Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#561 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:37

Ceny mleka turek 0.96 netto przy 14000 i 3.4 bialko 4.4 tluszcz
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 23:48
  •  

#562 Share cannonball

cannonball

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 10:23

Ceny mleka SM Ryki białko 3.28 tłuszcz 4.25 dostawa 6800 litrów 1.05zł

#563 Share klos

klos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 13:45

Ceny mleka Coś kiepsko panowie wam płacą. Znajomy oddaje do OSM Piątnica - 1,40 zl + dodatek świąteczny w listopadzie 40 gr, czyli łącznie za listopad: 1,80 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 13:59

Ceny mleka A jaka ten znajomy ma dostawę? Może 30 tys miesięcznie?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#565 Share klos

klos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 14:31

Ceny mleka Myślę ze ok 15-18 tys miesięcznie
Parametrów dokładnych nie znam

#566 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 13:54

Ceny mleka Coraz częściej pojawia się pogląd (którego używa nawet min. Sawicki),że skoro Piątnica tak płaci to dlaczego RESZTA nie może ??? sugerując przez to,że RESZTA jest nieudolna i źle zarządzana. Gratuluję Piątnicy takich wyników bo trafiła ze swym asortymentem w zapotrzebowanie klientów, ale czy WSZYSCY mogą robić to samo??? Złe wyniki fin. Wielu DOBRYCH mleczarni na pewno nie jest ich winą a ogólnym kryzysem finansowym lecz Nasz rząd "umywa ręce" i próbuje zwalić odpowiedzialność na kogo się da aby tylko nie pojawiały się głosy, że mleczarstwo (wzorem innych branż) trzeba wspomóc bo upadnie wiele gospodarstw rodzinnych.

#567 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 18 grudzień 2008 - 16:33

Ceny mleka morąg- dla wojtasa

#568 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:07

Ceny mleka klos osm piątnica to spółdzielnia i jeżeli wykazuje dochód wiec jest i cena za mleko takie jest prawo spółdzielcze a większość mleczarni to prywatne przedsiębiorstwa których właściciele nie chcą się dzielić dochodem z prostym chłopem który ma umowę na cenę np. średnia 4 okolicznych mleczarni a jeżeli ta jest niższa od średniej GUS to cena GUS! tak wiec na nic twoje kpiny a np turek zamiast na cenę za mleko rolnikom wynosi pienądze do telewizji na reklamy o krowach jeżdżących autobusem...

#569 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:26

Ceny mleka Większość zakładów w Polsce to spółdzielnie- mlekpol, mlekovita słyszałeś o takich?

#570 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:43

Ceny mleka Nie martwcie się jak piątnica będzie dalej tak płacić a nie inwestować to za jakiś czas role się odwrócą i wy możecie dostawać więcej niż ci z co odstawiają do piątnicy. Po górkach wysokich zawsze są duże dołki.
GMO jest ok!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 20:28

Ceny mleka turek o którym pisze też był spółdzielnią ale ze starymi technologiami a żeby się dziś rozwijać trzeba inwestować i wtedy ,,mądry" prezes znajduje inwestora który od tego czasu ma decydujący głos i nie liczy się z dostawcami w tak samarytański sposób jak w piątnicy ale to temat rzeka może nawet mleka

#572 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 23:28

Ceny mleka To napiszcie z Piątnicy co oddają ile z tej ceny mleka procentowo zabierają wam udziałów? Po drugie cena mleka zależny od wielu czynników np zależy od tego gdzie mleczarnia zbywa produkty w kraju czy za granicą. Jeśli tak jak np. Łowicz który większość swoich produktów eksportuje i jest uzależniony od kursu złotego który w naszym kraju jest sztucznie utrzymywany. Kilka osób zauważyło ze cena w tym miesiącu jest wyższa. Owszem jest, dlaczego? Bo złotówka słabnie i nareszcie jest optymalny kurs dla zakładów które produkty eksportują i za przeproszeniem nie dokładają do tego gipsu. Piątnica ma mocną markę na rynku polskim od tego tez zależny wielkość produkcji i wartość obrotów. Dziś nie jakość buduje cenę ale największy wpływa ma ilość oddanego surowca. Jakość ma drugorzędną wartość aczkolwiek nie jest bez znaczenia. A tak w ogóle wiecie jaki produkt polski ma największą wartość marki? Mleko łowickie. Ja oddaje mleko do OSM Łowicz jestem z niej bardzo zadowolony ale boli mnie np. to ze produkty w mojej okolicy jak i Łodzi z Łowicza są słabo osiągalne, nie wiem z czego to wynika ale cóż. szkoda. Z tą dopłata jest tak ze w zeszłym roku Łowicz za grudzień tez dopłacił rolnikom 40 gr i cena był a 1,8 za litr w tym roku nie wiem jak będzie zobaczymy. Na rynku dalej zastój i rozwiałem z kierownikiem skupu nie widza nadziei na poprawę na rynku mleczarskim.

Uważaj na literówki !!

Edytowany przez andrzej2110, 18 grudzień 2008 - 23:51.

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#573 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 09:18

Ceny mleka Cena w Piątnicy podana powyżej przez kolegów jest ceną netto czyli, już po odliczeniu udziałów. Udział członkowski w OSM Piątnica wynosi 10gr od litra sprzedanego surowca.

W moim przypadku za listopad przy dostawie ok. 12000l. w klasie Super Extra średnia cena netto wyniosła 1,82zł w tym 40gr premii świątecznej.

Nie martwcie się jak piątnica będzie dalej tak płacić a nie inwestować to za jakiś czas role się odwrócą i wy możecie dostawać więcej niż ci z co odstawiają do piątnicy. Po górkach wysokich zawsze są duże dołki.

Kolego zakład w Piątnicy jest jednym z najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w europie. Ponadto cały czas inwestuje i wprowadza nowe technologie do produkcjii swoich wyrobów, także wysoka cena za surowiec idzie w parze z ciągłą modernizacją zakładu.

#574 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 09:26

Ceny mleka Cena za listopad kiedyś Zorina dziś OSM Łowicz ilość 3.5tys średnia cena brutto 0,80gr

#575 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 11:42

Ceny mleka Mi tez rózne mysli chodzą po głowie i jakies tam moje osobisce przemyslenia odnośnie rynku mleczarskiego, i jedno widze ze większość zakładów dla potrzeb ryku zaczyna podrabiac produkty dla wielkich dyskontów spożywczych typu: Biedronki itp. I dzieki temu jakoś krecą. Piątniaca ma swój oryginalny produkt który mam markie.
I teraz nasuwa sie pytanie czy Orginał wygra z podróbką???
Moja odp brzmi NIE, Dlaczego?? A dlatego ze każdy liczy się z kosztami i jak widzi na sklepowej półce dobry oryginał a obok leży równie dobra podróbka a cena jest dużo niższa wiec automatycznie wybiera tańsze, lecz nie koniecznie zdrowsze.
Widać nawet po tym jak do masła dodawane sa tłuszcze roślinne i wychodzi bardzo dobra podróbka masła??

OSM Piątnica jako budynek to nic specjalnego nie wskazuje na tak nowoczesny zakład poza tym nie ma za bardzo gdzie sie rozbudowywać, ale i z tym sobie zarząd poradził i cała produkcja idzie nie w bok lecz w góre, za tym szło koszty bo linie technologiczne muszą byś konstruowane do warunków piętrowych. Kolejna sprawa to podejście do dostawcy owszem Piątnica wymaga ale za wymaganie płaci i każdy z miła chęcią przykłada jak największych starań aby było SuperExtra. A to wszystko procentuje i przynosi korzyści.

Więc jak ktoś nie wie i nie widział i nie miał doczynienia z Piątnica niech głupot nie wypisuje, bo prawda jest inna

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#576 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 11:43

Ceny mleka Odbiegamy trochę od tematu bo tu mięliśmy dyskutować o cenie. PROSZĘ JEŻELI JUŻ KTOŚ PISZE O CENIE MLEKA TO NIECH NAPISZE JAKIE MA PARAMETRY TO MLEKO BO MLEKO MLEKU NIE RÓWNE. Dla przykładu u mnie za jednostkę białka % mleczarnia płaci 0,16 gr więc jeżeli ktoś ma białko 3,1% a 3,8% to to jest gdzieś 11 gr. Piszcie parametry aby można sobie porównywać ceny w różnych mleczarniach. Ja mogę podać jak to jest liczone w OSM Łowicz za miesiąc listopad, jeśli będzie tylko za grudzień to edytuję tabela:

za jednostkę białka / jednostka tłuszczu
Członkowie 0,16 zł / 0,04zł
Nieczłonkowie 0,12 zł / 0,02 zł

Dopłaty do 1 litra mleka
(za dostawy miesięczne)

od 1 do 3 000 l - 0,12zł
od 3 001 do 5000 l - 0,13zł
od 5 001 do 7000 l - 0,14zł
od 7 001 do 10 000 l - 0,15zł
od 10 001 do 20 000 l - 0,18 zł
od 20 001 do 30 000 l - 0,23 zł
powyżej 30 000 l - 0.26 zł

Za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku stacjonarnym :
- powyżej 40 l (średnio) dziennie w miesiącach XI-IV 0,06 zł
- powyżej 60 l (średnio) dziennie w miesiącach V-X 0,06 zł

za schłodzenie we własnym gospodarstwie w zbiorniku przewoźnym 0,06 zł
- za prowadzenie stacji schładzania 0,05 zł
- za kontrolę użytkowości mlecznej 0,02 zł

potrącenia za mleko pozaklasowe w tym zafałszowane wodą lub substancjami hamującymi 0,50 zł

Uwaga
Do ceny 1 litra mleka dolicza się kwotę zryczałtowanego podatku VAT w wysokości 6% lub 3% przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych

#577 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 27 grudzień 2008 - 19:52

Ceny mleka A więc panowie ja oddaje do osm piątnica i mi wyszło podobnie jak katatorowi.

#578 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:43

Ceny mleka Ja chcem do Piątnicy szkoda że nie przyjmują nowych członków

#579 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:55

Ceny mleka U mnie cena mleka to 1,25zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:04

Ceny mleka W MLEKPOLU mają być dopłaty po 6gr do litra za listopad. Ostatnio odbyło sie posiedzenie rady i niby taki werdykt. Lepsze 6gr niż nic ale w porównaniu do 40gr w Piątnicy;]