Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2982 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:50

Ceny mleka to akurat obetna troche lub same spadna parametry i z 5 gr zostana 2 albo nic bo juz podwyzki i takie rzeczy nieraz przerabiałem zmiast wiecej to jest to samo lub minimalnie wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka Dzisiaj, 19:12
  •  

#1982 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:55

Ceny mleka Hochland węgrów 1,51zł tłuszcz 4,79, białko 3,53 poniżej 10.tys litrów.

#1983 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 12:02

Ceny mleka yyy aktualne białko wczoraj dzwoniłem mam jeszcze wyższe 3,6 - 3,7 także jakby coś miało spaść to będą kombinować choć z 1 grudnia podała mi pani że było 3,2 ... także spadek 0,4 jednostki w ciąglu kilku dni przy niezmienionym żywieniu kompletnie i przy następnym braniu powrót pozostawiam bez komentarza
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 14 grudzień 2011 - 13:54

Ceny mleka OSM Żuromin białko 3,65% tłuszcz 4% próg ponad 6 tys. - 1,47 zł brutto w związku z premią świąteczną

#1985 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:00

Ceny mleka

yyy aktualne białko wczoraj dzwoniłem mam jeszcze wyższe 3,6 - 3,7 także jakby coś miało spaść to będą kombinować choć z 1 grudnia podała mi pani że było 3,2 ... także spadek 0,4 jednostki w ciąglu kilku dni przy niezmienionym żywieniu kompletnie i przy następnym braniu powrót pozostawiam bez komentarza

U nie na mleczarnia białko 3,2% a na raporcie z udoju próbnego 3,6%.

Tak więc niektóre mleczarnie kombinują;[. Zdziwił bym się tylko jeśli wyniki z mleczarni były by wyższe niż z udoju próbnego.
antyfan AF

#1986 Share kempes

kempes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 16:56

Ceny mleka

Ryki 1,48 netto tł4,5 bi 3,6 .

Jestem zainteresowany Rykami nikt więcej nic nie pisze. Jakie są tam warunki. Są jakieś progi dostaw, czy wszyscy mają taką samą cenę? A jakie trzeba mieć udziały? Ja jestem w Opolu Lubelskim i właśnie złożyłem wypowiedzenie. Szukam lepszej oferty w pobliżu.

#1987 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:37

Ceny mleka atomik skąd ty masz takie ceny odstawiam do łowicza 9888 tys tł 4,2 biał 3,32 i cena boże pożal się średnia 1,28 zł jedna mleczarnia a baranów z rolników robią

#1988 Share kamill9449

kamill9449

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 18:01

Ceny mleka Osm lowicz 3,5 biłko 4,4 tłuszcz 18000l 1,31 netto . to jest jakaś kpina jedna z największych i najlepszych mleczarni w polsce płaci praktycznie najmniej zamiast podnosić ceny to przejmują zadłużone mleczarnie. ja proponuję zrobić strajk albo jakąś blokadę drobi do mleczarni

#1989 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:45

Ceny mleka nam pośrednik mlekovity za listopad zapłacił 1.36+vat ponad 6tys litrów białko 3.6 tłuszcz 4.1

#1990 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:55

Ceny mleka Vala ale zobacz jego parametry i on ma chyba jeszcze 2gr za kontrole uzytkowosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:09

Ceny mleka

nam pośrednik mlekovity za listopad zapłacił 1.36+vat ponad 6tys litrów białko 3.6 tłuszcz 4.1

a co to za pośrednik? ja w samej mlekovicie z takimi parametrami uzyskuję podobną cenę, a u ciebie jeszcze pośrednik musi zarobić. gdzie tu logika?

#1992 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:14

Ceny mleka taki pośrednik który własnym transportem dostarcza im 2-3 tiry mleka dziennie. Podejrzewam że płacą mu grubo ponad 1.60. Wszystkie mleczarnie mają duże braki surowca podejrzewam że po nowym roku będą podwyżki w cennikach.

Edytowany przez damian40000, 14 grudzień 2011 - 20:29.

#1993 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:48

Ceny mleka

Vala ale zobacz jego parametry i on ma chyba jeszcze 2gr za kontrole uzytkowosci

nie mam kontroli, 1,31 netto mi wyszło a brutto 1,4 dokładnie, jednostka białka kosztuje 16 groszy chyba juz nie pamietam wiec przy różnicy 0,4% masz 6 groszy różnicy, do tego tłuszcz, poza tym może oddajesz z okolic Kutna człownkowie z tamtego terenu mają niżej jakiś tam grosz, w radzie nadzorczej nie jestem ukłasdów z kierowcami tez nie mam :P co roku zimą mam takie parametry mleka. A no i mam 7% VAT bo nie jestem na ryczałcie

Edytowany przez atomik, 14 grudzień 2011 - 20:49.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1994 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:19

Ceny mleka

U nie na mleczarnia białko 3,2% a na raporcie z udoju próbnego 3,6%.

Tak więc niektóre mleczarnie kombinują;[. Zdziwił bym się tylko jeśli wyniki z mleczarni były by wyższe niż z udoju próbnego.

Z tego co orientuje się to w każdej mleczarni jest o 2-4 kreski mniej <_< wszyscy chcą żyć :P

#1995 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:27

Ceny mleka za białko jest 0,17 :lol: takze realne jak najbardziej i rzeczywiste czyli jest 2gr roznicy miedzu lowiczem a kutnem

#1996 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:42

Ceny mleka

To jest po prostu jednorazowe wpisowe, choć nie widzę w tym sensu(trzeba zarobić na wszystkim). Przecież ja nie jestem nowym dostawcą z innej mleczarni tylko kontynuuję po rodzicach. Udziały to mi będą potrącać dalej, gdy zwiększę litraż.

jeśli macie takie umowy jak Mlekowita dała po przejęciu Baranowa że " punkt 13 umowy'...Zerwanie przez Producenta warunków niniejszej umowy ...powoduje obciążenie producenta karą umowną w wysokości trzy miesięcznej wypłaty /brutto/...Nie dotyczy to przypadku przekazania gospodarstwa wraz z kwotą mleczną ,o ile nowy Producent niezwłocznie,nie póżniej jednak niż w ciągu miesiąca zawrze umowę ze Spółdzielnią ... ////////// a jaki Ja mam wpływ na to gdzie będzie oddawał mleku ktoś kto przejmie ode mnie gospodarstwo wraz z kwotą mleczną ////// czyli nie miałeś wyjścia tylko podpisać umowę z Mlekowitą .Mój prapradziadek był chłopem pańszczyżnianym ale jego syn a mój pradziadek dostał w 1864 roku wolność osobistą o dziwo od róskiego Cara /ja to nazywam uczłowieczenie chłopa /i odtąd moja rodzina nie podpisuje pańszczyżnianych umów dlatego odeszłem od taj niby Spółdzielni mam mniejsze pieniądze ale nie zawsze kasa jest ważna ,honorem dzieci nie nakarmię ale jak mawiał Stasiak "Boso ale w ostrogach "
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

#1997 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 23:43

Ceny mleka OSM Radomsko 22 000 kg, zawartość tłuszczu 5,1; białka 3,72 Rolnik na VAT na rękę wyszło 1,54zł/kg

#1998 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 12:14

Ceny mleka niedaleko mnie mieszka dostawca byłej bakomy też odstawia do łowicza ma mniej płacone niż ja dostawca byłej zoriny a ja mam mniej niż dostawcy łowicza trzech dostawców jeden złodziej to tak tylko w Polsce może być dobry żart ;) i co wszyscy na to nic

#1999 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 12:28

Ceny mleka Ja odnośnie Łowicza wnioskuję,żeby z okazji świąt życzyć dostawcą tylko zdrowia,a miłościwie nam panującym sowitych premii z wypracowanego zysku.Bo to przecież oni czuwają ,aby "frajerą" od nadmiaru pieniędzy nie poprzewracało się w głowach.Dali nam już niejednokrotnie do zrozumienia,że OSM Łowicz to jedyna słuszna droga ,a jeśli chcecie mieć lepiej- rozwijajcie-się oto złoty środek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 12:37

Ceny mleka jak jest tam tak źle to dlaczego nie złożycie wypowiedzenia?

Edytowany przez damian40000, 15 grudzień 2011 - 13:13.