Polecane posty

czarna132    1029

witam,a jak tam u was z cenami mleka na podlasiu z mlekpola,u mnie lipiec:ok.9.000litrów,tłuszcz4,białko 3,9,klasa extra cały czas,a za mleko 1,05zł,co za licho11 gr mniej jak miesiąc temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Skup w Korczewie 4500l, bez parametrów, 1,08 zł za litr do zapłacenia. Obniżka o jakieś 4 grosze w stosunku do miesiąca poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Witam wiem że to nie za bardzo w temacie ale mamy problem z polmlekiem. Oddajemy tam mleko mimo że cena taka słaba bo coś około 98 gr przy około 11 tysiach mieśięcznie no ale wypłacali bez opóźnień i było ok. Około 3 dni temu przyjechali z mleczarni osobiście pobrać próbę mleka i wody bo ponoć w mleku jakieś substancje hamujące wykryli że niby chlor albo coś innego no ale próba wyszła że wszystko jest w porządku. A dziś przysłali nam pismo że w mleku wykryli antybiotyk a co najciekawsze ostatnio krowę mieliśmy leczoną pod koniec maja a oni nam teraz antybiotyk wykryli no dosłownie sobie kpią. U wujka taka sama sytuacja z tym że mu początkowo ta próba na środki hamujące wyszła kiepsko i 2 dni mu nie odbierali mleka. Może ktoś wie co sie stało z tą mleczarnią i co oni kombinują. Wmawiają że oddaliśmy mleko z antybiotykiem i jeszcze karami straszą .


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

nie przesadzają ... ja bym wolał mieć probę z każdego odbioru wtedy dokladnie wiem co mam w oborze .... a tak w ciemno np przez 2 tygodnie robisz i jesli sie nie uda to moze byc caly miesiac zly a tak możliwe ze tylko 1-2 odstawy to było by lepsze rozwiązanie ....

 

 

To czemu nie wejdziesz pod kontrolę ? Wtedy będziesz wiedział wszystko o każdej krowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jestem pod kontrolą pfhbipm raz w miesiącu są badania ... ale moim zdaniem mogłyby być np co 2 tygodnie .... wiesz że u krów miesiąc to duża róznica ... w kilka dnie może być spora zmiana a co tam w miesiąc .... u nas cena mlekpol bydgoszcz koło 1.30 brutto nie pamietam dokladnie parametry tluszcz cos kolo 4-4.4 bialko 3.1-3.2 <9.5k ilosc klasa ekstra tylko nie pamietam czy to po pobraniu udziałow czy bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

u mnie biora teraz próbę co drugi dzień z mleczarni bo na całej trasie koło 20gospodarzy klasa nie przeszła u mnie też badania mam z pfhbipm a z mlekpolu wychodzą inne a te płyty to całkiem ja pisałem pismo do dyrektora mlekpolu by przedłuzył mi termin do końca września i przedłużył już kupiłem płyty cementowe jomby tzw. i po malu bedzie trzeba całe podwórko wykładac a u mnie ogólnie za mleko wychodzi 1.23 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Odnoszę wrażenie, że wielu dostawców mleka do ZPM Bydgoszcz (mlekpol ) niebawem zrezygnuje z chowu krów lub odejdzie do innych odbiorców tylko na skutek jakiegoś szalonego gnębienia no nie wiem jak to określić, ale dzieje się źle.

Jest już ofiara tego " mobingu" . Po prostu hodowca nie wytrzymał psychicznie i pożegnał się z tym światem......


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie mieszkam zbyt daleko od bydgoszczy i nie chce mi się wierzyć że ludzie siedzą w takiej mleczarni. Nie ma miesiąca żeby nie przyjechał jakiś przedstawiciel który namawia do przejścia. Mleczarnie szukają mleka i u nas wiedzą o tym że jedno dziwne zagranie i dostawcy odchodzą. Nie wyobrażam sobie żeby mleko miało nie przejść jak i tak jest na granicy opłacalności. Jak ktoś na ocenę to ma wyniki od każdej krowy i to co przyjdzie w mleczarni musi się w tym zgadzać. Ludzie dajcie wypowiedzenia i zobaczycie że cyrk się skończy a kierownik skupu sam przyjedzie żeby nie odchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

Sudowia sierpień 95gr na rękę.białko3.0 11 tys litrów to rozbój w biały dzień z ta ceną.i weż tu i myśl przyszłościowo.Mam jeszcze pytanie do innych dostawców z SUDOWIA czy u was też wychodzi tak niskie białko?????? ja daje cały czas granule i ledwo co 3.0 białka wyciągam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zrob badanie gdzie indziej wtedy bedziesz wiedzial :) a najlepiej wejdz pod ocene wtedy bedziesz miał parametry mleka od kazdej krowy. a jezeli białko w stadzie masz faktycznie niskie do krowy mają niedobór energii. Napisz w temacie zywienie bydła mlecznego tam powiedzą ci co zrobić B)

 

a kjezeli chodzi o cene mleka to nikogo nie rozpieszczają. <_< oby to sie skonczyło bo moze byc nieciekawie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoza13    3

Witam. Problem z takimi cenami mleka jest taki, że nie mamy silnych kół rolniczych, związków dostawców... Oczywiście mamy swój m.in. Związek Polskich Przetwórców Mleka, ale kto z członków będzie się przejmował niejakim Kowalskim jak musi ogarnąć wszystkich... To powinny być takie małe kółka, a przedstawiciel powinien być w zarządzie spółdzielni mleczarskiej... Jednak jak dobrze Pawelol111 napisał, wolimy każdy do siebie... w sumie to nie nasza wina, "trochę" doświadczyliśmy krzywd od innych...

a mleko w Konojadach, Kujawsko - pomorskie 1,05 :( jak gdzieś parametry znajdę dokładniejsze to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Wysokie Mazowieckie +0,05 zł za litr, ze wzgledu na kampanie kukurydzianą ;) czyli jakies 1,37 zł brutto za 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

A w Łowiczu natomiast Rada Nadzorcza dała bonusa na folię na kukurydzę chyba sobie ,zabierając od każdego litra następne 5 gr.I tak skupując dziennie ok.1mln300tys litrów dziennie trzepią 65 tys PLN,co w skali miesiąca daje prawie 2 miliony.Wcześniej rąbnęli 20 gr -więc dodatkowe 8 milionów.Amber Gold kosił zamożnych ,co chcieli szybko podwoić zyski dlatego o tym się mówi głośno ,a to dotyczy tylko chłopków ,których można w tym kraju wyżymać jak '"ścierę"..Pozdrawiam

Edytowano przez renatakw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

W Rypinie jak chcą mieć kasę to rąbią na parametrach, a głupie chłopki niech zasuwają byle kasa była , bo oni zawsze muszą się modernizować, wiadomo za czyje pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wow powiało optymizmem :o ,oby tak we wszystkich mleczarniach powiało . Tylko że karami nas straszą :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W Rypinie jak chcą mieć kasę to rąbią na parametrach, a głupie chłopki niech zasuwają byle kasa była , bo oni zawsze muszą się modernizować, wiadomo za czyje pieniądze

A na cenie to nie? :P U mnie w dół i parametry i cena i to gwałtownie tylko 0,87zł/l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ta a Łowicz obiło mi sie o uszu 5 gr w dół


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj