Polecane posty

elwis2    14

A oddaje ktoś do spółdzielni w Kole i jak tam jest,bo myślimy nad tą mleczrnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów z tymi cenami a do tego u mnie mlecarz nie przyjeżdża po mleko wozić mleka do mleczarni mi sie nie opłaca wiec chyba sprzedam swoja kwotę mleczną jakby ktoś potrzebował parę kilo to odsprzedam tel 608015372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Za bardzo przeżywacie te ceny, cena podskoczyła troche, już wszędzie wszyscy bębnili jakie to złote lata nastały w mleczarstwie i najbliższe kilk lat cena będzie rosła, tylko zapowiedzeli jakieś spadko ceny już świat sie wali i bankructwo, mleczarnie nie mogą za bardzo opuścić cen bo stracą surowiec, przynajmniej u nas mleczarnia bierze jak leci od kazdego kto by chciał dawać i nawet jak jest niecałe 200 l to przyjeżdza samochód przez nawiększe wertepy, a jeszcze 10 lat temu 300 l i wybrukowana droga to było apsolutne minimum żeby łaskawie po mleko przyjechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tez mysle ze jakis dramatycznych spadkow cen nie bedzie czytalem ze cena ma spasc okolo 5% wiec tak zle nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4x4    0

Ja sprzedaje do Mlekpolu Grajewo oddział w Osowej Górze i przy 8500l mam 1,47(w grudniu), a w styczniu już mam więcej litrów ok 10000l i jeszcze dopłatę za to że mam oborę pod kontrolą za litr mleka otrzymam 1,53zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Wczoraj rozmawiałem z gościem od skupu z Koła i zaoferował mi 1,30 za l. i mówił że żadnych obniżek narazie nieprzewidują i potrzebują mleka. Będę rozmawiał z mleczarnią z Gostynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Mlekowita -Działdowo-1.35


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
1,72pln. odstawiam do mlekpolu 25000 miesiecznie. klasa extra

 

w sierpniu grajewo przedstawiło ofertę przy tamtych parametrach wychodzilo z Vatem ok 1,7 przebijali konkurencję chwilowo nawet o 40 groszy

dziś zlotych trzydzieści dwa i ma być obniżka, żałuje ze nie poszedłem do grajewa bardzo, ach ten dyszcz pieniędzy hehe ale kontrakt rzecz swieta

w dzisiejszych czasach chwalenie tego ze mleczarnia placi na czas przypomina mi reklamowanie fiata 126p w latach 90tych dywaniki i wycieraczki gratis- płacenie mleczarni na czas to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nie wiem czy to kiedyś słyszeliście ale prezes mlekowity powiedział że oni nie przewidują spadku cen :rolleyes:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

slyszelismy slyszelismy ale jak to na prawde bedzie to sie okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

no u mnie już obniżają jak cholera teraz będzie lecieć po kieszeni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a może jakieś protesty zrobić w związku ze spadkiem cen??? co wy na to może rząd nam podniesie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

gazi po co odrazu protesty??????źle ci?????????Ja po obniżce mam 1,38 i nie narzekam ;) jest te 2-3 tys mniej przy wypłacie ale ogolnie jest oki. Hodowcy trzody niech lepiej protestują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale to nie sprawiedliwe jak cena żywca spadła to oni mogą protestować a my "krowiaże' nie możemy???? gdzie ta sprawiedliwość hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

qazi nie przesadzaj juz nie jest tak zle i tak masz lepiej jak przed podwyzkami u mnie spadlo z 1.24 na 1.14 i nie nazekam narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no tak ale popatrz jak ceny paliw poszły do góry, pasze i inne środki do produkcji a cena mleka spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

qazi nie grzesz ;) chyba jeszcze na chleb masz :P A tak poważnie to co to za pomysł, żeby rząd dokładał. Ceny na świecie spadają i nic na to nie poradzisz. Dziś w agrobiznesie słyszałem, że niska cena długo się nie utrzyma, bo generalnie mleka na świecie brakuje.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale jak to jak na świecie wieprzowina spada to można strajkować a jak mleko to już nie, czegoś tu nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

tylko zauwaz ze polecialo to 10max 20gr i to dopiero miesiac albo i nie a świnie od ilu lat sa za bezcen zaowaz to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

widzę to i tak sie zastanawiam dlaczego czyżby nadprodukcji

 

 

i to wszystko w tej sprawie bo bałagan chyba robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
tylko zauwaz ze polecialo to 10max 20gr i to dopiero miesiac albo i nie a świnie od ilu lat sa za bezcen zaowaz to!!

a zauwaz tez to ze my 4 i 5 lat temu oddawalismy mleko po 62 gr i tez musialo byc dobrzew nastepnych latach cena byla troszke lepsza w poprzednim roku bylo okolo 98 gr za litr dopiero od wrzesnia nastapil przelom wiec nie rob z trzodziazy meczennikow ktorzy sa zawsze w plecy bo w poprzednich latach czesto cena byla wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

nie chce sie klucic ale posiadam i trzode i bydlo mleczne także co nie cos wiem i widze pozatym dajmy juz temu spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
No nie! Ludzie nie piszcie i mnie nie denerwujcie.Ja dostaje 0,95 gr. za litr przy tłuszczu 4% i białku 3,2%.Poważnie myślę o zmianie odbiorcy :angry: :angry: :angry: Miesięcznie mam 6tyś. do Inowrocławia. :angry: :angry:

no dobra ty możesz sie denerwować a co ja mam powiedzieć jak dostaję 89 groszy za litr, :angry: przecież to jest rozbój w biały dzień i jak narazie to nic nie wskazuje zęby mogło być lepiej, :angry: ja bym bardzo chętnie zmienił mleczarnie ale nie ma mleczarni w pobliżu, wszystkie są daleko, za te grosze zapier****** jak głupki i starcza nam na samo życie, amortyzacje maszyn i nic więcej :angry: a o rozwoju gospodarstwa nie ma mowy :angry:

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wojtuś a udziały wszystkie masz wykupione? wszyscy mamy tak naprawde po 90 kilka gr a dodatki to 25-30gr za udziały (kiedyś trzeba było wyłozyć z 12 tyś ) za odbiór z domu były dodatki itd itd, a co z tego że mamy cene jaka mamy jak potracają ze 300 zł może wiecej za laboratorium, fundusze celowe itd, czy mleczarni nie stać na takie paranoje, w końcu jak ktoś ma średnio 6 tyś do wypłąty to potrącenia 300 -400 zł za samo to ze mleko oddaje to nie są takie grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Dzisiaj dostałem nowy cennik z LACPOLU i teraz powyżej 6000l płacą 1.19zł , a jeszcze w styczniu płacili mi po 1.38zł. Boje się że to jeszcze nie ostatnia obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj