Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#461 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 13:47

Ceny mleka

Ostrów maz. - przy sporo mniejszej dostawie znajomemu wyszło ok 70gr

Kurcze nie rozumiem tego, jak mogą być aż takie różnice w cenie np.moja Piątnica płaci 1,52 a tu 70 gr
Czy ta Ostrów to prywatna firma bo jak spółdzielnia to nie rozumiem jak rolnicy jako jej właściciele mogą zgodzić się na tak niską cenę...
Piątnica większość towarów sprzedaje w kraju a produkuje serki, twarogi i śmietany

co takiego płacą ci po 1,52zł?
żeby to płacili po 1,20zł to mi by pasowało i cena cały czas ta sama a nie co miesiąc zmieniają
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 03:21
  •  

#462 Share simii89

simii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 14:26

Ceny mleka U mnie za październik wyszło w extra kl. 1,12 zł za litr, ale już powiadomili, że za listopad będzie o 11 groszy mniej. Włoszczowa oddział Pawłowice

#463 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 23 listopad 2008 - 15:05

Ceny mleka W Krasnymstawie - 1,03 zł brutto - 4 zakres ilościowy, miałem 9500l, białko 3,4 i tłuszcz 4,3.
Ciekawie, że mleczarnia wycofała się z klasy super extra, została tylko extra i pozaklasowe.
A w cenie mleka pozostały tylko dodatki za ilość i kontraktację. Tzw. dopłata UE - max. 500 zł, za posiadanie certyfikatu znikła. Podsumowując w stosunku do września 7 groszy w dól. Ciekawe czy ten trend do obniżania cen - ratowania mleczarni? - się kiedyś skończy, zatrzyma?
A przy jakiej cenie za litr zaczniecie sprzedawać swoje krowy???
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 15:19

Ceny mleka Ja dużo krów nie mam ale jak będzie tanio to zacznę dla świń mleko dawać
AF - to Jest To:)

#465 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 17:07

Ceny mleka

OSM Piątnica płaci po 1,52/litr z udziałem a bez wychodzi 1,42/litr przy dostawie ok 12000 litrów

No dobra . W tym tygodniu było u nas spotkanie PFHBiPM na którym był na pewno znany ci jej wieloletni prezes i jeden z największych dostawców mleka do piątnickiej mleczarni Krzysztof b. powiedział też o aktualnych cenach w waszej mleczarni , i o dziwo nie pokrywa się to z tym co ty napisałeś. więc albo podajesz stare ceny albo bierzesz je z sufitu..

#466 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 21:59

Ceny mleka A ile Łowicz płaci??
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#467 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 11:16

Ceny mleka

Z tego co zauważyłem to u nas w "łódzkim" najgorzej płacą....... myślę sobie ze to jest spowodowane dużą ilością spółdzielni i ich rozdrobnieniem, bo ceny od 70 do 90 gr to w tym rejonie norma teraz niestety. Powoli większe spółdzielnie wykopują mniejsze zadłużone lub się łącza, ale to dopiero teraz w kryzysie myślą o takich rozwiązaniach i jak zwykle my rolnicy będziemy za te łączenia płacić ;) !!!!!

Ja jestem z okolic Brodnicy (kujawsko-pomorskie) u nas jest tak samo tylko że większość mniejszych mleczarni dawno upadła, sam oddaje do pośrednika Mlekovity, płaci bardzo słabo. Na moim terenie panuje zmowa cenowa.

#468 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:35

Ceny mleka

Na moim terenie panuje zmowa cenowa.

Ta zmowa panuje na terenie całego kraju .... Ostrołęka 89 groszy przy 6 tyś 3,5 białko, tłuszcz 4,9
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#469 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:30

Ceny mleka Nie sprawdza się Twoja teza "rafffffff" o małych mleczarniach. Po Twoim poście jest kilka postów moich kolegów z Mlekowity i wynika z nich, że taki moloch, jak ten zakład, też nabija w butelkę rolników. Prezesi zawsze tłumaczą się spadkiem ceny masła i mleka w proszku, jakby nie robili galanterii (jogurtów, serków smakowych, itd), śmietany, i różnych rodzajów mleka, ale chłopa zawsze najlepiej po rogach walić.

#470 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:55

Ceny mleka Łowicz 1.02 przy dostawie lekko ponad 8 tys. L i parametrach tłuszcz 4.8% i białko 3.7%
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 18:54

Ceny mleka Witam, wojtas zapewne mówisz o tym spotkaniu które było w ostatnią sobotę i niedzielę w WSA w Łomży a potem w mleczarni Piątnica, jeśli tak to też tam byłem i chodzi Ci o Krzysztofa Ban...a(nie będę podawał pełnego nazwiska bo nie wypada) Cenę ja mam taką jaką napisałem a On ma jeszcze wyższą tylko nie może tego powiedzieć wprost bo był tam również Marek Sawicki. I dlatego Krzysztof nie chciał aby minister myślał, że w polskim mleczarstwie jest tak dobrze jak u nas w mleczarni. Wiem to bo z nim później rozmawiałem.

#472 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 listopad 2008 - 20:58

Ceny mleka Aż nie chce mi się wierzyć w te ceny w Piątnicy.

#473 Share longer5

longer5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:01

Ceny mleka U mnie za trochę ponad 3tys. 0,88gr, tłuszcz 3,9 i białko 3,3. Oddaje do mlekpolu.

Edytowany przez andrzej2110, 26 listopad 2008 - 18:09.
nie cytujemy posta wyżej

#474 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:15

Ceny mleka Mam kilku znajomych którzy oddają do Piątnicy oraz u mnie w okolicy Piątnica zbiera mleko, i owszem cena jest wysoka jak na obecna sytuacje na runku mleczarskim, konkretnej ceny nie mogę przedstawić ale ponad 1.20 maja wszyscy, Ale wymagania są bardzo duże ludzie dbają o jakość mleka jak nikt inni no i zakład to nagradza.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#475 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 21:27

Ceny mleka

W Krasnymstawie - 1,03 zł brutto - 4 zakres ilościowy, miałem 9500l, białko 3,4 i tłuszcz 4,3.
Ciekawie, że mleczarnia wycofała się z klasy super extra, została tylko extra i pozaklasowe.
A w cenie mleka pozostały tylko dodatki za ilość i kontraktację. Tzw. dopłata UE - max. 500 zł, za posiadanie certyfikatu znikła. Podsumowując w stosunku do września 7 groszy w dól. Ciekawe czy ten trend do obniżania cen - ratowania mleczarni? - się kiedyś skończy, zatrzyma?
A przy jakiej cenie za litr zaczniecie sprzedawać swoje krowy???

Ciesz sie, że w klasie extra masz taką cenę bo ja w OSM Wolsztyn mam taki oto cennik:
- za jednostkę tł. 6 gr
- za klasę super extra (0 - 60 000 bakterii w ml ) 45 gr.
- za klasę extra (60 000 - 100 000) 15 gr.
- za pozaklasowe bez dopłaty
Dodatkowo premie za ilość litrów w miesiącu:
- 2000 -3000 litrów 2 gr.
- 3000 - 9000 l. 3 gr.
- 9000 - 15000 l. 6 gr.
- 15000 -20000 l. 10 gr.
- powyżej 20000 l. 15 gr.
To jest cennik netto za miesiąc październik (mam nadzieję, że nie staniało w listopadzie). A co do sprzedaży krów to przyjmowałem taką opcję ale jak nie wyrobię 70 % kwoty to mi zabiorą niewykorzystaną część i jak wróci koniunktura na mleko to będzie nadprodukcja albo znów kupno kwoty.

#476 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:04

Ceny mleka Mój wujek daje do mlekowity w mazowiecku i za 9 tys litrów dostał 1,12zł, a znajomy daje mleko do mleczarni w Bielsku podlaskim która należy do mlekowity i za podobną ilość otrzymał 80gr, a ja za 7 tys do mleczarni w łapach otrzymałem 90gr.

#477 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:07

Ceny mleka Gdyż w mlekovicie skup mleka prowadzi prywatny odbiorca i on sprzedaje do mlekovity, wiec tez musi zarobić, i dlatego cena jest taka różniąca

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#478 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:09

Ceny mleka

Mam kilku znajomych którzy oddają do Piątnicy oraz u mnie w okolicy Piątnica zbiera mleko, i owszem cena jest wysoka jak na obecna sytuacje na runku mleczarskim, konkretnej ceny nie mogę przedstawić ale ponad 1.20 maja wszyscy, Ale wymagania są bardzo duże ludzie dbają o jakość mleka jak nikt inni no i zakład to nagradza.

A niby czym te wymagania w Piątnicy różnią się od wymagań dajmy na to w Mlekpolu ?

#479 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:25

Ceny mleka

Gdyż w mlekovicie skup mleka prowadzi prywatny odbiorca i on sprzedaje do mlekovity, wiec tez musi zarobić, i dlatego cena jest taka różniąca

Ale mleczarnia w bielsku należy do mlekowity i produkuje takie same produkty jak zakład w mazowiecku i w takich samych opakowaniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 19:16

Ceny mleka Ostanio Łowicz zorganizował z rolnikami zebranie bo przejmujemy Zorine z Kutna
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą