Polecane posty

wojtas    75
W mlekowicie dajesz 100-200zł dla kierowcy i masz klasę ekstra, a jak nie dasz to chociaż będziesz miał mleko dobrej jakości w schładzalniku to ci kierowca zrobi że w próbce będziesz miał słabsze.

No fajnie. Ja przez tyle lat nie dałem ani grosza żadnemu, bo niby jak to zrobić. W miesiącu potrafi przyjechać pięciu kierowców. I co każdemu dawać. No ale słyszałem że niektórzy dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Chore krowy - wyleczyć i po problemie. Ładnie to wszystko brzmi, ale zwiększona ilość bakterii somatycznych to nie zawsze przyczyna choroby krowy, przyczyn może być bardzo wiele. Wiadomo, że łatwiej jest walczyć z nimi (jeżeli ma ktoś z nimi problemy) przy 5 sztukach, a trudniej przy 40. W Piątnicy najbardziej nie podoba mi się, że dostawcy u, którego wykryto zwiększoną ilość somatycznych, nie płaci się za tę dostawę, a przy (o ile dobrze pamiętam) 2 takich przypadkach z rzędu wstrzymuje odbiór mleka. PS. Żeby nie było my nie mamy problemów z somatyką i mógłbym spokojnie przejść (swego czasu zmieniliśmy odbiorcę mleka z naszego gospodarstwa) do Piątnicy, ale wolałem do Mlekowity bo tu uważam, że jest większe partnerstwo między rolnikiem, a mleczarnią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja tam nigdy kierowcy w łapę nie dałem i wyniki mleka mam dobre. A co do ilości mleka to już kiedyś jednego opier... bo mi 20 l mniej napisał. I od tamtego czasu miałem te ok 20 l więcej mleka. Teraz jak przyjeżdża po mleko to zazwyczaj osobiście pilnuje odbioru mleka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

a jak nie dasz to chociaż będziesz miał mleko dobrej jakości w schładzalniku to ci kierowca zrobi że w próbce będziesz miał słabsze.

Bardzo polskie, niestety...

Nie daję i nie narzekam. A poza próbkami, to resztą zarządza elektronika i problem jest jak w cysternie wysiądzie...( nie ma wydruku dostawy - a w mleczarni muszą ręcznie wklepywać wielkości dostaw! ). I gdy w środku nocy jest odbiór, to mało komu chce się wstawać.

A i niektórzy kierowcy otwarcie mówią, że mogą jeździć po zbiornikach za darmo ;) .


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
a kto ci tak powiedział?? ;)

 

jeżeli urządzenie na samochodzie w którym są próbki jest sprawne, to nie ma mozliwości aby podniosła się ilość bakterii. u mnie zabierają mleko planowo o 7.15(a nieplanowo nawet ok 12 jak kierowca później wstanie), potem jada do pozostałych bo jestem teraz drugi na trasie, jak skończą zbierać to z powrotem do Bierunia :) (jadą około 6godzin)

 

i bakterie czy lato czy zima zawsze 10tyś :)

U nas jest to coś jakby lodówka samochodowa, która jest otwierana co chwilę, nie wmówisz mi że przy 30*C na zewnątrz nie ma to wpływu na próbkę.

Mam rodzinę na wschodzie Polski i u nich w mleczarni nie ma po prostu takich problemów jak próby, nie sterają się wcale, zwracają uwagę jedynie na antybiotyki, u nich też zawsze jest 10. Wuja raz sprawdzał jak wyjdzie jeśli wieczorem przed próbą wcale nie włączy zbiornika (miało jakieś 8 stopni), wyszło tak jak zawsze. Wnioskuje z tego że te badania u nich są tylko formalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Co ja ci będę wmawiał coś albo i nie, mówię jak jest u mnie, lato czy zima 10tys bakterii, a zdarzało się ze próba była brana w samo południe ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Co ja ci będę wmawiał coś albo i nie, mówię jak jest u mnie, lato czy zima 10tys bakterii, a zdarzało się ze próba była brana w samo południe :)

 

U mnie jest podobnie że non stop jest 10tys. bakterii. Najlepsze jaja były jak dla kierowca z mlekowity u wujaszka wszystkie próbki z mlekiem wypadły z samochodu i wujaszek musiał ręcznie krowy doić dla kierowcy żeby próbki napełnić ale miał za to w jednym miesiącu extra za darmo, a kierowca nie ma żadnej lodówki na próbki, tylko tackę na której te próbki ustawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

O bakteriach somatycznych jeszcze nie słyszałem ahehahehahehaheha


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Oczywiście chodzi o komórki ale potocznie nazywa się je bakteriami :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No między drobnoustrojami i komórkami somatycznymi to ogromna różnica. Drobnoustroje potocznie bakterie. Chociaż na drobnoustroje bakterie tylko się nie składają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Dokładnie komórką somatyczną są wszystkie komórki oprócz rozrodczych tak naprawdę. A co do tematu osm Łowicz za listopad 7 tys 3.50 białko tłuszcz 4.3 cena 94 grosze z VAT zal.pl


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Za listopad 2008, Firma BO-RO Wilary, 6tys litrów białko 3,15 tłuszcz 4,05 74gr+vat. Bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mleczarnia w Radzyminiu podlaskim dla kolegi za 25 000l , białko 3,5 tłuszcz 4,2 zapłaciła 87gr netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dzis dostałem fakturę Mlekowita oddział Lubawa odstawa 11 tys litrów tłuszcz 4,2 bialko3,3 no i najważniejsze cena całego zeta mi dali oczywiście brutto oj panowie jest kiepsko nawet bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak bym miał twojego zeta, to bym skakał z radości, akutualnie mam po 68 gr. , ale moja cierpliwość dobiega końca, ponieważ chyba zmieniam mleczarnie, w sąsiedniej wsi mają po 95 gr :D, a jest to dwa kilometry dalej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Polmlek Olsztyn, za listopad przy 6100litrach tłuszcz 4,5 białko 3,45 -0,87zł brutto

Mały wzrost ceny. Prawdopodobnie ma jeszcze wzrosnąć :rolleyes:


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Polmlek Olsztyn, za listopad przy 6100litrach tłuszcz 4,5 białko 3,45 -0,87zł brutto

Mały wzrost ceny. Prawdopodobnie ma jeszcze wzrosnąć :rolleyes:

Wzrost ceny? :D rozumiem że to był żart, chciaż jeśli prawda to nie chce wiedzieć po ile miałeś wcześniej :D

Spomlek od grudnia -5gr :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziś dostałem odcinek :| i wyszło po 0,6392 :| klasa Extra (coś nie mogę dobić do super extra :rolleyes: )

tłuszcz 4,52 białko 4,05

 

Powiedziałem do zlewniarki ze tanio a znajoma co stała obok powiedziała ciesz się bo ja mam po 53 gr .....

 

Zlewniarka była przed wczoraj w banku po kasę i jak brała do mówiła ze oj mało w tym roku a facetka co za nią stała w kolejce ze niech się cieszy ze w ogóle dostała bo ona od 4 miesięcy nie dostał nic. Mąż poszedł do pracy bo nie mieli za co żyć już.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj