Polecane posty

timasz    55

no brutto ja zawsze pisze brutto jak bym tyle dostal netto to tak bym nie plakal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

80gr powyzej 3000l dostalem ,Zorina Kutno woj.lodzkie i w dodatku dwie wyplaty mi wisza !!!!!masakra jak widze ceny u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na pocieszenie powiem ci ze nie tylko tobie wiszą z wypłatami. U mnie w okolicy tez od nich nie dostali.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

A ja słyszałem że jeszcze ma polecieć w dół normalnie masakra


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

tak właśnie mi mówił kierowca że w Piątnicy po tyle płacą . aż się zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Ja też się zdziwiłem że u was takie niskie ceny u nas to i na święta premię dają zawsze co roku na Boże Narodzenie dawali po 30 gr/l to by wyszło po 1,82zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ładnie.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
OSM Piątnica płaci po 1,52/litr z udziałem a bez wychodzi 1,42/litr przy dostawie ok 12000 litrów

 

jak to możliwe ??

dlaczego aż tyle płacą?

Czy piątnica produkuje tylko te super serki czy eksportuje czy co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Z tego co wiem większość idzie na rynek polski, a Piatnica zbiera w mojej okolicy wiem cos wiem na ten temat


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no i nie zawsze sprawdza się powiedzenie "duży może więcej". sprawnie zarządzany zakład , dobre produkty i surowiec, uznana marka i można płacić więcej niż pozostali .a u nas to jeszcze straszą obniżkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

no można płacić więcej, tylko aż tyle więcej? ;) chyba nie skłamie jak powiem ze większość 'przyzwoitych' mleczarni w PL za dostawy ok 10000-15000 litrów płaci około 1zł 1.10zł brutto, a tutaj 30 czy 40gr różnicy...prezes tej Piatnicy spokojnie mógłby obniżyć cenę do 1.20gr i nikt by mu nie odszedł.naprawdę aż się wierzyć nie chce że ostał się ktoś kto płaci stawki z początku roku...

 

bo to pewnie jest tak, że te mniej poradne(i uzależnione głównie od eksportu) mleczarnie cenę skupu musiały obniżyć aby nie paść, a za nimi cenę obniżyli inni-skoro tanieje to u wszystkich, po co przepłacać za surowiec


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Kubi a dlaczego mieli by obniżać cenę to jest spółdzielnia tak? to chyba lepiej oddać zysk chłopom niż wywalić na podatki ;)

a tak w ogóle jakby nasi prezesi i nasi spółdzielcy dogadali się trochę połączyli to też mielibyśmy lepszą cenę a nie sąsiednie mleczarnie a patrzą na siebie jak na wrogów najgorszych i dostawcy tak samo tylko sobie dogryzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer30    0
OSM Piątnica płaci po 1,52/litr z udziałem a bez wychodzi 1,42/litr przy dostawie ok 12000 litrów

to dobrze masz niektórzy za taka cene to muszą 2 litry mleka sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie po 90 gr Mlekovita Działdowo


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Nie wiem czy już ktoś tu pisał ale Hochland Wągrów podobno płaci (chyba jako jedyna mleczarnia w Polsce) 1,20 zl brutto. A u mnie w Polmleku Olsztyn dalej tyle samo nie cale 90 gr. normalnie zal. I jak tu można coś zainwestować w gospodarstwo jak tyle płacą. Naranie można zapomnieć o kupnie jakiś maszyn. No ale chyba kiedyś wreszcie podniosą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tu powinny być tylko ceny mleka. Jest kilka postów nie z ceno no ale o cenę chodzi. Ale o Polskim Rządzie to już przesada (post usunięty). Wracamy do cen.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Podobno OSM Piaski płaci teraz po 1,35zł/l, żeby nie było wcześniej też tak płacili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Nie wiem czy już ktoś tu pisał ale Hochland Wągrów podobno płaci (chyba jako jedyna mleczarnia w Polsce) 1,20 zl brutto. A u mnie w Polmleku Olsztyn dalej tyle samo nie cale 90 gr. normalnie zal. I jak tu można coś zainwestować w gospodarstwo jak tyle płacą. Naranie można zapomnieć o kupnie jakiś maszyn. No ale chyba kiedyś wreszcie podniosą cenę.

a już- uważaj że płacą. kumpel oddaje do Węgrowa i za październik 1.02 brutto. więc nie pisz na drugi raz jak nie wiesz dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Węgrów tak słodko nie płaci.... Przy dostawie nie całe 10 tyś (zabrakło kilka setek) wychodzi ok. 1 zł.

 

Ostrów maz. - przy sporo mniejszej dostawie znajomemu wyszło ok 70gr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Podobno OSM Piaski płaci teraz po 1,35zł/l, żeby nie było wcześniej też tak płacili :D

 

Cene taką w Piaskach ma ze 3-4 dostawców przy powyżej 42000 L/miesiąc i białku >3,5

 

ja przy 12-13 tys l i białko za I poł października 3,3 wyszło 1,11 zł a za II poł biłako 3,11 wyszło 1,09zł

 

Jeden z większych dostawców trzyma krowy tylko do końca roku kwotowego

 

Wcześniej ci dostawcy mieli większą cene ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
a już- uważaj że płacą. kumpel oddaje do Węgrowa i za październik 1.02 brutto. więc nie pisz na drugi raz jak nie wiesz dokładnie

no to dziwne bo facet ktory kupowal ode mnie jalowki to jest z Wągrowa i tam oddaje mleko i mowil ze teraz mu wyszlo nie cale 1,20 zl. moze tam placa wiecej za tluszcz tak samo jak w Polmleku wiec moze dlatego wiecej dostaje. razem ma 50 sztuk dojnych. wiem ze oporocz HF-ow to ten facet ma jeszcze bydlo rasy Charolais. nie sa to krowy typu mlecznego ale pewnie daja tluste mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Kiedy ostatnio widziałeś cennik Polmleku, ze piszesz, ze więcej płacą za tłuszcz? Polmlek więcej płaci za białko


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj