi i ich "przydupasi" są naszymi pracownikami, nad którymi kontrolę w naszym imieniu sprawuje rada nadzorcza, która z ten "nadzór" też dostaje kasę.

Wnioski się chyba same nasuwają.

 

 

Dokładnie tak, koledzy z Mazur, tylko wykonanie tego jest ciut gorsze. Rolnikom z Radzynia się to udało, a w większości zakładów to wierchuszka jest tak "okopana" i "zaklepana" przez popleczników, że hej. Znalazłem ciekawy tekst o zarobkach zarządu jednej z osm:

Nowy Tydzień: Królewskie zarobki szefów mleczarni

oraz premiach:

Nowy Tydzień: Premie też królewskie

może gazeta ciut brukowa, ale osm nie zaprzeczył... :)

 

ceny mleka podobne jak u was...


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

I stało się koledzy czyli psychologiczna bariera 1 zl za litr przekroczona czyli 1,01 l 10 tys litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

SM Ryki Podnieśli mi 3gr na jednostce białka i tłuszczu i teraz dostaje 1.1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

W Polmleku mają prawdopodobnie jeszcze jakąś podwyżkę dać..nie jestem pewien na 100%, ale kierowca coś słyszał :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

80gr/litr :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

ICC Pasłęk 1,02zl Hmm Ceny idą w gore?:) Ciekawe na jakiej granicy się zatrzymają ceny mleka za litr?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Obiecana podwyżka w ROTR Rypin się sprawdziła. Było 8 gr więcej, ale mi po białku pojechali. W efekcie w porównaniu do września urosły 4 gr czyli wyszło 78gr/l. Białko 3,0 a tłuszcz 3,7.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za mleko dostaje 1.02 zł mam coś koło 12 tyś litrów na miesiąc. I co miesiąc dostaje premie za to że odstawiam ponad 10 tyś 1000zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mleczarnie stawiają na promocje i reklamę zamiast podnieść cenę dostawcom, bo jest taki spadek dostaw że mleczarnie cienko kwiczą, i będzie jeszcze większy bo niby komu przy widmie kar za nadprodukcję i tej wołającej o pomstę do nieba cenie zechce się zastosować komponenty i paszę stymulująca wydajność bo to kosztuje he he, mleko musi być po 1,4 a w najbliższym czasie po 1,6-1,8zł albo nic z tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

1.4 to już dobrze a 1.8 to nie wiedziałbym co z kasą robić, chociaż @jaro mieszka całkiem niedaleko to bym mu podrzucił i on by już coś pewnie wymyśliłtongue.gif

 

@Ferdek nikt Ci nie mówił że reklama dźwignią handlu, klient, konsument który o danym produkcie nie słyszał nie kupi go, a jeżeli jest jeszcze dodatkowy bodziec w formie jakiejś promocji(oby tylko trafionej) to potencjalny nabywca zwraca większą uwagę na ten towar(patrz mleczko i inne mleko-produkty) i jest większa szansa że to akurat nasz produkt wybierze, i prezes dostanie znowu premię za wynikilaugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No no @Qazi to chyba nie odczułeś wogóle tego kryzysu, dźwignia dźwignią ale w Polsce żyjemy i jak otwieram tygodnik rolniczy a tam kilka serii po 2-4 strony a na każdej reklamy mleczarni to ta reklama jest dla konsumenta czy dla producenta? 1,8zł to wygórowana cena? ja bym się nie obraził nawet po 2,8zł jakby było, a 40 eurocentów po 4,9zł to ile Twoim zdaniem wychodzi? a po tyle miał Niemiec nie tak dawno za mleko, a u nas w agrobiznesie będą robić aluzje że rolnicy zaniedbali produkcję mleka i nie chce im się przy krowach robić że niby za tanio im płacą, tylko za co ma kupić pasze treściwe jak za prąd i wodę nie ma czym zapłacić, no cóż Matka Natura się zemściła i z tak mokrym latem nikt dobrej paszy nie narobił i o spadku w produkcji będzie jeszcze głośniej za miesiąc, a myśleli że durny chłop jak za taniej to będzie produkował więcej i jeszcze po 2zł za nadprodukcję zapłaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

Nic mi nie mów o nadprodukcji i karach bo na dniach kwota mi się kończy, a co do odczucia kryzysu to może i go tak dogłębnie nie odczuliśmy bo mleko poniżej 1zł było chyba tylko przez 2 czy 3 miesiące, a zakupów w czasie tego kryzysu też trochę było, zresztą tego kryzysu u nas tak widać nie było, bo co to za kryzys jak rolnik narzeka że kryzys a ciągnik za ponad 300 tys kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No tak kolega z Podlasia, u Was troszkę lepiej płacą :) ale przyznasz że i na Podlasiu jest duży spadek mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

Czy duży spadek tego Ci nie powiem bo u nas spadku nie ma, wręcz przeciwnie, a innym rolnikom do zbiorników nie zaglądam, jedno jest pewne skupujący bydło na brak towaru nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A propo dodatków do paszy... Jeśli nie będziesz ich dawał przy tej jakości paszy to lepiej od razu zlikwiduj stado i sprzedaj kwotę. Po co trzymać 50 krów i harować przy nich jak można mieć 25 dobrze dopilnować, dać co trzeba i mieć tyle samo mleka co od 50. Właśnie przy niższej cenie trzeba inwestować w takie specyfiki by wydajność od sztuki była czym najwyższa, a wtedy za prąd czy wodę będziesz płacił tyle samo ale od tych samych sztuk możesz mieć nie 10 a 20 litrów dziennie. U mnie ojciec oddaje mleko do Mlekpolu i najniższa cena jaką miał to 1,15 po potrąceniu udziału 6 gr. Ale mamy dobre parametry wydajność od sztuki ponad 9000 litrów i tak prawde mówiąc tego kryzysu praktycznie się nie odczuło. Jak coś robić to robić dobrze albo wcale takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A moim skromnym zdaniem drodzy koledzy nie będzie czegoś takiego jak cena oscylująca w granicach 1,8 zl lub nawet 1,5 zl max to pewnie będzie 1,3 zl a to z prostej przyczyny mianowicie mentalność producentów jest taka ze jak cena podskoczy o 5 -10 groszy to zaraz jest wielka euforia i wielu czuje się tak jak by Boga za nogi złapali (wiem bo chciałem sprzedać 5 jałówek i jak nie było podwyżek to pies z kulawa łapą się nie spytał a jak cena podskoczyła chyba o 5 groszy to telefony się urywały ale żadna łajza nie chciała dać więcej jak 2,5 tys za jałówkę matki wydajność to 8 tysi i z papierami a ja chce 4 tysie i ani grama mniej a jak coś to sam se będę je doił)

Wiec do czego zmierzam

Mianowicie po zwiększeniu cen surowca znajdzie się i kasa na pasze treściwą i na materiał hodowlany i na opiekę weterynaryjna a tez na inwestycje w nawozy co zwiększy ilość dostępnej paszy i może w dużym stopniu polepszyć jej parametry co w konsekwencji doprowadzi pewnie nie do braku surowca lecz w połowię przyszłego roku do kolejnej nadprodukcji i tyle będzie z podwyżki(a insynuacje o braku surowca pojawiają się w telewizji gdy troszkę cena na jakiś towar wzrośnie wic nie nabijał bym sobie głowy takimi bredniami bo z tych wielkich podwyżek może być zero czyli nic i żeby to nie było tak jak w roku 2007 tez im mleka brakowało a efekty mamy teraz)

Takie jest moje skromne zdanie

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj