Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 06:39

Ceny mleka W moich okolicach bywają takie stawki. Niestety wraz z niską ceną idzie niska jakość ściętej kiszonki:/
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 05:45
  •  

#2702 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 20:01

Ceny mleka Czy nie uważacie, że Mlekpol już zaczyna trochę przesadzać ? Jak nie płyty betonowe przed drzwiami do odbioru mleka, to jeszcze mogą parę razy w miesiącu próbki mleka brać...

#2703 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 20:13

Ceny mleka nie przesadzają ... ja bym wolał mieć probę z każdego odbioru wtedy dokladnie wiem co mam w oborze .... a tak w ciemno np przez 2 tygodnie robisz i jesli sie nie uda to moze byc caly miesiac zly a tak możliwe ze tylko 1-2 odstawy to było by lepsze rozwiązanie ....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2704 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 sierpień 2012 - 20:34

Ceny mleka Zwykle jeśli biorą po kilka razy w miesiącu próby to oznacza, że czegoś (kogoś) szukają. U nas jak ostatnio tak zrobili (w tamtym roku chyba) to mieli problem z somatyką tzn. w do prób wszystko pięknie a po próbach wychodzi, że cała cysterna jest w pozaklasowym inny raz to jak u kilku rolników mleko się granulowało (powodem były witaminy przeciw somatyce które te osoby zaczęły dawać). A co do płyt betonowych przed mleczarnią to już dawno ten wymóg był (było to warunkiem przyjęcia do spółdzielni kilkanaście lat temu gdy przechodziliśmy z Prostek do Grajewa).

#2705 Share czarna132

czarna132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 14:24

Ceny mleka witam,a jak tam u was z cenami mleka na podlasiu z mlekpola,u mnie lipiec:ok.9.000litrów,tłuszcz4,białko 3,9,klasa extra cały czas,a za mleko 1,05zł,co za licho11 gr mniej jak miesiąc temu?

#2706 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 14:54

Ceny mleka Skup w Korczewie 4500l, bez parametrów, 1,08 zł za litr do zapłacenia. Obniżka o jakieś 4 grosze w stosunku do miesiąca poprzedniego.

#2707 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:46

Ceny mleka Witam wiem że to nie za bardzo w temacie ale mamy problem z polmlekiem. Oddajemy tam mleko mimo że cena taka słaba bo coś około 98 gr przy około 11 tysiach mieśięcznie no ale wypłacali bez opóźnień i było ok. Około 3 dni temu przyjechali z mleczarni osobiście pobrać próbę mleka i wody bo ponoć w mleku jakieś substancje hamujące wykryli że niby chlor albo coś innego no ale próba wyszła że wszystko jest w porządku. A dziś przysłali nam pismo że w mleku wykryli antybiotyk a co najciekawsze ostatnio krowę mieliśmy leczoną pod koniec maja a oni nam teraz antybiotyk wykryli no dosłownie sobie kpią. U wujka taka sama sytuacja z tym że mu początkowo ta próba na środki hamujące wyszła kiepsko i 2 dni mu nie odbierali mleka. Może ktoś wie co sie stało z tą mleczarnią i co oni kombinują. Wmawiają że oddaliśmy mleko z antybiotykiem i jeszcze karami straszą .
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#2708 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:48

Ceny mleka

nie przesadzają ... ja bym wolał mieć probę z każdego odbioru wtedy dokladnie wiem co mam w oborze .... a tak w ciemno np przez 2 tygodnie robisz i jesli sie nie uda to moze byc caly miesiac zly a tak możliwe ze tylko 1-2 odstawy to było by lepsze rozwiązanie ....

To czemu nie wejdziesz pod kontrolę ? Wtedy będziesz wiedział wszystko o każdej krowie...

#2709 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:04

Ceny mleka jestem pod kontrolą pfhbipm raz w miesiącu są badania ... ale moim zdaniem mogłyby być np co 2 tygodnie .... wiesz że u krów miesiąc to duża róznica ... w kilka dnie może być spora zmiana a co tam w miesiąc .... u nas cena mlekpol bydgoszcz koło 1.30 brutto nie pamietam dokladnie parametry tluszcz cos kolo 4-4.4 bialko 3.1-3.2 <9.5k ilosc klasa ekstra tylko nie pamietam czy to po pobraniu udziałow czy bez

#2710 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 25 sierpień 2012 - 14:48

Ceny mleka u mnie biora teraz próbę co drugi dzień z mleczarni bo na całej trasie koło 20gospodarzy klasa nie przeszła u mnie też badania mam z pfhbipm a z mlekpolu wychodzą inne a te płyty to całkiem ja pisałem pismo do dyrektora mlekpolu by przedłuzył mi termin do końca września i przedłużył już kupiłem płyty cementowe jomby tzw. i po malu bedzie trzeba całe podwórko wykładac a u mnie ogólnie za mleko wychodzi 1.23 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 25 sierpień 2012 - 20:57

Ceny mleka Odnoszę wrażenie, że wielu dostawców mleka do ZPM Bydgoszcz (mlekpol ) niebawem zrezygnuje z chowu krów lub odejdzie do innych odbiorców tylko na skutek jakiegoś szalonego gnębienia no nie wiem jak to określić, ale dzieje się źle.
Jest już ofiara tego " mobingu" . Po prostu hodowca nie wytrzymał psychicznie i pożegnał się z tym światem......
kto sieje ten zbiera....

#2712 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:58

Ceny mleka nie mieszkam zbyt daleko od bydgoszczy i nie chce mi się wierzyć że ludzie siedzą w takiej mleczarni. Nie ma miesiąca żeby nie przyjechał jakiś przedstawiciel który namawia do przejścia. Mleczarnie szukają mleka i u nas wiedzą o tym że jedno dziwne zagranie i dostawcy odchodzą. Nie wyobrażam sobie żeby mleko miało nie przejść jak i tak jest na granicy opłacalności. Jak ktoś na ocenę to ma wyniki od każdej krowy i to co przyjdzie w mleczarni musi się w tym zgadzać. Ludzie dajcie wypowiedzenia i zobaczycie że cyrk się skończy a kierownik skupu sam przyjedzie żeby nie odchodzić.

#2713 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 15:33

Ceny mleka Sudowia sierpień 95gr na rękę.białko3.0 11 tys litrów to rozbój w biały dzień z ta ceną.i weż tu i myśl przyszłościowo.Mam jeszcze pytanie do innych dostawców z SUDOWIA czy u was też wychodzi tak niskie białko?????? ja daje cały czas granule i ledwo co 3.0 białka wyciągam???

#2714 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 05 wrzesień 2012 - 17:49

Ceny mleka zrob badanie gdzie indziej wtedy bedziesz wiedzial :) a najlepiej wejdz pod ocene wtedy bedziesz miał parametry mleka od kazdej krowy. a jezeli białko w stadzie masz faktycznie niskie do krowy mają niedobór energii. Napisz w temacie zywienie bydła mlecznego tam powiedzą ci co zrobić B)

a kjezeli chodzi o cene mleka to nikogo nie rozpieszczają. <_< oby to sie skonczyło bo moze byc nieciekawie <_<

#2715 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta... muzyka... dobra książka... ale co najważniejsze własne gospodarstwo ;)

Napisany 06 wrzesień 2012 - 22:56

Ceny mleka Witam. Problem z takimi cenami mleka jest taki, że nie mamy silnych kół rolniczych, związków dostawców... Oczywiście mamy swój m.in. Związek Polskich Przetwórców Mleka, ale kto z członków będzie się przejmował niejakim Kowalskim jak musi ogarnąć wszystkich... To powinny być takie małe kółka, a przedstawiciel powinien być w zarządzie spółdzielni mleczarskiej... Jednak jak dobrze Pawelol111 napisał, wolimy każdy do siebie... w sumie to nie nasza wina, "trochę" doświadczyliśmy krzywd od innych...
a mleko w Konojadach, Kujawsko - pomorskie 1,05 :( jak gdzieś parametry znajdę dokładniejsze to napisze.

#2716 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 wrzesień 2012 - 11:06

Ceny mleka Mlekovita Wysokie Mazowieckie +0,05 zł za litr, ze wzgledu na kampanie kukurydzianą ;) czyli jakies 1,37 zł brutto za 20 tys.

#2717 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 18:34

Ceny mleka tak mlekovita premia kukurydziana 0,05 zł/litr za wrzesien:)

#2718 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:39

Ceny mleka heh, na folie na przykrycie pryzmy z QQ bedzie ^^

#2719 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 15:34

Ceny mleka A w Łowiczu natomiast Rada Nadzorcza dała bonusa na folię na kukurydzę chyba sobie ,zabierając od każdego litra następne 5 gr.I tak skupując dziennie ok.1mln300tys litrów dziennie trzepią 65 tys PLN,co w skali miesiąca daje prawie 2 miliony.Wcześniej rąbnęli 20 gr -więc dodatkowe 8 milionów.Amber Gold kosił zamożnych ,co chcieli szybko podwoić zyski dlatego o tym się mówi głośno ,a to dotyczy tylko chłopków ,których można w tym kraju wyżymać jak '"ścierę"..Pozdrawiam

Edytowany przez renatakw, 09 wrzesień 2012 - 15:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share millk

millk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 22:00

Ceny mleka W Rypinie jak chcą mieć kasę to rąbią na parametrach, a głupie chłopki niech zasuwają byle kasa była , bo oni zawsze muszą się modernizować, wiadomo za czyje pieniądze