Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 październik 2008 - 14:42

Ceny mleka narzekacie że cena mleka spada a złotówka osłabła, ale na światowych rynkach i na polskim rynku cały czas mleko w proszku i masło z tygodnia na tydzień tanieje, więc niewesoło i brak widoków na lepsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 21:21
  •  

#322 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 14 październik 2008 - 14:46

Ceny mleka Dziś w Agrobiznesie mówili, że Niemcy,Włochy,Holandia i parę innych krajów przekroczyło kwoty mleczne i będą płaciły milionowe kary...Ale Polski w tym na szczęscie nie ma...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#323 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 październik 2008 - 14:49

Ceny mleka no tak ale jakie dopłaty są w tych krajach a jakie u nas, a ceny mleka mają i tak wyższe od naszych, do tego dużo innych form pomocowych, wiec dlaczego nie mieli by przekraczać kwot jeśli im sie i tak opłaci, bo za kilka lat zniosą kwoty i dopiero odżyją, niestety jak u nas cała kasa z ue poszła na za małe płyty gnojowe i 3 razy za duże zbiorniki na gnojowicę dla gospodarstw około 10cio krowich to któż by u nas był w stanie się rozwinąć żebyśmy przekroczyli kwotę krajową

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 październik 2008 - 18:42

Ceny mleka

75 groszy to nie wiem czy ty sie w kosztach mieścisz ostatnio czytałem jakieś prognozy że mleko może spaść nawet do 50gr co wy na to???!!!

na razie te 75 gr to mi się opłaci.ale tak ledwo.no jak spadnie do 50 gr to masę gospodarstw upadnie,a dużo znacznie zmniejszy hodowle krów.I wtedy mleko zacznie drożeć bo będzie go mało.kurde jak rok temu gadali o powiększanie hodowli bo mało mleka i mleko drogie było.a kurde teraz tych ludzi to bym rozszarpał własnymi rękami.ludzie tak zrobili i teraz w pierś się biją.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#325 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 październik 2008 - 19:21

Ceny mleka dokładnie jak podpisywałem kredyt w lipcu to ludzie przychodzili do banku jak tu się wycofać z kredytów na obory,

a co do tego drożenia jak nawet 1/3 mleka mniej będzie w Polsce to pewnie i tak będzie jak ze świniami niestety :o

#326 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 październik 2008 - 19:31

Ceny mleka

tł 4.14, białko 3.3 dostawa mizerna bo tylko 6000l cena 1.08 zł za litr, mlekpol grajewo

to i tak dobrze rozmawiałem z sąsiadem to za dostawę powyżej 20tys dostał po 1.03.

#327 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2008 - 22:44

Ceny mleka

na razie te 75 gr to mi się opłaci.ale tak ledwo.no jak spadnie do 50 gr to masę gospodarstw upadnie,a dużo znacznie zmniejszy hodowle krów.I wtedy mleko zacznie drożeć bo będzie go mało.kurde jak rok temu gadali o powiększanie hodowli bo mało mleka i mleko drogie było.a kurde teraz tych ludzi to bym rozszarpał własnymi rękami.ludzie tak zrobili i teraz w pierś się biją.

nie tyle co mleka jest więcej (bo kwota krajowa nie została przekroczona) a nie ma już rynku zbytu. w tamtym roku sporo mleka szło za granice a teraz już im sie ne opłaca od nas brać :o

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#328 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 15 październik 2008 - 18:31

Ceny mleka złotówka strasznie podrożała i nie opłaci im się.ale czytałem ze w Wielkiej Brytanii mają za mało mleka tylko stwierdzili również że polskie mleko jest za drogie.i w taki oto sposób dążą do upadku gospodarstw nastawionych na produkcję mleka.inaczej tego nazwać nie mogę.na tym kryzysie gospodarczym to najbardziej coś tak czuje dostaniemy my rolnicy.
Zapraszam na swój profil

#329 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 październik 2008 - 19:52

Ceny mleka taa a o tych protestach to czytałem w tygodniku rolniczym że niby mamy sobie sami zadbać lepiej o promocję spożycia mleka, a jakoś w kraju wszyscy są przeciwko temu, to co w tvn był za artykuł, o mleku w szkołach brudnym i ze szkłem i cała masa artykułów na necie że niby to mleko bardziej szkodzi niż pomaga bo jakby było takie dobre to zaraz po urodzeniu nie przestawalibyśmy spożywać,cóż komuś w tym kraju bardzo ale to bardzo zależy żeby zniszczyć całe polskie rolnictwo

#330 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 październik 2008 - 20:25

Ceny mleka zniszczyć rolnictwo = zniszczyć kraj (taka jest prawda) każdy musi jeść żeby zyć

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 15 październik 2008 - 21:43

Ceny mleka

taa a o tych protestach to czytałem w tygodniku rolniczym że niby mamy sobie sami zadbać lepiej o promocję spożycia mleka, a jakoś w kraju wszyscy są przeciwko temu, to co w tvn był za artykuł, o mleku w szkołach brudnym i ze szkłem i cała masa artykułów na necie że niby to mleko bardziej szkodzi niż pomaga bo jakby było takie dobre to zaraz po urodzeniu nie przestawalibyśmy spożywać,cóż komuś w tym kraju bardzo ale to bardzo zależy żeby zniszczyć całe polskie rolnictwo

To ci miastowi kurde dziennikarze zazdroszczą rolnikom że dopłaty mają i że niby taki majątek z tego mamy. Niestety żyjemy w czasach gdy z rolnikiem nikt się nie liczy. A co do mleka to za tą sytuację odpowiada państwo. Nie zapanowali nad siłą złotówki. Teraz kurde mleczarnie na próżno szukają rynku zbytu. Prezes mleczarni rypińskiej nawet w gazecie dał oświadczenie żeby się trzymać w chwili kryzysu. Szczerze mówiąc współczuję facetowi. Taka duża produkcja a tu rynku zbytu znaleźć nie można. I z drugiej strony nie dziwię się że słabo płaci bo przychody mleczarni też są małe. Tylko ciekawe jaki interes ma państwo polskie w tym niszczeniu polskiego rolnictwa. Z chin będą sprowadzać czy co...
Zapraszam na swój profil

#332 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 16 październik 2008 - 11:46

Ceny mleka najnowsza faktura głosi iż za litr mleka dostałem 1zl normalnie bogaty jestem niesamowicie hehehe odstawa 11300 litrów

#333 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 październik 2008 - 12:42

Ceny mleka to się ciesz bo ja dostałe po 70 gr ale teraz mam mało mleka i przeszło mi w extra a nie w super extra ;)

bullet_black.png

#334 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 16 październik 2008 - 14:33

Ceny mleka a z czego ja niby mam sie cieszyc powiedz mi prosze ;) ratuje mnie tylko to ze nie mam kredytow (mam ale male moze razem z 30 tysi ) i co jakis czas sprzedaje 3 byki na raz a tak mam do zaplaty w tym miesiacu 3 tysie za pasze 2100 zl czesnego za studia 1000 zl za prad juz nie wspominam o paliwie czesciach zamiennych ubezpieczeniach itp no za internet i satke tez wypadalo by zaplacic

#335 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:24

Ceny mleka no jak ja bym miał 1 zł za litr to bym był happy.tylko ja teraz mało mleka mam to o takich płacach mogę zapomnieć.no jak się kupuje jakieś dodatkowe pasze to zawsze kasa prędko idzie. To jest kurde najlepsze.zboża tanie jak cholera a pasze jakie były drogie takie są. I jeszcze do tego te zapomogi suszone to żeby dostać to taka biurokracja...powoli tracę cierpliwość. Kurde zapomoga ma być a jak ją dostane to pewnie w przyszłym roku.
Zapraszam na swój profil

#336 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:42

Ceny mleka Tłuszcz 4,2 białko 3,49 cena 1,09zł. Mleczarnia Grajewo

#337 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:48

Ceny mleka @kat, ile litrów miałeś w miesiącu?
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#338 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:56

Ceny mleka 5,3tyś. Niewiele.. ;) .

#339 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 16 październik 2008 - 19:15

Ceny mleka Ale cena dosyć dobra ;) A u mnie z tym gorzej
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 16 październik 2008 - 20:16

Ceny mleka Kat masz super cene a ja mam tez malo mleka tak zwykle po 15 tysi bylo no ale co zrobic normalnie ta sytuacja na rynku mleka jest bardzo kiepska a maja jeszcze obnizyc ceny wiem to z pewnego zrodla jak cos to zajme sie handlem maszynami rolniczymi i juz bo co nie bede biedy klepal teraz to jest juz wegetacja