Polecane posty

1rajdzik    15
Trochę nie na temat ale dzisiaj wkurzyłem się na maxa. Moja kobieta przyniosła ze sklepu ser gouda z naszej macierzystej mleczarni czyli mlekovity. Kawałek 350 g i cena - uwaga -8,09 zł. Jak łatwo obliczyć cena za kilogram przekracza grubo ponad 20 zł. Możliwe że to sklep narzuca taką marżę., ale to był ostatni kawałek kupiony w tym sklepie (za tą cenę). Ja dostałem dzisiaj fakturę cena 97 gr. tak więc robią ludzi w ..... (nie chcę pisać w co) moim kosztem. Nie dziwne że właściciel sklepu jeździ co raz nowszym samochodem. Moim zdaniem mleczarnie powinny mieć wpływ na wysokość marży

 

Nie wiem jak to jest kolego, ale można chyba jakoś sprawdzić po ile Twoje mleczarnia sprzedaje ten ser do sklepów... rozmawiałem z moim kumplem, był kierowcą w ubiegłe lato i powiedział że sklepy narzucają sobie drugie tyle. Czyli przykładowo jak ser po 20 zł/kg to mleczarnia sprzedaje po 10 zł/kg. Dla mnie to też paranoja. Niby mamy "kryzys" (w którego ja nie wierzę) a sprzedawcy krwiopijcy muszą wyjść na swoim, tylko producentowi nie wolno.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDmaster    0

SM Biała Podlaska tłuszcz 4,3 białko 3,66 dostawa malutka 5 tys 0.80gr

Zobaczymy jaka będzie jak zwiększy się do 10 tys w następnym miesiącu??:>


Sprzedam agregat Unia kombi 2,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matthew    0

Tłuszcz-4,3 białko- 3,10 dostawa 7 tyś. 1,02 zł za litr.


MOJE CIĄGNIKI:

John Deere 6430 Premium> MF 3095> MTZ 82--współpracują razem na ok. 65ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
SM Biała Podlaska tłuszcz 4,3 białko 3,66 dostawa malutka 5 tys 0.80gr

Zobaczymy jaka będzie jak zwiększy się do 10 tys w następnym miesiącu??:>

Przez miesiąc zwiększy ci się dostawa o 100%?? To duży wzrost przewidujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matthew    0
A gdzie odstawiasz?

Mlekpol


MOJE CIĄGNIKI:

John Deere 6430 Premium> MF 3095> MTZ 82--współpracują razem na ok. 65ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No panowie doczekałem się w OSM Rawicz podwyżki o cały jeden grosz na litrze :P z 0.88 pod wyżyli mi na 0.89gr przy 11tys


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Zakład Mleczarski NUTRICIA KROTOSZYN 85 gr przy 7,5 tys :P


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Jak tam wyszły komórki somatyczne na koniec miesiąca w spomleku? :P:):)

LUX-poniżej 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

SM kurpie Baranowo podniosła o 2gr na progach i dodali jeden próg powyżej 25 tys mi wyszło 93 przy ilości 24 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

SM Mlekowita 13 tys litrow 94 grosze za litr czyli w mlekowicie bez zmian haha o kurde ja to juz mam dosyc co za los pozdro dla wszystkich wytrwałych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A jaka ilość surowca odstawiłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

OSM Radomsko 0,89 zl brutto. Tłuszcz 4,0, białko 3,3. Ilość: 8,5 tys. Do lipca cena ma nie ulec żadnej zmianie. Bez szału ;/


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Mała prośba - jak podajecie ceny z dużych holdingów (mlekovita, mlekpol itp) podawajcie z jakiego oddziału ponieważ ceny z tego samego holdingu ale różnych zakładów różnią się nawet o kilkadziesiąt groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W Mlekpolu chyba nie ma różnic w cenie pomiędzy zakładami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W Mlekpolu cena skupu jest taka sama we wszystkich zakładach. Dziwię się że w Mlekowicie jest inaczej, bo niby z jakiego powodu?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj