Polecane posty

erni    2

Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

 

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

 

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

 

 

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.

acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

cena dochodzi mi do 1.20. białko 3.10 tłuszcz 4.00 sporo dochodzi za duże dostawy.

dostarczamy lekko ponad 10 tys. mam gdzieś cennik. to jak znajde to podam ci co i za ile. ja dostarczam do Zambrowa.

------------

tłuszcz= 4*0.05zł

białko= 3.10*0.12zł

klasa ex.= 0.32zł

powyżej 9000 l= 0.17zł

umowa kontraktacyjna= 0.02zł

Atest= 0.10zł

w sumie wychodzi około 1.20zł raz więcej raz mniej. ale nie narzekam.

Edytowano przez Nikita_Bennet
połączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja oddaje mleko do lubawy jest to mleczarnia mlekowity parametry mleka bialko 3,30 tluszcz 4,20 wielkosc dostawy powyzej 15 tys litrow to wychodzi okolo 1,24 zalitr (ostatnio byla podwyzka o 6 groszy tak to wychodzilo mniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No nie! Ludzie nie piszcie i mnie nie denerwujcie.Ja dostaje 0,95 gr. za litr przy tłuszczu 4% i białku 3,2%.Poważnie myślę o zmianie odbiorcy :angry: :angry: :angry: Miesięcznie mam 6tyś. do Inowrocławia. :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Odbiorca DANONE

co mniesiac odaje ok 100000l, przy białku ok 3-3.5% a tłuszczu ok 4.2-4.5% dostaje cene od 1,26 do 1,31 zł


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Odbiorca DANONE

co mniesiac odaje ok 100000l, przy białku ok 3-3.5% a tłuszczu ok 4.2-4.5% dostaje cene od 1,26 do 1,31 zł

Witek,ja też do Danona,ale cena wychodzi mi 1.10zł za litr.Oddaje nieco ponad 25 tys.litrów.Parametry mam podobne ciekaw jestem przez co taka różnica mleko mam w klasie S.

Aha zdaje się że chyba przez to że powyżej 100000litrów jest jakaś dodatkowa dopłata tak samo jak przekroczysz 25tysięcy miesięcznie.Pytanie ile jest tej dopłaty...


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@kubi

dopłata jest spora ponad 15gr a druga sprawa ze ja sam negocjiowałem sobie cenę powiedziełem ze jak nie dostane ok 1.30zł to odejde z mleczarnie a nie ma co sie oszukiwac ponad 100000l co mniesac to jednak sporo


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

No w twoim przypadku to możesz sobie wybrać mleczarnie i narzucić swoje warunki.W moim regionie jestem najmniejszym gospodarzem co oddaje mleko do Danone(a oddaje ponad 25000litrów miesięcznie),reszta to gospodarki po Pgr-ach 100 albo i więcej krów więc co ja mogę.Ale pamiętam czasy jak oddawałem po 80gr także dla mnie i tak nie jest źle :)

 

EDIT:

Dzisiaj dostałem nową umowę z Danone.Cena bazowa wzrosła o 6gr,to wiem na pewno.Zgubiłem gdzieś stara i nie mogę porównać czy coś jeszcze się zmieniło.Tak więc z 5%vatem powinno mi wyjść około 1.20gr za litr :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

1,26 osm łowicz a wtym misiacu podwyzka na 1,34 przy 4,5 tłuszcz i białko 3,4 5 tys miesiecznie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

ja również oddaje mleko do osm ostrołęka i przy dostawach ok 15tys litrów miesięcznie otrzymuję 1,30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

mlekpol grajewo coś ponad 1.4zł dostawy ok 4500l /mies parametrów nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja zapodam cennik:

SM Mazowsze Chorzele:

cena podstawowa:

jednostka białka- 0,18zł

jednostka tłuszczu- 0,10zł

Dopłaty do wielkości dostaw(do 1l; w zł):

3000-4000l mleka na miesiąc- 0,04

4001-7000l/m- 0,07

7001-10000l/m- ,09

10001-13000l/m- 0,11

13001-16000l/m- 0,15

16001-20000l/m- 0,19

20001-25000l/m- 0,22

25001-35000l/m- 0,26

powyżej 35000l/m- 0,30

Dopłata okresowa do każdego litra mleka od 1XI-0,25zł(do 15X było 0,09, a od 16X było już 0,20)

Potrącenia za mleko pozaklasowe- 0,07zł

Zapłata za jednostki tłuszczu do zawartości 4,5%

Zapłata za jednostki białka do zawartości 3,8%

Nie jest źle, chociaż sporo osób ucieka do Olsztyna i Ostrołęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

OSM Gostyń 1,30/ l


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

OSM Ostrołęka kolejny raz podnosi cenę. Podstawowa to 1.19 to tak przeciętnie powinno wyjść te 1.30 nawet więcej powinno być


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Mlekpol Grajewo średnia cena 1.56 PLN za miesiąc wrzesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a jaka ilosc oddales ze taka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

oddaje ktoś mleko do węgrowa. potrzebna mi obecna cena mleka w tej mleczarni . proszę o rzeczywista cenę a nie o ściemnianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Nie radze wstępować do Węgrowa oddawaliśmy tam mleko i jak zrezygnowaliśmy z oddawania tam to nam jeszcze kare dosolili. Teraz oddaje do Spomleka w Radzyniu i średnio wychodzi 1,48


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

jest taka sprawa ja oddaje do mlekovity i nie mam zamiaru zmieniać . chodzi o to że mój znajomy daje do węgrowa i on zawsze lubi się chwalić. wszystko ma najlepsze , najdrożej sprzedaje a najtaniej kupuje. teraz twierdzi że za mleko ma 1,70. nie chce mi się w to wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

My oddajemy do Hohlandu w Wegrowie. 1,70 to troche przesadził, ale 1.30 to raczej bardziej możliwe. W hohlandzie nie jest tak słodko, trzeba strasznie uważac na komórki, żeby nie przekroczyć średniej. Ale ogólnie mleczarnia godna polecenia, jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby na czas nie było pieniędzy(przeważnie 2 dni przed terminem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj