Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#2361 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 maj 2012 - 15:13

Ceny mleka Tyle że żadna mleczarnia nie będzie w stanie zapłacić 1,5-1,6 zł jeśli mali i średni przestaną produkować a zostaną tylko duzi. Duży się bulwersuje że musi duże inwestycje robić ale zapomina że ma dużą wypłatę a inwestycje proporcjonalne do wielkości stada. Koszt wyprodukowania 1 l mleka jest mniej więcej jednakowy w przypadku i dużego i małego... Polska sprawiedliwość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 12:01
  •  

#2362 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 02 maj 2012 - 16:01

Ceny mleka No i nadszedł czas na kolejną obniżkę w Mlekpol-u Grajewo tym razem 10 gr. w dół od 1 kwietnia plus podniesienie udziałów (na początku roku) i dziwnie gwałtowne spadki parametrów mleka (znowu zbliża się piknik zakładowy).

Edytowany przez kokoman0, 02 maj 2012 - 16:16.

#2363 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 02 maj 2012 - 19:56

Ceny mleka Przestańcie wylewać żale bo to i tak nie pomoże później będzie powód do radości jak podniosą znowu o 5 groszy... Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2364 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:27

Ceny mleka Kolego Pawelol111 mam małe pytanko do Ciebie. Czy możesz mi podać namiar gdzie wyczytałeś że koszt wyprodukowanie 1L mleka....... chętnie bym się z tym zapoznał.

#2365 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:38

Ceny mleka http://www.portalhod...-kwiecien-2010-
http://odr.zetobi.co...nom/k_krowy.htm
Wiadomo że te dane nie są super dokładne ale przynajmniej mamy ogólny obraz.

#2366 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:40

Ceny mleka póki co ceny będą spadać jest zbyt duża nadprodukcja, ja wierzę w Łowicz :)

Edytowany przez atomik, 02 maj 2012 - 20:42.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2367 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:42

Ceny mleka Dziękuję kolego. Szybki jesteś :)

#2368 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:49

Ceny mleka Jak chcesz więcej to poszukaj w google :) Co do nadprodukcji... to jest właśnie efekt wciskania ludziom kitu że albo masz 50 krów albo nie przeżyjesz. Nastawiali obór, zwiększyli wydajność tyle że zapomnieli że ktoś to musi kupić i skonsumować. Ja nikomu nie bronie się rozwijać, budować itp tylko chciałem zauważyć efekty tego typu myślenia i działania. Tak było z porzeczką - cena była to nasadzili a potem wiemy co się stało. W tamtym roku ziemniaki i warzywa - również klapa.

#2369 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 maj 2012 - 21:02

Ceny mleka z tymi obniżkami mleczarnie ruszyły nie tylko te które produkują na eksport ale wszystkie. Pamiętam jak były podsumowania tamtego roku to prezesi płakali że mieli bardzo małe zyski bo cena surowca jest za wysoka. Teraz chcą sobie to odbić na dostawcach. U nas od stycznia cena spadła o 15gr i zapowiadają następne obniżki.

#2370 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 03 maj 2012 - 08:14

Ceny mleka Jedziemy pod sejm strajkować? Wszyscy strajkują, możemy i my. Trzeba walczyć o interwencję na rynku mleka, dopłaty do eksportu bo jeśli w takim tempie cena będzie spadać to przy tak dużych kosztach produkcji zostanie wegetacja....a nie po to męczymy się z tym pracochłonnym profilem produkcji 365DNI w roku żeby wegetować.Jeszcze na razie nie jest najgorzej ale nie można przyglądać się temu biernie i czekać na najgorsze...

Ps. Taki sam dołek czeka nas zapewne po zniesieniu kwot mlecznych ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2371 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:17

Ceny mleka nadprodukcja w kraju to raj dla spekulantow. a jeszcze kilka miesiecy temu rynek mleka mial sie tak swietnie. ciekawe czy biora pod uwage ze w tym roku zapowiada sie susza bynajmniej wg mnie. to samo z rynkiem zboz kiedy to obliczaja plony juz w styczniu. IDIOTYZM!!!!

puki co olecko placi za kwiecien 10 gr mniej 1.33 netto 40000 l 3.3 bialko tluszcz 4.1

#2372 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:56

Ceny mleka Kolego @Montifan pisząc "zapowiada sie susza bynajmniej wg mnie" sam jesteś spekulantem...

Druga sprawa cena mleka jest dość mocno zróżnicowana i dla niektórych obniżka o 10-20 gr będzie oznaczać i tak o 20-30 gr większą cenę jak gdzie indziej... Pozdrawiam

#2373 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 03 maj 2012 - 16:21

Ceny mleka Tego rodzaju sytuacja ma miejsce w OSM Siedlce, najwięksi dostawcy cene ustalają indywidualne. Reszta dostaje grosze i w ten sposób mleczarnia ma surowiec po w miarę dobrej cenie oraz pewność że duży dostawca nie odejdzie. Taka polityka doprowadziła do tego że mleczarnia musi rocznie dokupić tyle mleka z innych mleczarni ile skupuje w jednym miesiącu. Mali i średni zmienili odbiorców - nadal występują rażące różnice cen jednak mniejsze niż w OSM Siedlce. Obniżki doprowadzą do upadku tych mniejszych, dużym nie wróżę sukcesu bo nie będzie z czego do ich mleka dokładać.

Edytowany przez pawelol111, 03 maj 2012 - 16:21.

#2374 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 maj 2012 - 11:52

Ceny mleka Potwierdzam to kolego Pawelol111. W przypadku zniesienie kwot mlecznych mali i średni będą musieli utworzyć lub przejść do tzw. Grupy Producenckej albo zlikwidować krowy.
Mi zaś bardzo nie podoba się statut który jest stworzony przez UM. Dużo błędów jest w nim.
Bardzo zaś podoba mi się działanie rady nadzorczej w OSM Września ale oni walczą o swoje. Zobaczcie ich cennik, równe przedziały cenowe i na koniec więcej nie dostaniesz (dopłaty za ilość) nie ma dopłaty za białko ponieważ mleczarnia nie rozlicza z ARR jest tylko dopłata za tłuszcz.
Pozdrawiam

#2375 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 04 maj 2012 - 12:08

Ceny mleka Grupa producencka to tylko problem ale faktem jest że mleczarnie się z grupami liczą i płacą jak tym większym. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie.

#2376 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:56

Ceny mleka

Jedziemy pod sejm strajkować? Wszyscy strajkują, możemy i my. Trzeba walczyć o interwencję na rynku mleka, dopłaty do eksportu bo jeśli w takim tempie cena będzie spadać to przy tak dużych kosztach produkcji zostanie wegetacja....a nie po to męczymy się z tym pracochłonnym profilem produkcji 365DNI w roku żeby wegetować.Jeszcze na razie nie jest najgorzej ale nie można przyglądać się temu biernie i czekać na najgorsze...

Ps. Taki sam dołek czeka nas zapewne po zniesieniu kwot mlecznych ;]

Cena mleka w podlaskim ma osiągnąć pułap 1zł/litr, wiem to z dobrego źródła, które ma kontakt z prezesem B. A co do strajku to założę się, że nikt nie pójdzie, nie ma czasu na to jak krów trzeba doglądać hahaha, wykończą rolników, już niebawem. Drżyjcie obkredytowani!!! :P

#2377 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:23

Ceny mleka To tak, jakbym miał jechać pod sejm i strajkować tydzień i słuchać Pana Tuska że zna się na rolnictwie przez 24h to wolałbym zabrać 5 HF(500kg) z mojego stada i wpuścić je do parlamentu.
Zobaczylibyśmy co Nasi politycy są warci. Niech sobie je łapią. Myślę że więcej hałasu by zrobiło niż przez tydzień rolnicy okupujący sejm.
kolego @padelec dla pocieszenia prawie 9500L w tym m-c 1,05zł kl. exstra 4,2tł 3,2 b , za kwiecień - Wolsztyn i co Ja mam powiedzieć??
Dlatego dla mnie jest łatwiej jechać 5 km i wylać mleko na krajową drogę i wrócić do domu. (pewnie mandat bym dostał ciekawe ile???)

Edytowany przez szymon17, 06 maj 2012 - 20:42.

#2378 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:36

Ceny mleka O ****... tylko 1,05zł?? Jakąś marną mleczarnię masz.

#2379 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:59

Ceny mleka niestety strajki nic nie dadzą bo to kraj złodzieii z resztą po co jechać do sejmu, wystarczy przez tydzień nie oddać ani litra mleka do mleczarnii i ceny od razu skoczą do góry, tylko wtedy wszyscy rolnicy muszą być solidarni!!!
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2380 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 maj 2012 - 09:07

Ceny mleka Kolego może i skoczą ale nie miej pretensji jak za kilka miesięcy od podwyżki twoja mleczarnia ogłosi bankructwo... Pozdrawiam