Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#721 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 22 luty 2009 - 12:52

Ceny mleka Nie sprzedaję mleka ale też obserwuję. Myślisz że jak tą ceną zniszczą małych rolników to potem do dużych też będą mieć szacunek ? Wg mnie i z tymi też sobie poradzą - bo głównym złem jest przetwórca - nie liczym sie z nikim i czuje się bezkarny. Czemu ceny detaliczne sera czy innych produktów mleczarskich nie spadają równie z cenami mleka ? Dalszy komentarz zbędny.
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 04:23
  •  

#722 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 luty 2009 - 15:40

Ceny mleka I tu kolega ma racje kryzys gospodarczy w kraju odczuwa tylko rolnik...
Przetwórca nie obniża cen swoich wyrobów czyli jego zyski pozostają bez zmian, ale za to obniża koszty produkcji czyli zabiera nam te cenne grosze z każdego litra...
Tylko pytanie co z tym zrobić :angry:

Edytowany przez andrzej2110, 22 luty 2009 - 16:59.
cytowanie posta wyżej

#723 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 luty 2009 - 15:51

Ceny mleka

Nie sprzedaję mleka ale też obserwuję. Myślisz że jak tą ceną zniszczą małych rolników to potem do dużych też będą mieć szacunek ? Wg mnie i z tymi też sobie poradzą - bo głównym złem jest przetwórca - nie liczym sie z nikim i czuje się bezkarny. Czemu ceny detaliczne sera czy innych produktów mleczarskich nie spadają równie z cenami mleka ? Dalszy komentarz zbędny.

Ależ ceny serów i masła spadają wprost proporcjonalnie do cen mleka i przetwórcy są nie winni, tylko dystrybucja czyli wielkie sieci handlowe które kryzys chcą przetrzymać przerzucając koszty na dostawców i wymuszając coraz niższą cenę, a ceny artykułów na światowych rynkach narzuciły nam USA licząc na to że tani dolar pozwoli zalać swoim mlekiem cały świat i zniszczyć konkurencję, a efekt tego taki że usa ma refundować wyrzynanie krów mlecznych bo toną w swoim mleku i przez to rozwalą nam teraz ceny wołowiny.
Co do tego kto przetrzyma duży czy mały to przede wszystkim mały i ten co nie ma kredytów, z rynku wypadną (jeśli ten kryzys się pogłębi) nowe największe obory, bo nie będą w stanie obsłużyć gigantycznych kredytów, 8-20 krowie stada nic nie ruszy, najwyżej ograniczą produkcję zmniejszając pasze treściwe lub zmniejszając o kilka sztuk obsadę na konto opasów <_< :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 22 luty 2009 - 16:30

Ceny mleka Tak, Ferdek ma rację, że to wielkie sieci handlowe nie obniżają cen, a wszystko co uda im się wydusić ze słabych i małych spółdzielni
mleczarskich zasila ich konta. Długo jeszcze nie będzie inaczej. Widzicie przecież tu, jakie wielkie są różnice cen skupu w kraju.
Niestety, mały nie może nic

#725 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:41

Ceny mleka Dla rolnika płacą po 60gr, a w sklepie po 1.60zł też mi sprawiedliwość jak było po 1zł dla rolnika to wszystko było ok i powinno tak zostać, a i jeszcze jedno powinno być jak zmniejszasz k..rwo dla rolnika to zmniejsz i cenę w sklepie
AF - to Jest To:)

#726 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 22 luty 2009 - 17:44

Ceny mleka No troszkę mało ściśle ująłem swoją wypowiedź - większy udział mają w tym sieci handlowe. Ale ten przetwórca mógłby stanąć w naszej obronie ?
all rights reserved

#727 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:21

Ceny mleka Przetwórce mógłby się trochę bardziej postarać każe nam inwestować to i spółdzielnia powinna więcej przykładać starać do stałych rynków zbytu wprowadzać nowe produkty, współpracować z innymi spółdzielniami a nie konkurować, i nie tylko klepać mleko w proszku bo tak najprościej, a jak cena spadła przenieść to na dostawców i tyle bo jak spółdzielnia upadnie to wszystkie koszty poniosą i tak dostawcy a zarząd i stratny nie będzie

#728 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:37

Ceny mleka Była Zorina teraz Łowicz za dostawę powyżej 3 tys litrów cena średnio wyszła mi 76gr netto (styczeń) :angry:

#729 Share 3Krzysiu3

3Krzysiu3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:07

Ceny mleka W polsce jest opłacalna tylko biurokracja

Ostrzeżenie - post bez sensu - nabijanie

Edytowany przez andrzej2110, 24 luty 2009 - 22:13.

#730 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 18:05

Ceny mleka Ja to się zastanawiam dlaczego mleczarnie tną koszty zmniejszając cenę rolnikowi, wydaje mi się ze powinni obniżyć pensje pracownikom mleczarni, bo przecież jedziemy na tym samym wózku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 25 luty 2009 - 18:15

Ceny mleka Ja odstawiam do Mlekovity za grudzień było 0,91 a teraz 0.87 ... ehh co będzie dalej (kl.extra 3.2% białka)

@edit od wczoraj nowe przepisy weszły : orócz próbki na zawartość białka i tł. co 2 dzień klasa ( bakterie i somaty) też są brane co 2 dzień i będą podliczać średnią z 15 dni ;/ wcześniej klasę brali 2 razy w miesiącu chcą nas WYKOŃCZYĆ 0|0

#732 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2009 - 18:26

Ceny mleka U mnie jest nowy cennik i cena została jest ta sama. Jest za to dodatek za kontynuacje umowy. 3 gr do 6 tys miesięcznie i 4(??) powyżej 6tyś.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#733 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 luty 2009 - 18:33

Ceny mleka

Ja to się zastanawiam dlaczego mleczarnie tną koszty zmniejszając cenę rolnikowi, wydaje mi się ze powinni obniżyć pensje pracownikom mleczarni, bo przecież jedziemy na tym samym wózku.

he he i teoretycznie jak jest spółdzielnia to "pracownik" obniża pensję "właścicielowi-pracodawcy"

#734 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 22:01

Ceny mleka Kurpie Baranowo wyszło 0,92 gr ilość 19 tys

#735 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 09:25

Ceny mleka Znajomy oddaje do Zott-a Opole przy 35 000 litrów tłuszczu 3,8 i białku 4,2 wyszło 1,15 złotego

#736 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:59

Ceny mleka ,,Osm Michów" tłuszcz 4,10 białko 3.0 :) cena 83grosze a wiec delikatna podwyżka jest :) ale to nadal za mało :)

#737 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 marzec 2009 - 09:11

Ceny mleka O kolego czyżbyś użył tego magicznego słowa czyli ''podwyżka'' hehehe myślałem ze nic takiego już nigdy nie usłyszę to powiedz jak duża była to podwyżka ?? Ja pewnie dziś albo w piątek dostane fakturę aż nie chce mi się na nią patrzeć

#738 Share OLI0709

OLI0709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 09:54

Ceny mleka mlekpol 12500 l 3,2bł 4,0tł 1,08 zł

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 11 marzec 2009 - 10:14.
Cytowanie

#739 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:29

Ceny mleka

O kolego czyżbyś użył tego magicznego słowa czyli ''podwyżka'' hehehe myślałem ze nic takiego już nigdy nie usłyszę to powiedz jak duża była to podwyżka ?? Ja pewnie dziś albo w piątek dostane fakturę aż nie chce mi się na nią patrzeć

Podwyżka była wysoka :) bo około 2-3 groszy. wcześniej miałem wyższe białko, ilość prawie taka sama jak poprzednią..... a cena o 1 grosz wyższa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share dawid4x4

dawid4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:46

Ceny mleka Mlekpol 12000 litrów 3,4bł, 4,1tł za pierwszy okres- 1,09zł za drugi okres- 1,08zł