Polecane posty

millk    1

do komodo , cena jest netto (jestem na ryczałcie) cennik w rypinie na razie nie uległ zmianie jednak comiesięczna premia ostro zjechała w dół a wraz z nią parametry mleka . możliwe że są tacy co mają te 1.40 (ale to są pewnie na jednej z list T lub M)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ROTR Rypin 10 200 litrów, białko 3.06 , tł. 3.95 1.05 zł za litr , a w mediach szumi prezes o średniej za kwiecień 1.21zł za litr

Coś mi ciężko wierzyć w to co napisałeś. U mnie odstawa jest 3-4krotnie niższa i cena poniżej 1zł nie spadła...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

OSM Łowicz oddział Kutno ilość 5000l białko średnio 3.02% tłuszcz 3.98 %cena brutto 1.18zl powiem tak bez komentarza nie mam obory pod ocena parametry z kosmosu w porównaniu z poprzednim miesiącem ,nie wspomnę o skaczących wynikach somatycznych :)ale coz jak to inni wspomnieli ot to cały Łowicz rąbie na parametrach i tyle jak to powiedzieli moi znajomi.:)nieliczni maja przyzwoite wyniki ale większość nie wierzy w to co widzi na fakturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

az dziwne ze masz tak niski tłuszcz od tych NRFów i pewnie mleczarnia placi za białko ze w białku jest tak roznica z probnym udojem

 

 

Mleczarnia płaci za białko a NRF u mnie przeciętnie daje 29,5kg mleka. Mam niski udział włókna w dawce i wysoki węglowodanów.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

za kwiecien 1.19zł brutto białko 2.70 tłuszcz 3.40 przy 6000 litrów Radzyń Podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@rafffffff powiem tak nawet jakbys miał pod kontrola to parametry by sie nigdy nie zgodziły i jak jeszcze zorina była to prezes mówił ze nie podlegaja reklamacji i tak jaku mnie to zdecydowanie lepiej jest teraz w łowiczu a juz zupelnie lepiej z badaniami odkad robia je w laboratorium w łowiczu a nie w kutnie mielismy takie skoki bakteri i somatycznych ze szok a od roku jak przeniesli to laboratorium to bakterie 5 nie przekraczaja somatyka to roznie ale skokow nie ma bo odbieraja co dziennie wiec mam dwie proby z rzedu i roznice to sa naprawde minimalne a czasami somatyke ciezko wychwycic rok temu mielismy tak ze 4 sztuki miały od 1mln do 2,6mln rekordzistka a na plytce zero objawow i na cedzidle tez i zbadalismy od wszystkich i jedna wyleczylismy jak juz zazcelismy badac poszczegolne cwiartki a reszta niestety juz do konca laktacji musiala tak doic ale po wycieleniu teraz 200 nie przekraczaja takze badania wszelkiego rodzaju sa za darmo wiec warto sobie czasem stado przebadac .A parametry tez naprawde narzekac nie moge bo sa stabilne roznice sa setnych raz w ta raz w ta tak ze praktycznie nie powoduja zmiany ceny i byc moze to jest tak ze poprostu wiekszym dostawcom trzymaja parametry zeby byli zadowoleni a na mniejszych sobie odbijaja ale to juz mozemy dyskusje przenies do tematu o OSM Łowicz .Pozdrawiam :) Jedyne co mnie denerwuje to te 3% na udział i tak naprawde nie wiadomo kiedy przestana pobierac bo jest juz okolo 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6
Napisano (edytowany)

OSM Łowicz oddział Kutno ilość 5000l białko średnio 3.02% tłuszcz 3.98 %cena brutto 1.18zl powiem tak bez komentarza nie mam obory pod ocena parametry z kosmosu w porównaniu z poprzednim miesiącem ,nie wspomnę o skaczących wynikach somatycznych :)ale coz jak to inni wspomnieli ot to cały Łowicz rąbie na parametrach i tyle jak to powiedzieli moi znajomi.:)nieliczni maja przyzwoite wyniki ale większość nie wierzy w to co widzi na fakturach.

jak wypasasz to i parametry się zmieniają..somatyka również

 

osm w małopolsce ;) ilość ok 7000l tłuszcz 4%, białka nie podają za kwiecień cena 1.28,- brutto. ale za maj już obniżki pójdą..

Edytowano przez marzencia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

@rafffffff powiem tak nawet jakbys miał pod kontrola to parametry by sie nigdy nie zgodziły i jak jeszcze zorina była to prezes mówił ze nie podlegaja reklamacji i tak jaku mnie to zdecydowanie lepiej jest teraz w łowiczu a juz zupelnie lepiej z badaniami odkad robia je w laboratorium w łowiczu a nie w kutnie mielismy takie skoki bakteri i somatycznych ze szok a od roku jak przeniesli to laboratorium to bakterie 5 nie przekraczaja somatyka to roznie ale skokow nie ma bo odbieraja co dziennie wiec mam dwie proby z rzedu i roznice to sa naprawde minimalne a czasami somatyke ciezko wychwycic rok temu mielismy tak ze 4 sztuki miały od 1mln do 2,6mln rekordzistka a na plytce zero objawow i na cedzidle tez i zbadalismy od wszystkich i jedna wyleczylismy jak juz zazcelismy badac poszczegolne cwiartki a reszta niestety juz do konca laktacji musiala tak doic ale po wycieleniu teraz 200 nie przekraczaja takze badania wszelkiego rodzaju sa za darmo wiec warto sobie czasem stado przebadac .A parametry tez naprawde narzekac nie moge bo sa stabilne roznice sa setnych raz w ta raz w ta tak ze praktycznie nie powoduja zmiany ceny i byc moze to jest tak ze poprostu wiekszym dostawcom trzymaja parametry zeby byli zadowoleni a na mniejszych sobie odbijaja ale to juz mozemy dyskusje przenies do tematu o OSM Łowicz .Pozdrawiam :) Jedyne co mnie denerwuje to te 3% na udział i tak naprawde nie wiadomo kiedy przestana pobierac bo jest juz okolo 30 tys

To i tak masz malutko tych udziałów ja mam grubo już ponad 50 tys. w mlekpolu i dalej pobierają (co roku wartość udziałów gamonie podnoszą a mleka zdaję mniej niż ty.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3
Napisano (edytowany)

osm Czarnków - cena za kwiecień 1,02 brutto tł. 3,8 białko 3,0 a litrów 4700 - obniżka o 8gr

Edytowano przez kgal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

OSM Ostrowiec Św. za kwiecień 1,25zł brutto przy 10200 l tł. 4,00 biał. 3,28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

milk dobrze napisal u mnie ROTR rypin po 1,09zl za kwiecien, a mleka bylo ponad 17 tys litrow. ja tez to czytalem o tej sredniej 1,21zl nie wiem skad to sobie prezes wymyslil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

z takimi małymi dostawcami, nie będą się zbytnio liczyli skoro mają takich co im co miesiąc oddają 300 tys litrów (ranking dostawców 2012) to będą się liczyć z takim co nawet tyle przez rok nie będą mieli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Niech ci mali zaczną odchodzić to zaczną się zliczyć z nimi, kilku największych dostawców mleczarni nie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

dwa msc temu było po 1,44 a teraz 1,24.. mleka jest ok 11 tys na msc klasa ekstra.. 4,5 tłuszcz i 3,6 białko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

OSM Łowicz za maj również ma nie obcinać, w czerwcu mają coś uciąć


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

I tak z miesąca na miesiac pchaja ten wozek oby tak dalej :) bo rok nie zapowiada sie wesoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Patrząc na ogólną sytuację nie tylko na rynku mleka można wnioskować że jest ...

Skup mleka Korczew (bez parametrów) za 1 połowe miesiąca ma być 1,14zł czyli obniżki w stosunku do miesiąca poprzedniego nie ma - będzie ok 5 tys l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

czy ktoś oddaje mleko do Winnicy "prezydent " czy coś koło tego co to za firma ?


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I gdzie jest osoba która ostatnio tak narzekała na ROTR Rypin? Za kwiecień miałem 1,08zł przy 3,3% białka, 4,5%tłuszczu a ilość mleka nie podam żeby się nie ośmieszać.

S6303696.JPG


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

To teraz niektórzy producenci mleka powinni zrozumiec tych co hoduja trzode, co znaczą spadki cen za oddany towar ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

lolek1 szybciej odbudujesz stado podstawowe w przypadku świń niż krów, macie łatwiej - zboże drogie, cena świni niska to kasuję świnie, sprzedaję zboże i mam czyste ręce. W przypadku krów nie ma tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj