Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2601 Share Rycho80

Rycho80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 08:23

Ceny mleka

koledzy jak wam płacą za mleko Mlekovita lubawa?

litrów 5600 białko 3,1 tłuszcz 4,0 wyszło po1,17 średnio

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 13:15
  •  

#2602 Share szlachcic

szlachcic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 19:45

Ceny mleka mlekpol cena w dół na ilościówce od lipca coraz bardziej mniej opłacalna produkcja chyba trzeba iść na ryby

#2603 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:38

Ceny mleka nawiąże do postu kolegi spokokoko podaj przykład Polskiego ciągnika ? wiem że to temat o cenie mleka ale gospodarstwo to naczynie połączone więc wybaczcie ale muszę .Kupiłem maszyny z programu mleczarstwo PROW 2013 ,3 lata się namyślałem czy wydołam finansowo dlaczego "poprzednie tak zwane dołki mleczne skutecznie mnie zniechęcały " . Złożyłem dokumenty w ostatnim rozdaniu .i znów dołek ale trudno .Podziwiam hodowców mleczarzy którzy kupując maszyny założyli cenę 1,50 za litr i gdy by nawet ta cena się utrzymała nie zakładali że koszty produkcji wzrosną i będzie ona nie adekwatna do poniesionych kosztów .Wybierając maszyny ostatecznie a wyszło całkiem co innego niż złożone do ARiMR oferty mam takie doświadczenie ,jakość materiałów użytych do produkcji maszyn przez firmy "polskie " tragedia . Niestety kupiłem "polski " pług ,śmieją się ze mnie sąsiedzi że lemiesze w nim są z chlapaczy od czołgu bo jak go opuszczam na ziemie to się podginają do góry .
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2604 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 10:26

Ceny mleka mam kilka nowych maszyn. I polskie i zachodnie. Oczywiście w kredyt. Zachodnie są ok, ale jak już spłace polskie maszyny to posmaruje smalcem i wyrzuce w krzaki. Może psy zjedzą. Widze że wszędzie ceny za mleko takie sobie. Ja brałem maszyny jak za mleko było 80gr więc już wtedy twierdziłęm że gorzej być nie może :)

#2605 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 10:37

Ceny mleka Z polskimi maszynami jest taki problem że fabryka robi coś na "wabia"-dosyć solidnie żeby złapać paru klientów którzy rozreklamują sprzęt a potem (jak wypali) idą na żywioł byle jak z byle czego...Co ciekawe te same maszyny produkowane na eksport potrafią zrobić o wiele lepiej-pamiętam jak kiedyś poczytałem na jakimś niemieckim forum zachwyty nad...jakością lakierowania w pługach UG-najśmieszniejsze że ja akurat taki pług mam i to co w nim najgorsze to jakość lakieru-makabra po prostu.Ja raczej też juz polskich maszyn kupowac nie będę-ostatnio kupowałem zgrabiarkę i kosiarkę i jak zobaczyłem wykonanie polskich to chęć na ich zakup przeszła mi jak ręką odjął :D .

#2606 Share szlachcic

szlachcic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 11:42

Ceny mleka ma ktoś z was nowy cennik mlekpolu

#2607 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 21:07

Ceny mleka garwolin bedzie zmiana w doł plus wewnętrzne obwarowania co do jakosci -potrącenia

#2608 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 07:22

Ceny mleka A konkretniej jeśli chodzi o cennik?

#2609 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 07:30

Ceny mleka

nawiąże do postu kolegi spokokoko podaj przykład Polskiego ciągnika ? wiem że to temat o cenie mleka ale gospodarstwo to naczynie połączone więc wybaczcie ale muszę .Kupiłem maszyny z programu mleczarstwo PROW 2013 ,3 lata się namyślałem czy wydołam finansowo dlaczego "poprzednie tak zwane dołki mleczne skutecznie mnie zniechęcały " . Złożyłem dokumenty w ostatnim rozdaniu .i znów dołek ale trudno .Podziwiam hodowców mleczarzy którzy kupując maszyny założyli cenę 1,50 za litr i gdy by nawet ta cena się utrzymała nie zakładali że koszty produkcji wzrosną i będzie ona nie adekwatna do poniesionych kosztów .Wybierając maszyny ostatecznie a wyszło całkiem co innego niż złożone do ARiMR oferty mam takie doświadczenie ,jakość materiałów użytych do produkcji maszyn przez firmy "polskie " tragedia . Niestety kupiłem "polski " pług ,śmieją się ze mnie sąsiedzi że lemiesze w nim są z chlapaczy od czołgu bo jak go opuszczam na ziemie to się podginają do góry .

ale ja nie mówiłem ze polskie ciagniki są cacy tylko ze jak by polski rolnik wspierał przemysł w kraju poprzez np kupowanie maszyn a konsument by wybierał rodzime produktynp,mleko i przetwory to moim zdaniem wyszło by to nam na dobre

Edytowany przez spokokoko, 22 czerwiec 2012 - 07:32.

#2610 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 08:47

Ceny mleka ja mleko odaje dola prezydenta siemiatycze i placi mi po 1,40zł/l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2611 Share simii89

simii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 18:49

Ceny mleka Za maj wyszło mi 1,40zł/l brutto, przy ilości 9622l i zawartości białka 3,3%; tłuszczu 4,3%.
OSM Włoszczowa

#2612 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:01

Ceny mleka Myślałem, że nikt nie jest w stanie pokonać " twórczego " myślenia eurobiurokratów z Brukseli, a tu proszę niespodzianka!!!!! Treść uchwały Rady Nadzorczej jednej z największych spółdzielni mleczarskich z 23 maja tego roku to kilka stron gróźb i kar dla dostawców mleka. PO CO ?
kto sieje ten zbiera....

#2613 Share millk

millk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:07

Ceny mleka Rotr Rypin za maj ok 12tys litrów cena 1.01 zł netto białko 3.08 tłuszcz 3. 97

Edytowany przez millk, 22 czerwiec 2012 - 21:12.

#2614 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:09

Ceny mleka brutto czy netto?

#2615 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 23:30

Ceny mleka spokokoko "żeby polski rolnik wspierał polski przemysł " to polski przemysł musiał by zacząć wspierać "polski rolnik " ,to tak jak byś cytował Nikosia Dyzmę " bo każdy polak ma polski organizm " .Wystarczy mi doświadczenie z dilerem który mi sprzęt sprzedał " do bramy dalej się nie znamy " ,i inni "polscy biznesmeni ??? " którzy tylko czekają aby cię kiwnąć . Czy kiedyś ktoś sprzedał Wam coś taniej bo euro spadło ? raczej szybko to działa jeśli przyjdzie mi coś sprzedać .Zadałem raz takiemu pytanie ,jak będziesz mnie wciąż okradał i ja padnę to z czego będziesz żył ??? .
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

#2616 Share szlachcic

szlachcic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 06:18

Ceny mleka

Myślałem, że nikt nie jest w stanie pokonać " twórczego " myślenia eurobiurokratów z Brukseli, a tu proszę niespodzianka!!!!! Treść uchwały Rady Nadzorczej jednej z największych spółdzielni mleczarskich z 23 maja tego roku to kilka stron gróźb i kar dla dostawców mleka. PO CO ?

a co tam uchwaliła ta rada nadzorcza i jakie są to grożby

#2617 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 06:28

Ceny mleka Podaj maila to Ci prześlę-ale jest faktycznie tak jak pisze @Siewca-ja już czasami zastanawiam się nad znaczeniem słowa spółdzielnia :D .

#2618 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 08:02

Ceny mleka

spokokoko "żeby polski rolnik wspierał polski przemysł " to polski przemysł musiał by zacząć wspierać "polski rolnik " ,to tak jak byś cytował Nikosia Dyzmę " bo każdy polak ma polski organizm " .Wystarczy mi doświadczenie z dilerem który mi sprzęt sprzedał " do bramy dalej się nie znamy " ,i inni "polscy biznesmeni ??? " którzy tylko czekają aby cię kiwnąć . Czy kiedyś ktoś sprzedał Wam coś taniej bo euro spadło ? raczej szybko to działa jeśli przyjdzie mi coś sprzedać .Zadałem raz takiemu pytanie ,jak będziesz mnie wciąż okradał i ja padnę to z czego będziesz żył ??? .

tak źle i tak niedobrze . co do cen tomój sasiad w lacpolu za maj dostał za drugą połowe miesiaca po 87gr za litr przy odstawie dokładnie nie pamietam ale cos koło 2tyś/l

Edytowany przez spokokoko, 23 czerwiec 2012 - 08:03.

#2619 Share szlachcic

szlachcic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 09:06

Ceny mleka

Podaj maila to Ci prześlę-ale jest faktycznie tak jak pisze @Siewca-ja już czasami zastanawiam się nad znaczeniem słowa spółdzielnia :D .

aipgorscy@wp.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2620 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 15:56

Ceny mleka o jakiej spółdzielni mówicie {siewca}... chyba nie mlekpol ?