Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2861 Share ciekawa

ciekawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 20:17

Ceny mleka czy ktoś wie jak obecnie płaci Łuków za mleko i w jakiej kondycji jest ta mleczarnia w ogólę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 18:05
  •  

#2862 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 17 listopad 2012 - 20:27

Ceny mleka @ciekawa, Łuków cenę podwyższył, a jak u nich z kondycją to nie wiem, bo to ciekawa rzecz :D

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#2863 Share Danielson89

Danielson89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 07:09

Ceny mleka mlekovita oddział biała podlaska b 3.3 t 4.4 6000l 1.25+vat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2864 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 17:13

Ceny mleka OSM Sierpc ponad 8 tyś /l ,białko 3,36 , tłuszcz 4,48 -1,37 brutto ,plus 12 gr premii do każdego litra mleka za miesiąc październik ,czyli w sumie 1,49 brutto

#2865 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 20 listopad 2012 - 19:00

Ceny mleka Meg jeśli tak wam płacą to tylko pozazdrościć ;)

#2866 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:32

Ceny mleka Nie narzekam ,ale ta premia mogłaby częściej być ;)

#2867 Share ciekawa

ciekawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:03

Ceny mleka jestem bardzo ciekawa kondycji Łukowa, ponieważ jeżdzą z tej mnleczarni w mojej okolicy i namawiają do przejścia z mlekiem do nich
a mie mogę znaleźć w internecie żadnych informacji o tej spółdzielni. A boję się iśc w ciemno, wiec jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek info o Łukowie to byłabym wdzięczna :)

#2868 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:12

Ceny mleka A do tej pory gdzie sprzedajesz mleko?

#2869 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 21 listopad 2012 - 01:05

Ceny mleka @ciekawa, z punktu widzenia rolnika sytuacja powinna być dobra, a czy jest naprawdę taka, to nie wiem. Płatności są terminowe. Zakład w ostatnich latach się rozwija. Budowane są nowe linie produkcyjne (praktycznie tylko do masła i niedawno powstała linia do produkcji sera żółtego, dlatego szukają nowych dostawców), kupowane są nowe autocysterny. Istnieje możliwość negocjacji cen przy większych ilościach dostarczanego mleka. Stronę internetową mleczarnia posiada, ale nie ma tam za wiele informacji i tej strony chyba dawno nie aktualizował.

Edytowany przez sebekwolkasos, 21 listopad 2012 - 01:14.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#2870 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 12:21

Ceny mleka to może ja coś podpowiem na temat łukowa, napisze krótko - to prywatna banda złodzieiiiii!, odstawiałem tam mleko odkad pamiętam ale na szczęście mam to już za sobą-zmieniłem odbiorcę, najbardziej denerwujace było to, że oni płacili ile chcieli, nie patrzyli na żaden cennik, miałem te same ilości mleka o identycznych parametrach a dostawałem nawet do 30 gr na litrze mniej od innych osób, (wiem bo widziałem faktury), jedyne co u nich było ok to to, że wyniki były zawsze w klasie ekstra, (czy się pilnowało czy nie), oczywiście do czasu kiedy nie złożyłem wymówienia, wtedy się zaczeło, zarówno bakterie jak i komórki nie z tej ziemi, napisze jeszcze coś ciekawego, gdy kierowca pobrał mleko na wykonanie prób ja z resztek, które zostały w zbiorniku wykonałem na własną rękę badania w certfikowanym labolatorium, oczywiście wyniki z mleczarni były kilka razy wyższe od mojej próby na którą miałem dokument, no ale oni mówili wtedy, że to było inne mleko, ostatecznie po wielu kłutniach na sam koniec 3 miesiąca od złożenia wymówienia zaoferowali śmieszną 5-cio groszową podwyższkę, olałem ich i jestem bardzo zadowolony, także nikomu nie radze tam przechodzić!.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2871 Share ciekawa

ciekawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:34

Ceny mleka dziekuję za cenne informacje, a jak można wiedzieć do kąd uciekłeś??
a ja znam dostawce w naszym terenie, któremu Łuków dobrze płaci za mleko parametry też nie zle, płatności terminowe... ale jestem ciekawa innych opini bo nie do końca wieżę sąsiadom ;)
ja mleko dostarczam do Jabłonny Lackiej,w sumie nie narzekam, ale przeszłabym w lepsze warunki :)
czekam na więcej komentarzy na temat Łukowa ...

Błędy ortograficzne !!!!!

Edytowany przez MAT912, 21 listopad 2012 - 19:41.

#2872 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 21:15

Ceny mleka spotkałem się ostatnio z opinią na zebraniu,szkoleniu że ponoć w mlekpolu mamy w umowie małym druczkiem kare 30 000 zl tylko nie zrozumiałem za co dokładnie ale coś związanego z przenosinami do innej mleczarni wiece coś o tym ?

#2873 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 23:23

Ceny mleka @subiektywny, jaką ilość mleka miesięcznie do Łukowa odstawiałeś? Ogólnie rzecz ujmując, ich postępowanie nie było fair. Jeśli mogę spytać, czy jeszcze inne problemy z łukowskim zakładem miałeś?

#2874 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 08:04

Ceny mleka

@subiektywny, jaką ilość mleka miesięcznie do Łukowa odstawiałeś? Ogólnie rzecz ujmując, ich postępowanie nie było fair. Jeśli mogę spytać, czy jeszcze inne problemy z łukowskim zakładem miałeś?

mam kilkanaście krów także maksymalnie odstawiałem do 10.000 l miesięcznie, co do problemów z łukowskim zakładem to co może być bardziej wkur.... niż to że dostajesz nawet do 30 gr taniej na litrze od znajomego prezeski albo osoby która zasiada w radzie, zresztą tak czy siak to płacili zawsze mniej od okolicznych spółdzielni (Garwolin, Radzyń, Ryki a nawet Michów), mało tego jak mleko drożało to oni podnosili ze dwa miesiace później jak wszystkie skupy dookoła, jak taniało to zawsze byli pierwsi, odstawiałem przykładowo cały miesiąc mleko licząc, że cena bedzie taka jak w poprzednim miesiącu po czym jak przychodziła faktura dowiadywałem się że mam taniej liczone, w tym prywatnym zakładzie nikt nikogo nie informował o zmianie ceny, płacili jak chcieli, prawdą też jest to, że bardzo dużym dostawcom płacili bardzo dobrze ale to wszystko było robione po cichu a tak chyba nie powinno być!

#2875 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 09:55

Ceny mleka w większości mleczarni tak jest tylko ten co ma więcej po znajomości nie chwali się tym.

#2876 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 10:46

Ceny mleka W Siedlcach do tej pory nikt nie ponformował dostawców ile najwięksi członkowie rady sobie ustalili. Faktura w kopercie i cicho.

#2877 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 10:51

Ceny mleka to się fachowo nazywa indywidualna negocjacja ceny.:)

#2878 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 16:25

Ceny mleka W mleczarni do której oddaję największy dostawca też miał indywidualną negocjację ceny, po zmianie rady krótka piłka albo tak jak wszyscy albo wypad :E

#2879 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 10:59

Ceny mleka i to mi sie podoba kazdy chce sprawiedliwej zapłaty zaraz sie zacznie gadanie ze wiekszy dostawca bo to bo tamto a jak o równe dopłaty bezpośrednie to obszarnicy też by chcieli sprawiedliwego podziału zrównania na poziomie UE od innych wymagają a sami kadzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2880 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 26 listopad 2012 - 13:31

Ceny mleka Odstawiałem mleko do łukowa do 2008 roku . Od tamtego czasu kiedy z nimi się rozwiązałem jestem szczęśliwszy i bogatszy i co przede wszystkim spokojniejszy że mnie nikt nie robi w bambuko . Cena nigdy nie znana do odbioru faktury , śmieszne progi ilościowe jak zabraknie kilka litrów cena 10 15 gr w dół , [ często brakowało z powodu kierowcy który ukręcił jednemu dostawcy a proponował dopisać drugiemu za oczywiste ... ] jak gdzieś krzykneli o obnirzkach w łukowie d ... bolało ! Od 02 2008 odstawiam do Ryk . Aktualna cena za październik powyżej 12000 tys l bi 3,7 tł 5 1,49 netto . Polecam .