Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:32

Ceny mleka A co to za listy T i M?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 13:51
  •  

#2482 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 maj 2012 - 16:34

Ceny mleka

ROTR Rypin 10 200 litrów, białko 3.06 , tł. 3.95 1.05 zł za litr , a w mediach szumi prezes o średniej za kwiecień 1.21zł za litr

Coś mi ciężko wierzyć w to co napisałeś. U mnie odstawa jest 3-4krotnie niższa i cena poniżej 1zł nie spadła...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2483 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 17 maj 2012 - 16:48

Ceny mleka OSM Łowicz oddział Kutno ilość 5000l białko średnio 3.02% tłuszcz 3.98 %cena brutto 1.18zl powiem tak bez komentarza nie mam obory pod ocena parametry z kosmosu w porównaniu z poprzednim miesiącem ,nie wspomnę o skaczących wynikach somatycznych :)ale coz jak to inni wspomnieli ot to cały Łowicz rąbie na parametrach i tyle jak to powiedzieli moi znajomi.:)nieliczni maja przyzwoite wyniki ale większość nie wierzy w to co widzi na fakturach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2484 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 17 maj 2012 - 17:43

Ceny mleka

az dziwne ze masz tak niski tłuszcz od tych NRFów i pewnie mleczarnia placi za białko ze w białku jest tak roznica z probnym udojem

Mleczarnia płaci za białko a NRF u mnie przeciętnie daje 29,5kg mleka. Mam niski udział włókna w dawce i wysoki węglowodanów.
antyfan AF

#2485 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 maj 2012 - 18:02

Ceny mleka za kwiecien 1.19zł brutto białko 2.70 tłuszcz 3.40 przy 6000 litrów Radzyń Podlaski

#2486 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 18 maj 2012 - 10:11

Ceny mleka @rafffffff powiem tak nawet jakbys miał pod kontrola to parametry by sie nigdy nie zgodziły i jak jeszcze zorina była to prezes mówił ze nie podlegaja reklamacji i tak jaku mnie to zdecydowanie lepiej jest teraz w łowiczu a juz zupelnie lepiej z badaniami odkad robia je w laboratorium w łowiczu a nie w kutnie mielismy takie skoki bakteri i somatycznych ze szok a od roku jak przeniesli to laboratorium to bakterie 5 nie przekraczaja somatyka to roznie ale skokow nie ma bo odbieraja co dziennie wiec mam dwie proby z rzedu i roznice to sa naprawde minimalne a czasami somatyke ciezko wychwycic rok temu mielismy tak ze 4 sztuki miały od 1mln do 2,6mln rekordzistka a na plytce zero objawow i na cedzidle tez i zbadalismy od wszystkich i jedna wyleczylismy jak juz zazcelismy badac poszczegolne cwiartki a reszta niestety juz do konca laktacji musiala tak doic ale po wycieleniu teraz 200 nie przekraczaja takze badania wszelkiego rodzaju sa za darmo wiec warto sobie czasem stado przebadac .A parametry tez naprawde narzekac nie moge bo sa stabilne roznice sa setnych raz w ta raz w ta tak ze praktycznie nie powoduja zmiany ceny i byc moze to jest tak ze poprostu wiekszym dostawcom trzymaja parametry zeby byli zadowoleni a na mniejszych sobie odbijaja ale to juz mozemy dyskusje przenies do tematu o OSM Łowicz .Pozdrawiam :) Jedyne co mnie denerwuje to te 3% na udział i tak naprawde nie wiadomo kiedy przestana pobierac bo jest juz okolo 30 tys

#2487 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 18 maj 2012 - 11:09

Ceny mleka

OSM Łowicz oddział Kutno ilość 5000l białko średnio 3.02% tłuszcz 3.98 %cena brutto 1.18zl powiem tak bez komentarza nie mam obory pod ocena parametry z kosmosu w porównaniu z poprzednim miesiącem ,nie wspomnę o skaczących wynikach somatycznych :)ale coz jak to inni wspomnieli ot to cały Łowicz rąbie na parametrach i tyle jak to powiedzieli moi znajomi.:)nieliczni maja przyzwoite wyniki ale większość nie wierzy w to co widzi na fakturach.

jak wypasasz to i parametry się zmieniają..somatyka również

osm w małopolsce ;) ilość ok 7000l tłuszcz 4%, białka nie podają za kwiecień cena 1.28,- brutto. ale za maj już obniżki pójdą..

Edytowany przez marzencia, 18 maj 2012 - 11:12.

#2488 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 18 maj 2012 - 12:07

Ceny mleka

@rafffffff powiem tak nawet jakbys miał pod kontrola to parametry by sie nigdy nie zgodziły i jak jeszcze zorina była to prezes mówił ze nie podlegaja reklamacji i tak jaku mnie to zdecydowanie lepiej jest teraz w łowiczu a juz zupelnie lepiej z badaniami odkad robia je w laboratorium w łowiczu a nie w kutnie mielismy takie skoki bakteri i somatycznych ze szok a od roku jak przeniesli to laboratorium to bakterie 5 nie przekraczaja somatyka to roznie ale skokow nie ma bo odbieraja co dziennie wiec mam dwie proby z rzedu i roznice to sa naprawde minimalne a czasami somatyke ciezko wychwycic rok temu mielismy tak ze 4 sztuki miały od 1mln do 2,6mln rekordzistka a na plytce zero objawow i na cedzidle tez i zbadalismy od wszystkich i jedna wyleczylismy jak juz zazcelismy badac poszczegolne cwiartki a reszta niestety juz do konca laktacji musiala tak doic ale po wycieleniu teraz 200 nie przekraczaja takze badania wszelkiego rodzaju sa za darmo wiec warto sobie czasem stado przebadac .A parametry tez naprawde narzekac nie moge bo sa stabilne roznice sa setnych raz w ta raz w ta tak ze praktycznie nie powoduja zmiany ceny i byc moze to jest tak ze poprostu wiekszym dostawcom trzymaja parametry zeby byli zadowoleni a na mniejszych sobie odbijaja ale to juz mozemy dyskusje przenies do tematu o OSM Łowicz .Pozdrawiam :) Jedyne co mnie denerwuje to te 3% na udział i tak naprawde nie wiadomo kiedy przestana pobierac bo jest juz okolo 30 tys

To i tak masz malutko tych udziałów ja mam grubo już ponad 50 tys. w mlekpolu i dalej pobierają (co roku wartość udziałów gamonie podnoszą a mleka zdaję mniej niż ty.

Edytowany przez kokoman0, 18 maj 2012 - 12:09.

#2489 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 22 maj 2012 - 10:43

Ceny mleka osm Czarnków - cena za kwiecień 1,02 brutto tł. 3,8 białko 3,0 a litrów 4700 - obniżka o 8gr

Edytowany przez kgal, 22 maj 2012 - 10:48.

#2490 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 22 maj 2012 - 12:14

Ceny mleka OSM Ostrowiec Św. za kwiecień 1,25zł brutto przy 10200 l tł. 4,00 biał. 3,28

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 22 maj 2012 - 12:54

Ceny mleka milk dobrze napisal u mnie ROTR rypin po 1,09zl za kwiecien, a mleka bylo ponad 17 tys litrow. ja tez to czytalem o tej sredniej 1,21zl nie wiem skad to sobie prezes wymyslil

#2492 Share millk

millk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 maj 2012 - 11:08

Ceny mleka z takimi małymi dostawcami, nie będą się zbytnio liczyli skoro mają takich co im co miesiąc oddają 300 tys litrów (ranking dostawców 2012) to będą się liczyć z takim co nawet tyle przez rok nie będą mieli ...

#2493 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 maj 2012 - 13:12

Ceny mleka Niech ci mali zaczną odchodzić to zaczną się zliczyć z nimi, kilku największych dostawców mleczarni nie utrzyma.

#2494 Share piotreko

piotreko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2012 - 16:03

Ceny mleka Witam wiecie coś może o Masmal Grudziądz , jak tam ceny?

#2495 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 maj 2012 - 18:03

Ceny mleka 15gr w dol w masmalu.

#2496 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 23 maj 2012 - 18:33

Ceny mleka dwa msc temu było po 1,44 a teraz 1,24.. mleka jest ok 11 tys na msc klasa ekstra.. 4,5 tłuszcz i 3,6 białko..

#2497 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 maj 2012 - 14:18

Ceny mleka OSM Łowicz za maj również ma nie obcinać, w czerwcu mają coś uciąć
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2498 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 24 maj 2012 - 15:14

Ceny mleka I tak z miesąca na miesiac pchaja ten wozek oby tak dalej :) bo rok nie zapowiada sie wesoły

#2499 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 maj 2012 - 16:39

Ceny mleka Patrząc na ogólną sytuację nie tylko na rynku mleka można wnioskować że jest ...
Skup mleka Korczew (bez parametrów) za 1 połowe miesiąca ma być 1,14zł czyli obniżki w stosunku do miesiąca poprzedniego nie ma - będzie ok 5 tys l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 maj 2012 - 22:42

Ceny mleka czy ktoś oddaje mleko do Winnicy "prezydent " czy coś koło tego co to za firma ?
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .