Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:23

Ceny mleka

@jaro, odpowiedź na to:

zapewne będzie brzmiała "wy macie tańszą ziemię" :P

@karol oraz @rmiecz- po co to wywyższanie się przed innymi która mleczarnia jest lepsza? Za dużo dostajecie że się tak chwalicie?

nie kolego nie oto chodzi, przynajmniej nie w moim toku rozumowania. Chodzi mi o to, że rolnik który posiada mały areał w porównaniu z dużym dostaje taką samą kasę i jest tak samo traktowany i ja nie pozwolę szarpać imienia rolnika tylko dla tego, że ma mało ziemi i że większy więcej może. Do poprzedniego długiego postu zachęciło mnie tylko i wyłącznie tekst że pątnica płaci najwięcej. Może to i prawda ale 2 różnej wielkości stada o różnej wydajności dostają prawie tą samą cenę za litr(a miesięczna dostawa obu gospodarstw to różnica około 130tys litrów o praktycznie takich samych parametrach), a wystarczyło poszukać paru postów w tym temacie aby zaprzeczyć teorii @rmiecz8 ;) oczywiście kolego @rmiecz8 bez obrazy hehe ;)
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 16:29
  •  

#2402 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:31

Ceny mleka najpierw napiszcie parametry mleka i jego ilość bo o jakości nie ma co dyskutować.większość mleczarni dopłaca do ilości oddanego mleka i tak osoba która ma w Łowiczu 7 tys mleka dostaje (dokłądnie teraz nie pamiętam) w granicach 8-10 gr mniej niż osoba co oddaje 20 tys. miesięcznie a to jest kolosalna różnica. każda większa renomowana mleczarnia płaci za mleko wysokiej jakości np w Łowiczu cena zależy min.od ilości jednostek białka i nie ma ograniczenia że nie płacą jak ktoś ma 4% białko i 5,5% tłuszcz a w niektórych mleczarniach płaci się do pewnego poziomu. Cena mleka zależy w dużym stopniu od miejsca sprzedaży i struktury kraj-eksport. O mleku tzw, przerzutowym nie ma co dyskutować chyba że ktoś ma wiedzę jakie są jego koszty, z tego co wiem w czasie kiedy mleka brakowało mleczarnie kupowały od siebie po cenie dochodzącej do 2 zł, przy nadprodukcji przerzuty poniżej 1 zł chodzi. Ja gdybym oddawał 15 tys. l miesięcznie przy swoich parametrach osiągnąłbym 1,5 za litr. A za kwiecień OSM Łowicz podobnie jak i w poprzednich miesiącach nie poleciało z ceną w porównaniu z innymi
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2403 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:32

Ceny mleka @rmiecz- Do Hochland Polska w Węgrowie. Piątnica nigdzie w okolicy nie jeździ. Cała wieś oddaje mleko do Węgrowa
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:33

Ceny mleka Zauważcie jeszcze jedną rzecz. Przy 140tys l miesięcznie mleczarnia powinna zapłacić ponad 1,7zł. Dziesięciu zawodników po 14 tys otrzymałoby ok 1,4zł. Dwudziestu po 7 tys dostałoby ok 1,25zł za l. Dziwi mnie że mleczarni opłaci się dać taką cenę za 1l.

#2405 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:40

Ceny mleka ale większy dostawca jest łakomym kąskiem dla konkurencji a wyższa cena mobilizuje innych do większej produkcji proste
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#2406 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:46

Ceny mleka Tyle że na mleku od takiego dostawcy mleczarnia nic nie zarabia. Z jednej strony mobilizuje a z drugiej ogranicza bo mały nie ma szans na rozwój. Teraz mamy efekty mobilizacji do większej produkcji.

#2407 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:58

Ceny mleka

najpierw napiszcie parametry mleka i jego ilość bo o jakości nie ma co dyskutować.większość mleczarni dopłaca do ilości oddanego mleka i tak osoba która ma w Łowiczu 7 tys mleka dostaje (dokłądnie teraz nie pamiętam) w granicach 8-10 gr mniej niż osoba co oddaje 20 tys. miesięcznie a to jest kolosalna różnica. każda większa renomowana mleczarnia płaci za mleko wysokiej jakości np w Łowiczu cena zależy min.od ilości jednostek białka i nie ma ograniczenia że nie płacą jak ktoś ma 4% białko i 5,5% tłuszcz a w niektórych mleczarniach płaci się do pewnego poziomu. Cena mleka zależy w dużym stopniu od miejsca sprzedaży i struktury kraj-eksport. O mleku tzw, przerzutowym nie ma co dyskutować chyba że ktoś ma wiedzę jakie są jego koszty, z tego co wiem w czasie kiedy mleka brakowało mleczarnie kupowały od siebie po cenie dochodzącej do 2 zł, przy nadprodukcji przerzuty poniżej 1 zł chodzi. Ja gdybym oddawał 15 tys. l miesięcznie przy swoich parametrach osiągnąłbym 1,5 za litr. A za kwiecień OSM Łowicz podobnie jak i w poprzednich miesiącach nie poleciało z ceną w porównaniu z innymi

kolego czytanie wcześniejszych postów nie boli, a zapobiega bałaganowi na forum:

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów
Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA
Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.
Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi
A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.
Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?

#2408 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 maj 2012 - 23:55

Ceny mleka @karol drogi kolego ten temat czytam regularnie odkąd jestem na af a jestem jednym z pierwszych jego użytkowników i nie musisz mnie pouczać w tej kwestii.Lepiej najpierw poczytaj moje wypowiedzi min. jako jedyny chyba tutaj zamieściłem parę razy kryteria wyceny mleka w mojej mleczarni. Prawie nikt nie bierze pod uwagę róźnorodności kryteriów przy konstrukcji cenników mleka w poszczególnych mleczarniach, ba co drugi lub trzeci użytkownik napiszę tylko cenę i ilość a często przy cenie nie odróżnia terminu BRUTTO-NETTO. Mleczarnie nie spółdzielcze dla dużego dostawcy na kontrakcie w okresie prosperity biły i tak na łeb ceny wypłacane w spółdzielniach, ale jest to cena indywidualna. Póki co większy zamęt wprowadzasz swoimi cytatami niż wypowiedziami. Poza tym w top agrar zestawienie cenowe przy tych samych parametrach piątnica najlepiej płaciła, obecnie nie wiem bo to było 2 miesiące temu.
@paweł podaj choć jakiś przykład w rolnictwie pozytywu rozdrobnienia produkcji w jakiejkolwiek branży. Napisałem tylko przykład dlaczego większy dostaje więcej od mniejszego producenta. Akurat jak napisałem na którejś karcie do tyłu cena nie jest efektem sytuacji na rynku mleka w Polsce tylko na świecie i jest to trend ogólnoświatowy. Wahania są okresowe ale ludzie pili piją i będą pić mleko i jego produkcja musi się opłacać. Jak kilkanaście kart temu ludzie zacierali ręce i prześcigali się w wypisywaniu ile to która mleczarnia nie podnosiła cen tak teraz równie szybko prześcigają się w obniżkach płacząc przy tym w typowo polski sposób narzekania na wszystko. Najbardziej płaczą Ci co produkowali 100 tysięcy litrów rocznie zobaczyli że się opłaca i co ? a pobudowali obory i produkują po 250-300 tysięcy a tu ups, dołek. Jak szybko wzięli kredyt tak szybko trzeba go spłacać. Dodatkowo pojawili się spekulanci handlujący między rolnikiem a spółdzielniami oni też za darmo nie żyją. Jakby mleczarnia nie zarabiała na mleku przy cenie 1,7 dla rolnika to po co by dawała taką cenę ? A dlatego że to mobilizuje właśnie do rozwoju a lepiej jest dać 1,7 pobudzić rolnika do zwiększenia produkcji niż kupować w tej cenie mleko przerzutowe.

Edytowany przez atomik, 07 maj 2012 - 23:59.

#2409 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 maj 2012 - 08:02

Ceny mleka Nie rozumiem twego wywodu,jaki interes ma mleczarnia w przepłacaniu po 1,7 .Tą stratę odbije na mniejszych dostawcach ,zniechęcając ich do rozwijania produkcji lub zachęcając do zmiany firmy .

#2410 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:53

Ceny mleka

To ty teraz udajesz eksperta od mleka?..

Ja nie muszę nikogo udawać... ;)

a z krową to miałeś jakiś kontakt ?..

Nie ma takich skłonności ale nie będę oceniał zboczeń innych ludzi...

kto ci broni osiedlić się na Podlasiu?

Nikt mi nie broni ale mi tu dobrze nie myśl, że ja zazdroszczę ceny mleka, mi po prostu jest żal ludzi, którzy się bardzo intensywnie rozwijali a teraz, że cena spadła to już płacz i lament...

Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:59

Ceny mleka W osm łowicz roznica miedzy najmniejszym a najwiekszym dostawca zakładając ze mieli by te same parametry wynosi 17gr i ani centa wiecej .

#2412 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:07

Ceny mleka I to jest można powiedzieć w miarę sprawiedliwa różnica.
atomik - skoro opłaci się dać największym to może warto dać i tym najmniejszym. Wtedy wszyscy będą mieli równe szanse. Piszesz o mobilizacji do rozwoju. Tylko po co ten rozwój i zwiększanie stada jeśli światowy rynek nie ma co z mlekiem zrobić?

#2413 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 08 maj 2012 - 12:50

Ceny mleka z punktu widzenia mniejszego dostawcy ta roznica napewno jest korzystna bo roznica musi byc bo jednak mniejsi dostawcy podrazaja koszty odbioru mleka nie da sie ukryc dlaczego piątnica tak placi? bo wiekszosc mleka ma od duzych dostawcow i w niedalekim promieniu od mleczarni

#2414 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 maj 2012 - 14:12

Ceny mleka patrząc od 2006 roku jest sinusoida na rynku mleka 2006 super, 2008 dołek 2010-2011 super, 2012 znowu nadprodukcja. To co my produkujemy to kropla w morzu potrzeb patrząc na produkcję i jej przyrost w USA czy Nowej Zelandii. Przyrost ludności jest tak dynamiczny że to mleko i tak zostanie skonsumowane. Są jeszcze skupy interwencyjne i nie płaczcie że póki co jest źle bo źle to będzie jak mleko będzie kosztować najwięcej 1 zł i mniej, czy to się wydarzy czas pokaże na chwilę obecną niestety są obniżki i wszystko wskazuje na to że będą kolejne. Co do mobilizacji i ceny to Polska jest dla mnie chorym krajem szczególnie jeśli chodzi o branżę rolną, jak jednemu się coś uda w jednym roku to na drugi lub trzeci rok jest wysyp. Ale z jednego się nie zgodzę akurat w branży mlecznej produkcja jest stabilna wystarczy spojrzeć na wykorzystanie kwoty mlecznej ogólnonarodowej. To że ludzie inwestują to normalne bo albo się człowiek rozwija albo stoi w miejscu, stada mlecznego nie da się zbudować w rok czy dwa jest to proces długofalowy, owszem każdy jest mądry i jak jest cena na mięsne bydło opasowe to każdy się na to rzucał tylko pojawia się pytanie skąd tu od razu wziąć tyle krów lub cielaków skoro nikt nie chce trzymać tych krów. Jestem zdania że produkcja mleka to cięzki kawałek chleba jak 3 lata temu mleko miałem po 95 groszy to nie płakałem zaciśnięte zęby, oszczędniejszy tryb i jakoś przyszła poprawa że nie dokładałem a pieniądze zostawały na jakieś inwestycje. W Europie Zachodniej przy większej produkcji jest na kraj kilka mleczarni a u nas - kilkadziesiąt i nikt nie chce się konsolidować albo robi się to bardzo powoli bo nikt nie może dojść do wiedzy, że większy może obniżać koszty produkcji. To samo ze średnią wielkością stad, choć tu koszt trudniej zmniejszyć.

#2415 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 08 maj 2012 - 14:34

Ceny mleka Słusznie prawisz kolego :)

#2416 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:09

Ceny mleka

@karol drogi kolego ten temat czytam regularnie odkąd jestem na af a jestem jednym z pierwszych jego użytkowników i nie musisz mnie pouczać w tej kwestii.

gratuluję kolego stażu, a z czytanie regularnie tego tematu to może i prawda, ale chyba nie liczysz pominiętych stron tego tematu :lol:

najpierw napiszcie parametry mleka i jego ilość bo o jakości nie ma co dyskutować

na poprzedniej stronie były napisane parametry mleka, ale nie łaska było zajrzeć :(

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów
Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA
Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.
Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi
A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.
Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?

@karol drogi kolego ... Prawie nikt nie bierze pod uwagę róźnorodności kryteriów przy konstrukcji cenników mleka w poszczególnych mleczarniach, ba co drugi lub trzeci użytkownik napiszę tylko cenę i ilość a często przy cenie nie odróżnia terminu BRUTTO-NETTO. ...

Spójrz na cytat wyżej, nawe na złość podałem cenę netto i brutto ;)

#2417 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:33

Ceny mleka to cytowanie poprzednich postow nic nie wnosi do tematu ceny mleka

#2418 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 08 maj 2012 - 21:50

Ceny mleka No i nasz kochany Czarnków też nam obniżył cenę mleka ;[ na razie obniżka o 10 groszy. Cena za kwiecień 2012 -1,21zł/litr
tłuszcz 4,21
białko 3,34
ilość 15700 litrów

#2419 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 maj 2012 - 22:14

Ceny mleka

gratuluję kolego stażu, a z czytanie regularnie tego tematu to może i prawda, ale chyba nie liczysz pominiętych stron tego tematu :lol:

na poprzedniej stronie były napisane parametry mleka, ale nie łaska było zajrzeć :(

Spójrz na cytat wyżej, nawe na złość podałem cenę netto i brutto ;)

1. czytam temat na bieżąco i jeśli zrozumiesz punkt dwa i trzy to się przestaniesz czepiać
2. pisze generalnie o parametrach mleka które ludzie nie są łaskawi podawać ograniczają się do podawania ilości ceny nie pisząc często netto brutto czasem piszą białko i tłuszcz.
3. nie pisze konkretnie o Tobie tylko generalizuje na większość użytkowników którzy wypisują tu ceny ale Ty oczywiście jak wziąłeś to tylko do siebie
4. podaj cały cennik od czego uzależniona jest cena

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 maj 2012 - 22:27

Ceny mleka No i się robi nie ciekawie OSM Rawicz 1zł brutto za 5000tys litrów obniżka o 15 groszy plus potrącenie na udział i w sumie robi się 0,98zł.Parametry jak tylko pamiętam od zawsze białko 3,43 a tłuszcz 3,7. Jestem ciekaw ile dostanę jak takie mleczarnie typu Piątnica czy też Mlekowita dojdą do 1zł. Chyba wówczas będę sponsorem bo już nawet nazwać tego hobby nie będzie można.