Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2381 Share czarna132

czarna132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 maj 2012 - 13:26

Ceny mleka witam! jestem tu nowa:)
prosze niech mi ktoś powie ile za litr mleka płaci mlekpol na podlasiu:)od początku roku jeśli ktoś by mógł,z góry dziękuję :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 09:33
  •  

#2382 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 maj 2012 - 13:33

Ceny mleka za kwiecień firma boro wilary białko 3.1 tłuszcz 4.1 ponad 7tys litrów 1.17+vat.obniżka 7gr, od stycznia już 15gr.

#2383 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 maj 2012 - 13:56

Ceny mleka na podlasiu jeżeli masz w granicach 9000 litrów i dobre białko i tłuszcz to płacili ok. 1,5, za kwiecień będzie już 10 gr mniej i tak systematycznie aż do 1 zł za litr...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2384 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 maj 2012 - 14:12

Ceny mleka podlasie i wschodnie mazowsze to inny świat. Zawsze macie 20-30gr więcej za takie samo mleko. Jak u was będzie złotówka za litr to reszta kraju będzie miała 70gr i to dopiero będzie katastrofa. Tak że jak ktoś jest z podlasia to nie na się czego obawiać. W kujawsko - pomorskim w najlepszym okresie dostawcy sprzedający powyżej 30tys litrów miesięcznie dostawali 1.40 a teraz już wszędzie 10-20gr obniżki.

#2385 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 maj 2012 - 14:37

Ceny mleka Dlaczego uważasz że dostajemy 30gr. więcej za to samo mleko?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2386 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 15:18

Ceny mleka To prawda na podlasiu są wysokie ceny za mleko szczególnie osm piatnica płaci najwięcej w polsce, bo mlekpol i mlekovita to podobnie jak reszta kraju.

#2387 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 maj 2012 - 16:56

Ceny mleka Damian - uwzględnij różnice cenowe między tym największym a najmniejszym w danej mleczarni. Na podlasiu mniejsi mają nadal w okolicach 1zł a najwięksi 1,6zł. Reszta kraju 0,8zł - 1,4zł. Więc przy spadku cen na podlasiu do 1 zł w przypadku dużych, mały będzie dostawał z 0,5zł. Wątpię żeby taka sytuacja miała miejsce.

#2388 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:01

Ceny mleka

To prawda na podlasiu są wysokie ceny za mleko szczególnie osm piatnica płaci najwięcej w polsce, bo mlekpol i mlekovita to podobnie jak reszta kraju.

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

osm piatnica 15 tys.l, bialko 3,5, tluszcz 4,2 1,53 brutto vatowiec

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów
Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA
Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.
Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi
A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.
Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?

Edytowany przez karol091193, 07 maj 2012 - 17:03.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#2389 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 17:12

Ceny mleka Trochę się z tobą zgodzę ale nie do końca. W Piątnicy nie ma nadprodukcji mleka, bo oni mleko skupują jeszcze z innych mleczarni, bo im brakuje. Dla mnie płacą 1,57zł/l brutto przy dobrych parametrach tłuszczu i białka. Za kwiecień ma być drożej. Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje.

#2390 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 07 maj 2012 - 17:37

Ceny mleka nietylko piątnica skupuje, większość dużych mleczarnii to robii, głównie piątnica mlekovita i mlekpol. Parametry mleka mamy podobne, niewiem jak w piątnicy ale od 3,2 do 3,5 białka i od chyba 4 do 4,5 tłuszczu jest dopłata, powyżej tego mlekpol już nie płaci za dodatkowe jednostki. Z cennika mleka to pamiętam tylko tyle, że od ponad 30tys litrów miesiącznie można negocjować stawki za mleko więc sądzę, że 1,7brutto powinieneś spokojnie dostać, niestety nie wiem jak by było ze spadkomi cen, no ale niestety kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

Mógłbyś w skrócie opisać jakie są wymogi w piątnicy???

Trochę się z tobą zgodzę ale nie do końca. W Piątnicy nie ma nadprodukcji mleka, bo oni mleko skupują jeszcze z innych mleczarni, bo im brakuje. Dla mnie płacą 1,57zł/l brutto przy dobrych parametrach tłuszczu i białka. Za kwiecień ma być drożej. Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje.

Kolego mleczarnii nie oszukasz. Jeżeli źle będziesz żywił krowy to spadną dla ciebie wyniki, zaczną chorować i to spadnie na ciebie to przekleństwo a nie na mleczarnie, no i jak nie będziesz leczył krów to zaczną się problemy z komórkami somatycznymi i czy mlekpol czy piątnica to mleko pójdzie w pozaklasowe.
Jedynie wirówka od somatycznych może pomóc, ale jak wpadniesz to cię wywalą dla tego my wolimy zadbać o zdrowie krów a nie oszukiwać, bo daleko na tym nie zajedziemy. Może krowy mamy słabej wydajności w porównaniu do ciebie kolego, ale jak na razie produkcja jest opłacalna i będziemy starali przetrwać ten kryzys;)
ORTOGRAFIA!!!

Edytowany przez danielhaker, 07 maj 2012 - 20:47.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2391 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 17:57

Ceny mleka Przy każdym odbiorze jest pobierana próbka mleka i jeśli jest coś nie tak to można spodziewać się kontroli, która bada jeszcze raz i sprawdza czystość pomieszczenia itp. Lepiej mleko mieć ok, bo cenę obniżają.

#2392 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 maj 2012 - 18:04

Ceny mleka

Dlaczego uważasz że dostajemy 30gr. więcej za to samo mleko?

uważam tak ponieważ cenniki w mleczarniach z mojego rejonu w najlepszym okresie przed spadkami kończyły się na 1.40 przy maksymalnych parametrach i ponad 30tys litrów miesięcznie.

#2393 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:48

Ceny mleka Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam

#2394 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:06

Ceny mleka "Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje."-parę lat temu na AF był podobny temat i jakoś też nikt z Piątnicy nie potrafił sensownie odpowiedzieć mi czym owe największe wymogi się charakteryzują...W Mlekpolu od x lat samochody pobierają automatycznie próbki-normy w Polsce co do klas mleka są jednakowe-więc o co biega ?
Aha i jeszcze do @daniela-"Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam"-nie będą :D -ale stawiam dukaty przeciwko orzechom że u siebie masz :
-lepszą klasę ziemi
-dłuższy okres wegetacji
-lżejsze zimy
-ba, nawet maszyny masz tańsze :D
A my po prostu mamy lepsze spółdzielnie...

Edytowany przez jaro, 07 maj 2012 - 20:10.

#2395 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:35

Ceny mleka i zapewne nie sieje 10 ha kukurydzy w 17 działkach...

co by nie było południowo-wschodnie Mazowsze dorzuciło swoje dwa grosze

#2396 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:45

Ceny mleka @jaro, odpowiedź na to:

lepszą klasę ziemi

zapewne będzie brzmiała "wy macie tańszą ziemię" :P

@karol oraz @rmiecz- po co to wywyższanie się przed innymi która mleczarnia jest lepsza? Za dużo dostajecie że się tak chwalicie?

#2397 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 maj 2012 - 21:01

Ceny mleka

Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam

To ty teraz udajesz eksperta od mleka?..a z krową to miałeś jakiś kontakt ?..kto ci broni osiedlić się na Podlasiu?

#2398 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 21:29

Ceny mleka chodzi mi o to że osm piątnica została w 2011 roku ogłoszona jako mleczarnia najlepiej płacąca (dostała nagrodę nie tylko za to) i dalej się tak utrzymuje. Akurat ja do niej należę i na tym polega moje szczęście.

#2399 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:52

Ceny mleka W takim razie cieszymy się z twojego szczęścia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2400 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 21:56

Ceny mleka A ty do jakiej należysz? Jak masz możliwość to przepisz się do Piątnicy.